Shoah rok 2007.

Shoah rok 2007.

Historia miażdżenia ludzi buldożerami, granatów lecących na szkoły i demonstracje, strzelaniu do dzieci puszczających latawce, niszczeniu sprzętu w szpitalach, zmuszaniu Palestyńczyków do bycia żywą tarczą, precyzyjnych strzałach w dziecięce główki, wyrzucaniu dzieci ze szpitali za palestyńskie pochodzenie, ostrzeliwaniu cmentarzy, łamaniu konwencji genewskich oraz ranieniu laureatki Nagrody Nobla.

Jest grudzień 2007. W Izraelu jest zima, trwa bezlitosna wojna, a Izraelski minister bezpieczeństwa publicznego i były szef izraelskiej bezpieki Szin Bet Avi Dichter wybiera się na konferencję w King’s College w Londynie, gdzie ma mówić na temat bezpieczeństwa. Niestety ostatecznie odwołuje wizytę, gdyż jego koledzy z ministerstw spraw zagranicznych i sprawiedliwości odradzają mu ten wyjazd. Boją się, że ich kolega zostanie tam… aresztowany i oskarżony o zbrodnie wojenne. Tak się złożyło, że Dichter jest odpowiedzialny za pewną masakrę w strefie Gazy. W 2002 gdy stał na czele bezpieki, Izraelczycy dokonali zamachu bombowego na dom dowódcy jednej z organizacji ruchu oporu Hamasu Salaha Shehadeha, który chce przerwać to, co Izrael robi z Palestyną. Mogli chcieć zabić tylko jego na wiele przeróżnych sposobów, ale wybrali ten sposób. Udało im się go zabić, zginął też jego ochroniarz. I żona. I siostra. I ośmioro dzieci. I trzech innych cywili.

4-letnia Rawan Abu Zeid zamordowana przez Izraleczyków. AP Photo/Khalil Hamra.

Zamach został potępiony przez społeczność międzynarodową, a ówczesny sekretarz generalny ONZ wezwał Izrael, by wreszcie zaczął przestrzegać międzynarodowe prawo.

Dichter wiedział, że Brytyjczycy mogą go za to zgarnąć, w końcu prawo Zjednoczonego Królestwa umożliwia wydanie nakazu aresztowania i ściganie osób podejrzanych o poważne naruszenia praw człowieka zagranicą.

Dichter musiał też pamiętać przypadek z 2005, kiedy to detektywi czekali na lotnisku Heathrow, chcąc aresztować izraelskiego emerytowanego generała Dorona Almoga, na który ciążyły zarzuty zbrodni wojennych związane z zabójstwami wytypowanych osób oraz burzenie domów. Samolot linii El-Al z Almogiem na pokładzie wylądował na londyńskim lotnisku, lecz izraelscy dyplomaci zdążyli ostrzec Almoga i ten w końcu został na pokładzie samolotu, który odleciał z powrotem do Izraela. W czasie incydentu z Almogiem premier Izraela Ariel Szaron musiał odwołać swoją wizytę w Wielkiej Brytanii, ponieważ są podstawy do tego, by jego również aresztować i oskarżyć o zbrodnie wojenne. Wtedy też izraelskie Ministerstwo (Nie)Sprawiedliwości stworzyło specjalny fundusz na obronę izraelskich oficerów, gdyby któryś z nich został aresztowany i oskarżony o zbrodnie wojenne.

W rok później coś podobnego zdarzyło się byłemu dowódcy wojskowemu Moshe’owi Ya’alon’owi, który w obawie przed aresztowaniem odwołał swój lot do Londynu. Władze Izraela ostrzegły wtedy byłego szefa sztabu Dana Halutza przed wyjazdami do Wielkiej Brytanii, który podobnie jak Moshe Ya’alon jest współodpowiedzialny za podjęcie decyzji o zamachu na Shehadeha.

Powyższy przykład dotyczył ataku na szefa Hamasu, w którym przy okazji zmasakrowano 14 innych osób. Mamy też całą masę przypadków ataków tylko na cywili. W Palestynie są one chlebem powszednim.

17-latek zabity w czasie pokojowej demonstracji w Rafah. http://www.albionmonitor.com/0406a/index.html

31 grudnia 2007 roku w gradzie izraelskich kul zginął 11-letni Sa’id Mustafa Sa’id a-Samuni.

19 listopada 2007 roku. Tego dnia karetka pogotowia wiozła z Strefy Gazy małego 8-letniego chłopczyka imieniem Amir Shaher Abdullah al-Yazji do szpitala Ichilov Hospital. Karetka została zatrzymana na izraelskim checkpoincie Erez. Chłopiec nie przeżył.

9 listopada 2007 roku izraelscy żołnierze zabili dwóch chłopców, 14-letniego Bilal Ahmad olian al-Nabahin i 17-letniego Jihad Olian Muhammad a-Nabahin czasie gdy przechodzili przez ogrodzenie graniczne w Gazie.

4 listopada 2007 roku 17-letni Ashraf Zaher Salman al-Er pracował spokojnie jako strażnik ochrony miejscowej fabryki. I nagle nadleciał izraelski śmigłowiec i otworzył ogień w stronę ochroniarzy. Ashraf zginął. 17-letni Hashem Ayn Abdul-Aziz Abu-Khadurah, który niósł pomoc rannym strażnikom również został trafiony i zginał.

Palestyńczyk dźwiga martwego chłopca zabitego przez Izraelczyków w czasie pokojowej demonstracji w Rafah 19 May, 2004. (Reuters).

29 października 2007 nastąpiła izraelska ofensywa na miasto Bejt Hanun w północno-wschodniej Strefie Gazy. W ataku z użyciem czołgów, śmigłowców i buldożerów zabito aż jednego bojownika walczącego z Izraelem. Szczyt skuteczności. Poza tym Izraelczykom udało się zabić jeszcze jednego Palestyńczyka, który był niepełnosprawny, oraz ranić 20 innych, w tym trzech ciężko.

16 października 2007 roku Izraelczycy zabili 69-latka imieniem ‚Abed Shaker Muhammad al-Wazir.

10 października 2007 Izraelczycy przypuścili inwazję na Zachodnim Brzegu Jordanu. Zaatakowali Kalkilię i obóz dla uchodźców al-Amari. Porwali co najmniej 9 Palestyńczyków, w tym: Abdullah J’idy, Raslaan Karaan, Mohammad Abu Hamed, Jasser Hammad, Jousef Enajah, Ala’ Melhem, Naseem Al Szanti, Husam Kunbar oraz Kotob Maskawe. W al-Amari porwali trzech Palestyńczyków o nazwiskach Nader Abass, Szadi Jaber i Muhannad Abass.

7 października 2007 izraelskie lotnictwo dokonało spektakularnego ataku na palestyńskie cele. Dwa pociski wystrzelone z izraelskich my śliwców zniszczyły… szkołę dla dzieci w Beit Hanoun (na północ od miasta Gaza).

Tego dnia również izraelska Marynarka przeprowadziła akcję, ostrzeliwując… łodzie rybackie na zachód od miasta Beit Lahiya (północna część Strefy Gazy).

26 września 2007 roku izraelscy żołnierze zabili 16-letniego Yousef Talal Abdul-Qader al-Basiouni w czasie ataku na Beit Hanoun w Gazie.

20 września 2007 izraelski buldożer zmiażdżył młodego Palestyńczyka w obozie Al-Brejdż w Gazie. Szesnastoletni Mahmud as-Sakafi najpierw został postrzelony przez izraelskich żołnierzy, po czym wpadł pod buldożer.

Tego też dnia Izraelczycy w okolicach Nablusu zabili niepełnosprawnego Palestyńczyka. Miał on 37 lat i nazywał się Adib Ad-Damoni. Dostał strzał w głowę, po czym wykrwawiał się na śmierć. Osobiście czytając doniesienia z Palestyny zaczynam odczuwać, że mordowanie niepełnosprawnych to specjalność izraelskich okupantów. Hitler też lubił ich mordować.

18 września izraelscy żołnierze zabili strzałem w plecy 17-letniego Muhammad Rida Mahmoud Khaled w czasie gdy demonstrował w obozie uchodźców Ayn Beit al-Ma.

Ofiara izraelskiej napaści na Liban.

http://www.informationclearinghouse.info/article14069.htm

17 września 2007 szesnastoletni Mohamed Dżabarin został zabity w czasie ostrzału izraelskich sił okupacyjnych. Został ranny, po czym cierpiąc wykrwawiał się na śmierć – a to dlatego, że Izraelczycy nie dopuścili do niego karetki pogotowia. Izraelskie wojsko oskarżyło go o podkładanie miny, co jest żałosne. Gdyby tak było, po postrzale chcieliby go uratować, aby później przesłuchać, pytając np. skąd miał tę rzekomą minę oraz na czyje rozkazy to robił. Izraelskie więzienia są przepełnione dziećmi, które są torturowane, a niewinnych się zabija kłamiąc potem, że byli terrorystami – to mówi samo za siebie.

6 września izraelscy żołnierze postrzelili w głowę 13-letniego Wadia Khalil Samara al-Ghazawi, który rzucał w nich kamieniami w czasie ich ataku. Czy najeźdźcy za kamienie rzucane przez dzieci mają otwierać ogień? Chłopczyk umarł 4 dni później.

W sierpniu 2007 prawie cała rodzina 6-letniej palestyńskiej dziewczynki Marji Aman zginęła w jednym z izraelskich nalotów. Dziewczynka została sparaliżowana i trafiła do szpitala specjalistycznego w Jerozolimie. Izraelskie Ministerstwo Obrony doszło do wniosku, że dziewczynka, jako że jest Palestynką (a to dla nich rasa podludzi), nie ma prawa być leczona w tym szpitalu, przez co została przeniesiona do biedniejszego, gorszego szpitala palestyńskiego. Na temat izraelskiego rasizmu piszę więcej w osobnym rozdziale.

29 sierpnia 2007 izraelski pocisk zabił w Beit Hanoun troje kuzynów. Byli to 8-letni Mahmoud Musa Hasan abu-Ghazal, 9-letnia Sara Suleiman Abdallah abu-Ghazal oraz 12-letni Yehya Ramadan Atiya abu-Ghazal.

25 sierpnia izraelscy żołnierze zabili 17-letniego Khader Maher Ali Okal.

Wymordowana przez Izraelczyków palestyńska rodzina z Beit Hanoun, gdzie Izraelczycy zamordowali m.in. 6 miesięczną i 73 letnią kobietę. Photo: AFP/Mahmud Hams

24 sierpnia 2007 roku zginęło jedyne zabite w 2007 roku izraelskie dziecko. 11-letni chłopczyk zginął po tym, jak izraelski żołnierz strzelił mu w głowę i miednicę. Chłopczyk z pochodzenia był Beduinem (wyglądał jak Palestyńczyk; może właśnie za to zginął?), ale miał obywatelstwo Izraela i był jedynym izraelskim dzieckiem zabitym w konflikcie izraelsko-palestyńskim w 2007 roku. Na imię miał Mahmoud Ibrahim Mahmoud al-Krenawi.

Tego samego dnia izraelscy żołnierze zabili w Dżabli w Gazie 15-letniego Hamam Ahmad Abdul-Qader Nasr i 17-letniego Mustafa Adnan Said Nasr.

21 sierpnia zginęło dwoje chłopców, 10-letni Fadi Mansour Yousef al-Kafarneh i 14-letni Abdul-Qader Yousef Abed Ashour. Umarli w wyniku uderzenia izraelskiego pocisku w czasie, gdy zbierali owoce obok szkoły rolniczej w Beit Hanoun.

Bojkotuj produkty z Izraela – tak możesz pomóc mordowanym i męczonym Palestyńczykom. Dla przykładu w 2003 roku bojkot izraelskich produktów powzięła szwedzka elita łącznie z arcybiskupem Hammarem, głową protestantów w Szwecji.

17 sierpnia izraelscy żołnierze zastrzelili 14-letniego Nuraldeen Ibrahim Yousef Maraye za to, że rzucał w nich kamieniami. Co by się działo, gdyby za rzucanie w policję ta otwierała ogień? U mnie w Polsce polałaby się krew.

2 sierpnia 2007 roku izraelski snajper z wieży obserwacyjnej na checkpoincie Attara Bridge postrzelił 17-letniego Muhammada Oraiba Ahmad al-Maloukh. Muhammad zginął dzień później.

5 lipca 2007 roku izraelscy najeźdźcy w czasie ataku na obóz uchodźców Bureij zastrzelili dwóch 17-latków, Ahmada Jamil Khamis abu-Naji oraz Obeidaha Hijazi Adnan al-Qasas.

27 czerwca pocisk z izraelskiego czołgu zabił 9-letniego Saifadeen Said Khalil Jundiyah gdy ten siedział przed domem w czasie ataki izraelskich żołnierzy.

23 czerwca 2007 Izraelczycy zabili młodego Palestyńczyka. Dwudziestopięcioletni Szadi Metwar został zabity przez Izraelczyków niedaleko miasta Hebron (Al-Chalil). Okupanci kazali mu zatrzymać się na punkcie kontrolnym, po czym otworzyli do niego ogień.

14 czerwca 2007 pocisk z izraelskiego czołgu zabił pięcioro Palestyńczyków, w tym czworo dzieci poniżej 16 roku życia i jednego dorosłego. Dzieci były z jednej rodziny i znajdowały się w samochodzie, gdzie zabity dorosły siedział za kierownicą.

6 czerwca 2007 izraelscy żołnierze zabili w Hebronie 67-letniego Palestyńczyka i ranili 4 jego krewnych. Okupanci wtargnęli do domu Yehia’ego al-Jabari’ego i strzelali na oślep chodząc od pokoju do pokoju, zabijając jego i raniąc jego dzieci i żonę. Okupanci chcieli aresztować wtedy jego syna, rzekomo za „działalność antyizraelską”, a zamiast tego zabili brutalnie jego ojca.

Palestyńskie dziecko zabite przez Izraelczyków w czasie masakry w Beit Hanoun. http://sabbah.biz/mt/archives/2006/11/13/us-officers-planned-the-beit-hanoun-massacre/

1 czerwca 2007 roku dwóch chłopców, 13-letni Zaher Jaber Muhammad al-Majdalawi i 14-letni Ahmad Sabri Abu-Zbaida puszczali latawce na plaży w Beit Lahya w Gazie. Zastrzelił ich izraelski żołnierz.

21 maja izraelski śmigłowiec zastrzelił 15-letniego Hamada Mahmoud Jamal al-Fiyumi w czasie jego pracy w fabryce cementu w mieście Gaza.

20 maja 2007 roku izraelski pocisk uderzył w rodzinny dom i zabił dwóch braci, 16-letniego Muhammada Khaled Ismael al-Haya, 17-letniego Ismael Khaled Ismael al-Haya, ich kuzyna 17-letniego Jihad Abdul-Majid Ismael al-Haya oraz trzech starszych członków tej rodziny.

Tego samego dnia izraelscy najeźdźcy postrzelili 17-letniego Hamza Amin Fawzan al-Masri w jego własnym domu. Zginął 1 czerwca.

19 maja 2007 roku izraelski pocisk zabił 15-letniego Maher Hamad Abed Abu-Hashish w czasie, gdy szedł on z rodzinną trzodą na południowy zachód od Beit Hanoun. W tym samym czasie inny izraelski pocisk zabił 16-letniego Muhammad Abdul-Fattah Ahmad Abu-Moti i jego starszego brata, gdy ci również szli ze swoją trzodą. Tego samego dnia inny izraelski pocisk uderzył w palestyński cmentarz w obozie uchodźców w Dżabli w Gazie i zabił spacerującego tam 17-letniego Hatem Mahdi Muhammad Hamid.

17 maja 2007 roku izraelski pocisk zabił 14-letniego Muhammad Suleiman Selmi al-Lulahi i jego starszego brata.

13-letni Ahmed Mughayer i jego 16-letnia siostra Asma zabici w wyniku izraelskiego ostrzału obozu uchodźców Rafah w maju 2004 roku.

AP Photo/Kevin Frayer

8 maja 2007 na posterunku izraelskich sił okupacyjnych Bartaa dokonali jednego z najobrzydliwszych incydentów związanych z blokadami drogowymi. Okupanci wyciągnęli z samochodu 25-letnią Asmę Abdallah Jusem wraz z jej dzieckiem, noworodkiem, oraz jej mężem. Kobieta wracała ze szpitala w Dżeninie, gdzie przeszła cesarskie cięcie.

Celem tego bezczelnego zatrzymania było przesłuchanie jej męża.

Matka wraz z noworodkiem była przez kilka godzin przetrzymywana w pogardliwie złych warunkach, a na skutek brutalnego traktowania doznała krwotoku i zemdlała. Izraelscy agresorzy mieli najwyraźniej gdzieś jej cierpienia. Niemieccy naziści też pogardzali dziećmi, tyle, że dziećmi Żydów. Omdlenie ją uratowało, bo dopiero wtedy jeden z izraelskich żołnierzy zadzwonił po karetkę.

Rodzina pokrzywdzonej kobiety wzywa społeczność międzynarodową do reakcji na ten proceder. Gdyby tego zła dokonali nie Izraelczycy, lecz Palestyńczycy, Syryjczycy, Irańczycy czy Czeczeni, media na prawie całym świecie dokonałyby ostrego ataku potępiając to obrzydlistwo, napędzając chorą, paniczną i ekstremistyczną nienawiść do świata islamu. Polskie skrajnie zakłamane media postąpiły niestety tak, jak sprawiedliwy, kochający pokój i zabójczo obiektywny zachód.

Nogi Palestyńczyka po starciu z izraelską bronią. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/israel/call_for_divestment_from_israel.html http://sabbah.biz/mt/archives/2006/11/13/us-officers-planned-the-beit-hanoun-massacre/

Szóstego maja 2007 Izraelczycy ostrzelali rakietami grupę cywili w Beit Hanun, ale na szczęście nikt nie zginął. Tego samego dnia izraelska armia okupacyjna dokonała ostrzału czołgowego palestyńskiego cmentarza w obozie dla uchodźców Dżabalija.

Wedle raportu Centrum Na Rzecz Praw Człowieka al-Mezan z końca kwietnia 2007, w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2007 roku 1065 Palestyńczyków ucierpiało, w tym 147 zginęło. Autorzy raportu zauważają, że liczba ofiar z trzech pierwszych miesięcy 2007 jest wyższa od ogólnej liczby ofiar z lat 2004 i 2005. Liczba ofiar z tych trzech miesięcy to mniej więcej tyle, ile połowa ofiar z całego 2006…Raport informuje, że wzrosła również liczba ataków na kobiety, które często giną w niewyjaśnionych okolicznościach.

Libańczycy płoną po zastosowaniu przez Izrael broni masowego rażenia.

http://photos1.blogger.com/blogger/2517/1150/1600/leb1s-.jpg

W drugiej połowie kwietnia 2007 izraelskie siły okupacyjne raniły trzech rolników, gdy ci próbowali sadzić drzewka oliwne w okolicach wioski Beit Ummar (południowa część Zachodniego Brzegu). Rolnikom pomagali aktywiści zza granicy i do rozbicia przez wojsko udało im się razem zasadzić ok. 100 drzewek oliwnych. Ziemia, na której sadzili te drzewka została przywłaszczona przez izraelskich osadników. W czasie II wojny światowej wielu Niemców zagarnęło dla siebie ziemie należące do Polaków. Tamte nazistowskie postępowanie było obrzydliwe, szkoda, że jest nachalnie kopiowane przez Izraelczyków.

4-letnia Rawan Abu Zeid zamordowana przez Izraleczyków. http://www.thewe.cc

W kwietniu 2007 w czasie pokojowej demonstracji we wiosce Bil’in na Zachodnim Brzegu izraelskie siły okupacyjne raniły laureatkę pokojowej nagrody Nobla z 1977, Mairead Corrigan Maguire. W demonstracji brało udział m 700 osób, w tym prócz noblistki, palestyński minister informacji, Mustafa Barghti, którego izraelscy żołnierze aresztowali. Mairead została ranna, kiedy Izraelczycy zaczęli strzelać gumowymi nabojami i atakować gazem łzawiącym. Maguire pochodzi z Irlandii Północnej. Nagrodę otrzymała za stworzenie wraz z Betty Wiliams Ruchu Pokoju w Belfaście, który to jednoczy katolików i protestantów przeciw przemocy.

22 kwietnia izraelski żołnierz zastrzelił 15-letniego Abdul-Karim Karim Khaled Zahran w czasie, gdy ten pasł zwierzęta w okolicach Ramlallah.

21 kwietnia 2007 toku izraelski żołnierz strzelił w głowę i zabił 17-letnią Bushra Naji Wahesh Bargheesh, w czasie ataku na Jenin.

Kolejna ofiara izraelskiej brutalnej napaści na Liban.

http://www.informationclearinghouse.info/article14069.htm

Izraelscy żołnierze używali młodych Palestyńczyków jako żywe tarcze. W Palestynie taka bezwzględna, niehumanitarna, nie ludzka i zwyczajnie odrażająca praktyka zdarza się niestety bardzo często. Jeden z takich przypadków, z dnia 11 kwietnia 2007 został zarejestrowany kamerą, co możemy oglądać na

http://viva-palestyna.pl/news/news.php?news=vivanews/2007/04/32125.php

i

http://pl.youtube.com/watch?v=EOH77NOFq1o&eurl=http://viva-palestyna.pl/news/news.php?news=vivanews/2007/04/32125.php

Film został nakręcony przez zagranicznego aktywistę w Nablusie. Sąd Najwyższy w 2005 zakazał używania żywych tarcz do ochrony sprzętu wojskowego, lecz praktyka pokazuje, że Izraelczycy gdzieś mają prawo. Zostało to zakazane również przez czwartą konwencje genewską z 1949, ale co tam konwencje!

Izraelczycy burzyli dom Abeda al-Kadra, bojownika Brygad Męczenników Al-Aksa. Wtedy to dowódca akcji kazał staną dwom młodym Palestyńczykom przed swoim samochodem w celu ochrony przed atakiem.

Przypadek ten był stosunkowo łagodny, ale są znacznie gorsze przypadki:

Żołnierze zabrali mnie z domu i kazali mi wejść do sąsiedniego mieszkania. Miałam iść przed nimi. Kiedy sobie poszli, trzęsłam się ze strachu. Myślałam, że mnie zabiją.” – mówiła 11-letnia Jihan Dadush.

Podobny los spotkał 15-letniego Amid Amira, któremu Izraelczycy kazali przeszukać trzy domy.

Takimi przypadkami zajęła się m.in. izraelska organizacja humanitarna B’Tselem.

Użycie cywilów, a zwłaszcza dzieci jest niedopuszczalne. Chcemy, żeby armia zbadała te doniesienia” – mówi Sarit Michaeli, rzeczniczka B’Tselem.

W 2002 roku w podobnej akcji zginął 19-letni palestyński student, którego Izraelczycy zmusili do zapukania do drzwi domu, gdzie znajdował się bojownik Hamasu.

Kolejny zmasakrowany Palestyńczyk http://sabbah.biz/mt/archives/2006/11/13/us-officers-planned-the-beit-hanoun-massacre/

29 marca 2007 roku 16-letni Ahmad Ibrahim Suleiman Asous, rzucał kamieniami w izraelski pojazd wojskowy, gdy ci dokonywali ataku. Za karę 16-lastek został zastrzelony.

28 marca izraelski żołnierz strzelił w głowę i zabił 15-letniego Muhammad Elias Mahmoud Aweideh w czasie pokojowej demonstracji przeciw murowi apartheidu.

Tego samego dnia Izraelczycy zranili 16-letniego Said Saber Ahmad Abu-Warda, który umarł dzień później.

21 marca 2007 roku 17-letni Muhammad Ibrahim Ismael Jaber Barghouti rzucał kamieniami w zaleskich najeźdźców, za co został zastrzelony.

Ranna mała palestyńska dziewczynka pomaga nieść jej rannego 6-miesięcznego brata po tym, jak izraelski czołg ostrzelał jej rodzinny dom 6 października 2004 roku.

REUTERS/Mohammed Salem.

26 lutego 2007, w drugim dniu izraelskiej inwazji na palestyńskie miasto Nablus, zginął 42-letni Anan At Tibi, którego zastrzelono w jego własnym mieszkaniu na starym mieście. Izraelczycy postrzelili jego 24-letniego syna Ashrafa, po czym nie dopuścili do niego pomocy lekarskiej, aby na końcu wywieźć w nieznanym kierunku.

Tego samego dnia Izraelczycy zaatakowali palestyński szpital polowy również na starym mieście, niszcząc sprzęt i wyrzucając stamtąd lekarzy. Izraelczycy zajęli też wszystkie inne szpitale w Nablusie. Okupanci strzelali do personelu, pacjentów i ludzi, którzy chcieli wnieść rannych do tych szpitali. Tylko sobie wyobraźcie chorych Palestyńczyków, nie mogących znaleźć opieki lekarskiej w szpitalach. Takich czeka śmierć… Ale nie dziwią mnie te działania, w końcu o to chodzi, Palestyńczyków ma zginąć jak najwięcej, mają być wściekli!

Okupanci zajęli również dwie szkoły zamieniając je w miejsca przesłuchań i niszczyli palestyńskie mienie, na czele z samochodami.

1 lutego 2007 roku Izraelczycy zastrzelili 16-letniego Taha Muhammad Subhi al-Qualjawi, gdy ten próbował przejść przez chory i rasistowski mur apartheidu.

Co z tego że w II wojnie libańskiej płonęły libańskie dzieci. To są Arabowie! Goje! Tylko Żydzi się liczą!

http://www.informationclearinghouse.info/article14069.htm

24 stycznia izraelscy żołnierze zastrzelili 16-letniego Mahran Zakaria Salman abu-Nsir w czasie, gdy ten przekraczał granicę Strefy gazy idąc do pracy w Izraelu.

18 stycznia 2007 roku 15-letni Mahmoud Hussam abu-Salha rzucał kamieniami w izraelskich żołnierzy. Za karę zabili go strzałem w głowę.

17 stycznia 2007 roku Izraelczycy ranili granatem 10-letnią Abir Bassam Abed-Rabo al-Aramin, która wskutek odniesionych ran umarła dzień później. Do zdarzenia doszło, gdy dziewczynka znajdowała się na podwórku swojej szkoły w czasie demonstracji przeciw murowi apartheidu.

4 stycznia Izraelczycy atakowali Ramallah zabijając m.in. 16-letniego Ala Fawaz Muhammad Hamran.

4-letnia Rawan Abu Zeid zamordowana przez Izraleczyków. www.thewe.cc


Premier Izraela i prezydent Rosji (Xinhua/AFP Photo)

Barroso i Livni. http://ibnkafkasobiterdicta.wordpress.com/2008/12/30/etat-de-barbarie/

Copyright by Tergiwersacja 2011

Autor zaznacza, że fakt udostępnienia w Internecie nie oznacza, iż prawo autorskie przestało obowiązywać. Rozpowszechnianie i powielanie na użytek komercyjny oraz jakikolwiek inny, który zaszkodziłby autorowi, jest zabroniony, jednakże autor zezwala na zamieszczanie obszernych fragmentów bądź całości w Internecie na użytek niekomercyjny i niezarobkowy, celem rozpowszechniania wyżej wymienionych faktów i poglądów. Kontakt tergiwersacja@vp.pl

 

Na podstawie szczegółowej listy dziecięcych ofiar Konfliktu Palestyńskiego organizacji Remember These Children

http://www.rememberthesechildren.org/remember2005.html

http://www.rememberthesechildren.org/remember2006.html

http://www.rememberthesechildren.org/remember2007.html

http://www.rememberthesechildren.org/remember2008.html

oraz danych Izraelskiego Centrum Praw Człowieka B’Tselem http://www.btselem.org/English/.

 

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: