Niektóre incydenty.

Niektóre incydenty.

Trynidad 1958

Wracając do rzeczywistych przypadków, kiedy mieliśmy do czynienia z pojazdami grawitacyjnymi, na uwagę zwracają zdjęcia latającego spodka wykonane przez brazylijskiego fotografa imieniem Almiro Barauna na pokładzie wojskowego statku NE Almirante Saldanha. Zdjęcia przejęła brazylijska flota i przekazała je prezydentowi Juscelino Kubitschekowi, który kazał je odtajnić. 21 lutego 1958 roku ukazały się w gazetach Correio de Manha and O Jornal.

Jedno ze zdjęć Barauny. http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ufo_briefingdocument/1958.htm

Pojazd został zauważony nad wyspą Trynidad na południowym Atlantyku [nie chodzi o Trynidad i Tobago, a o brazylijską wyspę]. Autor został przesłuchany przez brazylijskich śledczych. Oto fragment jego wywiadu dla O Globo z 24 lutego 1958 roku:

„Kilka dni później znów mnie wezwali. Wtedy poprosili o mój [aparat, którym robiłem zdjęcia] Rolleiflex. Chcieli sprawdzić, czy to możliwe, prędkość latającego spodka w momencie widzenia. Wykonali test. Wykazali, że zrobiłem sześć zdjęć w 14 sekund, a prędkość spodka wynosiła od 900 do 1000 km/h.”

http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ufo_briefingdocument/1958.htm#53

Wojsko wypuściło raport ‘Clarification of the observation of unidentified flying objects sighted on the Island of Trindade, in the period of 12/5/57 to 1/16/58’ autorstwa Carlosa Alberta Ferreira’ego Bacellara, dowódcy Stacji Oceanograficznej na Wyspie Trynidad. Wynikało z niego, iż w tamtym obszarze wojskowi częściej widzieli tego typu pojazdy w okresie od 5 grudnia 1957 do 16 stycznia 1958 roku. W brazylijskiej prasie pojawił się również opis jednego ze świadków,  kapitana J.T. Viejas:

„Najpierw zobaczyliśmy dysk świecący fosforyzującym żarem, który – nawet w czasie świtu – wydawał się jaśniejszy od księżyca. Obiekt był mniej więcej wielkości (średnica kątowa) Księżyca w pełni. Lecąc poprzez niebo, zmieniał pozycję nachylenia, jego kształt wyraźnie zarysował się na niebie: spłaszczona sfera otoczona, na równiku, przez wielki pierścień. Prędkość wynosiła około 700 mil na godzinę [1100 km/h] w momencie, gdy zniknął za horyzontem.”

http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ufo_briefingdocument/1958.htm#53

Jedno ze zdjęcia Barauny. http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ufo_briefingdocument/1958.htm

Teheran 1976

Kolejny większy incydent miał miejsce 19 września 1976 roku w irańskim Teheranie. Pół godziny po północy siły powietrzne w Teheranie otrzymały cztery niezależne telefony na temat niezidentyfikowanych obiektów przypominających ptaka bądź helikopter latających nad miastem. Sprawa doszła do generała Yousefi’ego, który odesłał ją z kwitkiem. Gdy o niezidentyfikowanym obiekcie większym od gwiazdy poinformowała wieża kontrolna Lotniska Międzynarodowego Mehrabad, ten wysłał w obszar jednego F-4 Phantom II pilotowanego przez kapitana Mohammada Reza Azizkhani’ego. Samolot wystartował o 1:30 z bazy w Hamadan i udał się w stronę obiektu. Ani pilot, ani inni świadkowie nie mogli określić kształtu obiektu – jedyne co widzieli, to punkt bardzo jasnego światła widoczny z odległości 110 kilometrów. Gdy samolot zbliżył się na odległość ok. 46 kilometrów od obiektu, padły jego instrumenty radiolokacyjne i komunikacyjne. Zszokowany polot zawrócił, a w drodze powrotnej sprzęt ponownie zaczął działać.

O 1:40 w powietrze wzniósł się kolejny F-14 pilotowany przez porucznika Parviza Jafari’ego. Gdy ten zbliżył się na odległość 50 km od obiektu, ten na radarze miał rozmiary samolotu odpowiadającego pasażerskiemu Boeingowi. Gdy zbliżył się na odległość 46 kilometrów, obiekt zaczął się przesuwać tak, by utrzymywać stałą odległość 46 km – nawet, gdy pilot osiągał prędkość 2 machów. Od obiektu oddzieliły się cztery mniejsze. Jeden z nich ruszył w stronę Jafari’ego. Ten, będąc przekonany o ataku, spróbował wystrzelić w kierunku obiektu pociski AIM-9. W tym momencie padł system obrony i komunikacji. Oddzielony obiekt zbliżył się na odległość ok. 7,5 km, po czym zawrócił i ‘przyłączył’ się do głównego.

Gdy systemy znów zaczęły działać, Jafari widział ponowne odłączenie mniejszego obiektu i jego gwałtowne spadanie w kierunku ziemi, po czym jeszcze gwałtowniejszy powrót do głównego obiektu.

 

Jeden z dokumentów amerykańskich sił powietrznych dotyczący irańskiego incydentu. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tehran_ufo_1976_1.jpg

Jak już napisałem, nie dało się określić kształtu obiektu ze względu na oślepiające światło zmieniające się od niebieskiego, przez zielone, czerwone, na pomarańczowym kończąc – dokładnie jak w przypadku Foo Fighters. Jak mówił pilot drugiego F-14, obiekt był tak jasny,  iż oświetlał powietrznię ziemi bezpośrednio pod sobą. „Miało to rozmiary połowy księżyca widzianego z Ziemi” mówił Jafari. Jedynie jego współ pilot mówił, że po przyjrzeniu się obiekt zza światła przybierał kształt latającego spodka.

 

Generał Jafari w rozmowie z Garym Tuchmanem z CNN, w tle dr Roger Leir. http://www.ufodigest.com/news/1107/ufoconference2.html

Pilot Jafari w końcu awansował na generała, odchodząc na emeryturę 12 listopada 2007 roku na zorganizowanej przez National Press Club konferencji zażądał globalnego śledztwa w sprawie UFO.

Oto niektóre jego słowa:

„Cztery obiekty różnego kształtu oddzieliły się od głównego, w różnym czasie w czasie tego zetknięcia. Kiedykolwiek zbliżały się, moja broń przestawała działać, a komunikacja radiowa zniekształcała się. Jeden z  nich leciał w moim kierunku. Myślałem, że był to pocisk. Próbowałem zestrzelić go, ale mój panel rakietowy przestał działać. Kolejny śledził mnie, gdy obniżałem się wracając. Jeden z obiektów wylądował na otwartym terenie promieniując jasnym światłem, w którym piaski na ziemi były widoczne.”

http://transcripts.cnn.com/TRANSCRIPTS/0711/12/acd.01.html

Co bardzo ważne, obiekt po odlocie z Iranu był widziany jeszcze w trzech miejscach. Pół godziny po ostatnim widzeniu na terenie Iranu widział go egipski pilot nad Morzem Śródziemnym. Około trzech – czterech godzin po incydencie w Iranie, wielu świadków w różnych miejscach widziało go nad Marokiem. Ostatnimi świadkami była załoga i pasażerowie samolotu linii KLM nad Lizboną, którzy widzieli obiekt lecący ze wschodu na zachód – w stronę Imperium Dobra.

 

Druga strona amerykańskiego dokumentu nt. incydentu. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tehran_ufo_1976_2.jpg

W 1976 roku Iran był jeszcze bliskim sojusznikiem USA, śledczy DIA (Amerykańska Agencja Obrony) orzekli w raporcie przygotowanym m.in. dla Białego Domu i sekretarza stanu, iż:

„a) Obiekt był widziany przez wielu świadków (np. Shamiran, Mehrabad, dno suchego jeziora) i z wielu punktów widzenia (zarówno z powietrza, jak i powierzchni ziemi).

b) Wiarygodność świadków była wysoka (generał sił powietrznych, wykwalifikowane załogi powietrzne i doświadczeni operatorzy kontroli lotu).

c) Wizualne obiekty potwierdzone przez radar.

d) Podobne efekty elektromagnetyczne (EME) zostały potwierdzone przez trzy samoloty.

e) Psychologiczne efekty w przypadku niektórych członków załóg (np. kłopoty z widzeniem w nocy z powodu jasności obiektu).

f) Nadmierna manewrowość UFO.”

Tradycyjnie większość osób założyła, iż pojazd był wytworem innej cywilizacji. Jeden z  pilotów pierwszego myśliwca Yaddi Nazeri powiedział, iż

„żaden kraj nie ma samolotów takiego typu, więc myślałem, iż jest to pojazd z innej planety”.

Podobnie generał Nader Yousefi:

“Wierzę, że coś jest tam wysoko. Nie wiemy co to jest, ani skąd to pochodzi”.

 

Trzecia strona amerykańskiego dokumentu nt. incydentu. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tehran_ufo_1976_2.jpg

O’Hare 2006

Również w ojczyźnie tej szopki miały miejsce większe incydenty. 7 listopada 2006 roku na Lotnisku Międzynarodowym O’Hare w Chicago 12 pracowników lotniska widziało latający spodek.

Glenn Beck rozmawiał w tej sprawie z Jone Hilkevitchem z Chicago Tribune, który zwraca uwagę na ilość i wiarygodność świadków:

„Poważnie to traktują. Wszyscy pracownicy United Airlines, od pilotów po nadzorców kontroli lotu, którzy usłyszeli o tym, wybiegli o zobaczyli to na niebie, mechanicy samolotów, weterani O`Hare, którzy byli tam przez długi czas, którzy znają wszelkie złudzenia optyczne i wiedzą, że to nie było to. A był to prawdziwy, metaliczny, szary obiekt, nisko na niebie, i teraz żądają odpowiedzi.”

http://transcripts.cnn.com/TRANSCRIPTS/0701/03/gb.01.html

Wywiadu Beckowi udzielił również historyk Richard Dolan:

„Pozwól mi dodać, że z tym fenomenem do czynienia mają nie tylko cywile, ale i personel amerykańskich sił zbrojnych spotykał się z czymś, co przypominało UFO – i nie wiem jak inaczej to nazwać – obiekty, które, jak mówiło wielu pilotów, są dyskami, wyglądają egzotycznie, zachowują się niezwykle i naruszały przestrzeń powietrzną wiele razy, w ciągu wielu lat.”

http://transcripts.cnn.com/TRANSCRIPTS/0701/03/gb.01.html

Oficjele zrzucili winę na pogodę. W sprawie opisanej w jednym z kolejnych rozdziałów nikt nie śmiał tego robić.

Copyright by Tergiwersacja 2011

Autor zaznacza, że fakt udostępnienia w Internecie nie oznacza, iż prawo autorskie przestało obowiązywać. Rozpowszechnianie i powielanie na użytek komercyjny oraz jakikolwiek inny, który zaszkodziłby autorowi, jest zabroniony, jednakże autor zezwala na zamieszczanie obszernych fragmentów bądź całości w Internecie na użytek niekomercyjny i niezarobkowy, celem rozpowszechniania wyżej wymienionych faktów i poglądów. Kontakt tergiwersacja@vp.pl

 

Bibliografia.

Gordon Thomas, ‘Zarzewie Ognia. Chiny i kulisy ataku na Amerykę’, przekład Jerzy Kozłowski, wydawnictwo Magnum, Warszawa 2001.

Jonathan Vankin, John Whallen, „The 80 Greatest Conspiracies of all Time”, Amber, przekład Jacek Złotnicki, Warszawa 2004.

‘CIA: OPERATION MONGOOSE – The Plot To Assassinate Fidel Castro – Part 2 of Trilogy’, http://tabacco.blog-city.com/cia_operation_mongoose__the_plot_to_assassinate_fidel_castro.htm

‘Edward Lansdale: The Unquiet American’, http://www.thefreelibrary.com/Edward+Lansdale%3A+The+Unquiet+American-a07675543

Tadeusz Oszubski, „Wampiry Pentagonu”, http://extremalne.interia.pl/ziemia/news/news/wampiry-pentagonu,1563742,4823

‘Vampires in the Philippines’, http://www.answers.com/topic/vampires-in-the-philippines

„Wampiry pomogły armii w walce z komunizmem”, http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Wampiry-pomogly-armii-w-walce-z-komunizmem,wid,12698327,wiadomosc.html?ticaid=6c0e5

Clarence Henderson, ‘Hearts and Minds, Folk Songs, and Psyops’, http://www.apmforum.com/columns/orientseas36.htm

‘HAUNEBU – Tajemnice III Rzeszy’, http://haunebu.hotnews.pl/haunebu1.html

Rob Arndt, ‘HAUNEBU’, http://discaircraft.greyfalcon.us/HAUNEBU.htm

http://www.ufoartwork.com/slideshow_start.php?p=pre_1947_ufo_photographs

‘Foo Fighters’, http://sped2work.tripod.com/foo_fighters.html

‘The Foo Fighters’, http://www.satorws.com/foo-fighters-eng.htm

Frank Warren, ‘Historic UFOs Anti-Aircraft Guns Blast LA Mystery Invader’, http://rense.com/general28/histla.htm

C. Scott Littleton, ‘Eyewitness to History: The Battle of Los Angeles’, http://www.sott.net/articles/show/132795-Eyewitness+to+History:+The+Battle+of+Los+Angeles

Paul T. Collins, Fate Magazine, ‘World War II UFO Scare’, http://www.sott.net/articles/show/132795-Eyewitness+to+History:+The+Battle+of+Los+Angeles

Joseph Trainor, ‘Army Gunners Fire At UFOs Over Los Angeles’, http://www.sott.net/articles/show/132795-Eyewitness+to+History:+The+Battle+of+Los+Angeles

Richard M. Dolan, ‘UFOs and the National Security State’, http://www.sott.net/articles/show/132795-Eyewitness+to+History:+The+Battle+of+Los+Angeles

Jeff Rense, ‘1942 ‘Battle Of Los Angeles’ Biggest Mass Sighting In History? New Photo Analysis!’, http://rense.com/ufo/battleofLA.htm

‘Saturday Night Uforia: The Battle of Los Angeles’, http://www.dailykos.com/story/2008/8/2/195720/2680/923/561488

Marvin Miles, ‘Chilly Throng Watches Shells Bursting In Sky’, http://rense.com/ufo/battleofLA.htm

‘Saturday Night Uforia: The ‘Foo Fighters’ of World War II’, http://www.dailykos.com/story/2008/8/9/135819/7401/55/565399

„Saturday Night Uforia: The Mysterious Mr. Rhodes (heavy graphics)”, http://www.dailykos.com/story/2009/3/14/707771/-Saturday-Night-Uforia:-The-Mysterious-Mr.-Rhodes-%28heavy-graphics%29

Paul T. Collins, ‘World War II Ufo Scare’, http://rense.com/ufo/battleofLA.htm

Joseph Trainor, ‘Army Gunners Fire At UFOs Over Los Angeles’, http://rense.com/ufo/battleofLA.htm

‘UFO, Churchill i Eisenhower’, http://facet.interia.pl/ciekawostki/groza-i-kryminaly/news/ufo-churchill-i-eisenhower,1537897,4824

‘Huge Saucer Over Nuclear Reactor – Radar/Visual’, http://www.nicap.org/45XXXXhanforddir.htm

‘R/V of UFO by Navy Fleet’, http://www.nicap.org/421019guadalcanaldir.htm

Skrypty CNN, http://transcripts.cnn.com/TRANSCRIPTS/0711/12/acd.01.html

Henrz S. Shields, US Air Force, http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tehran_ufo_1976_1.jpg http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tehran_ufo_1976_2.jpg http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tehran_ufo_1976_3.jpg

„Tehran Dogfight Incident”, http://www.iiaf.net/stories/warstories/s8.html

„F-4 Jet Chase over Iran 1976”, http://www.ufoevidence.org/cases/case200.htm

„Iranian Air Force Jets Scrambled”, http://www.ufoevidence.org/Cases/CaseSubarticle.asp?ID=202

„Former pilots and officials call for new U.S. UFO probe”, http://web.archive.org/web/20071226121458/http://uk.reuters.com/article/worldNews/idUKN1248419720071112?pageNumber=2&sp=true

„Transcipt of Witness Declarations From NPC UFO Conference Held in Washington D.C.”, http://www.theufochronicles.com/2007/11/transcipt-of-witness-declarations-from.html

Will Grant, „Call for US to re-open UFO file”, http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7091922.stm

Fife Symington, „Symington: I saw a UFO in the Arizona sky”, http://articles.cnn.com/2007-11-09/tech/simington.ufocommentary_1_ufos-flares-aviation-safety?_s=PM:TECH

„INTERNATIONAL PRESS CONFERENCE, NATIONAL PRESS CLUB, WASHINGTON D.C. November 12, 2007”, http://www.freedomofinfo.org/national_press.htm

Robert D. Morningstar, „The National Press Club Conference on UFOs”, http://www.ufodigest.com/news/1107/ufoconference.html

Nagranie Konferencji National Press Club dot. UFO, http://video.google.com/videoplay?docid=2836950493012369855#

Nick Pope, ‘Rendlesham Forest’, http://www.nickpope.net/rendlesham-forest.htm

Daniel Wilson, http://www.nicap.org/tokyo450525dir.htm

Daniel Wilson, http://www.nicap.org/450502trukdir.htm

‘Are UFOs real? Famous people who believed’, http://www.telegraph.co.uk/technology/5201410/Are-UFOs-real-Famous-people-who-believed.html

‘Moon landing anniversary: UFOs photographed by Apollo’, http://www.telegraph.co.uk/science/space/5832435/Moon-landing-anniversary-UFOs-photographed-by-Apollo.html?image=1

‘140 years of UFO sightings – Part I’, http://www.telegraph.co.uk/news/picturegalleries/howaboutthat/3447508/UFO-sightings-140-years-of-UFO-pictures.html?image=2

‘140 years of UFO sightings – Part II’, http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/3452381/UFO-sightings-140-years-of-UFO-pictures.html?image=1

‘Quotes from Prominent World Government and Military Officials’, http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ufo_briefingdocument/quogov.htm

Robert Hastings, ‘Recent Russian Newspaper Article Discusses UFO Incidents at Soviet and American Nuclear Weapons Sites’, http://www.theufochronicles.com/2010/06/recent-russian-newspaper-article.html

Robert Leśniakiewicz, ‘INCYDENT GDYNIA ’59: koniec Legendy?’, http://www.infra.org.pl/fenomen-ufo/historia-spotka-z-ufo/733-katastrofa-ufo-w-gdyni-legenda-z-ubiegego-wieku

Mariusz Fryckowski, ‘Katastrofa UFO w Gdyni: Legenda z ubiegłego wieku’, http://www.infra.org.pl/fenomen-ufo/historia-spotka-z-ufo/733-katastrofa-ufo-w-gdyni-legenda-z-ubiegego-wieku

Don Berliner, Marie Galbraith, Antonio Huneeus,’1958: Brazilian Navy Photographic Case’, http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ufo_briefingdocument/1958.htm

Glenn Beck, „Are We Ready for Another Attack?; 2008 Elections Gearing Up”, http://transcripts.cnn.com/TRANSCRIPTS/0701/03/gb.01.html

Jon Hilkevitch, „In the sky! A bird? A plane? A … UFO?”, http://web.archive.org/web/20071117073414/www.chicagotribune.com/classified/automotive/columnists/chi-0701010141jan01,0,5874175.column?page=1&coll=chi-newsnationworldiraq-hed

Sean Alfano, „UFO At O’Hare? Officials Say Weird Weather, http://www.cbsnews.com/stories/2007/01/02/tech/main2323918.shtml

Sunday Expres 17 września 1995 roku, http://www.ufoevidence.org/documents/doc418.htm.

MS NBC 8 września 2004 roku http://www.msnbc.msn.com/id/5897539.

W. De Brouwer, Kol Vl SBH, Siły Powietrzne Belgii, ‘Summary Report on Observations 30-31 March 1990’ http://www.ufocasebook.com/belgianreport.html

‘Report On The Observation Of UFOs During The Night Of March 30-31, 1990’, http://users.telenet.be/aura.oasis/BelgUFO.htm

Don Berliner, Marie Galbraith, Antonio Huneeus, ‘1989-1990: UFO Sighting Wave In Belgium’, http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ufo_briefingdocument/1990.htm

Marie-Thérèse De Brosses, Paris Match 5 lipca 1990 roku, http://www.ufologie.net/htm/belpre01.htm

Billy Booth, ‘1989-The Belgium UFO Wave’, http://ufos.about.com/od/trianglecasefiles/p/belgium.htm

‘The Belgium UFO Wave’, http://www.ufocasebook.com/Belgium.html

‘More Than 30 Years of Triangle Sightnings’, http://www.mufon.com/bob_pratt/triangles.html

Billy Cooper, fragment wypowiedzi z filmu ‘Maskarada z UFO’ na http://www.youtube.com/watch?v=NnaK3bJWr8w&feature=player_detailpage#t=297s

Johany DeMarco, ‘Do Presidents Believe In Aliens?’, http://www.ufodigest.com/news/0110/presidents3.php

‘Testimony of Dr. Carol Rosin’, http://www.hiddenmysteries.org/mysteries/reports/rosinreport.html

John Holdren, List do Komisji Nauki i Technologii oraz senackiej Komisji Handlu, Nauki i Transportu, http://www.scribd.com/doc/40067765/Ostp-Letter-Neos-House-1

Lee Speigel, ‘White House Adviser: US Must Prepare for Asteroid’, http://www.aolnews.com/weird-news/article/white-house-adviser-us-must-prepare-for-asteroid/19687765

‘Social Engineering For A False Flag Alien Attack’, http://www.roguegovernment.com/news.php?id=10838

‘Meteor sparks fears of UFO, Iranian missiles in Israel’, http://www.israeltoday.co.il/default.aspx?tabid=178&nid=16560

James Randerson, ‘The truth is out there: National Archives lifts lid on UFO files’, http://www.guardian.co.uk/science/2008/may/14/spaceexploration.military

‘Vatican: It’s OK to believe in aliens’, http://www.msnbc.msn.com/id/24598508/

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: