Piekła rok 2008

Piekła rok 2008.

Rzecz o śmigłowcach strzelających do dzieci na boisku i kolejnych ostrzelanych pogrzebach, mordowaniu rodzeństwa, strzelaniu do bawiących się dziewczynek, mordowaniu dorosłych Palestyńczyków z białą flagą w ręce, zabijaniu dziennikarzy oraz chorych dzieciach umierających w Getcie.

3-letnia Palestynka imieniem Rajaa Abu Shaiban, zabita przez izraelskich żołnierzy w Gazie 9 sierpnia 2006. http://electronicintifada.net/v2/article5481.shtml (MaanImages/Wesam Saleh)

2 grudnia 14-letni Hani Awad abu-Suhaiban, 15-letni Omar Musa al-Hams i 16-letni Ramzi Ibrahim al-Duhaini bawili się obok słabego szpitala w Rafah w Gazie. Myśleli, że tam, w Getcie, obok szpitala, nie może im stać się nic złego. Mylili się. W pewnym momencie nadleciały rakiety wystrzelone przez izraelską armię. Omar i Ramzi giną na miejscu. Hani umiera w wyniku ran 27 grudnia.

10 listopada 10-miesięczny Abdul-Rahman Hani Akram Khuziq umiera na atrofię mózgu, gdyż Izraelczycy umówili mu opuszczenia Getta Gaza celem leczenia.

8 listopada 8-letni Odeh Saleh Abdul-Al umiera w wyniku chorób serca i płuc po tym, jak izraelskie władze nie zezwoliły na jego opuszczenie Getta Gaza celem leczenia.

2 listopada 18-miesięczny (!!!) Muhammad Ramzi al-Imawi umiera na atrofię mózgu, ponieważ władze Izraela nie udzieliły mu zezwolenia na wyjazd z Getta Gaza celem leczenia.

14 października 3-letni Hadi al-Hassainah umiera z braku protein w mózgu po tym, jak Izraelczycy odmówili mu wyjścia z Getta Gaza w celu leczenia.

Bojkotuj produkty z Izraela – tak możesz pomóc mordowanym i męczonym Palestyńczykom.

29 września 14-letni Suhaib Yaser Ahmad Saleh został zastrzelony przez Izraelskiego żołnierza niedaleko nielegalnego osiedla żydowskiego Yitzhar.

14 września 17-letni Hassan Muhammad Abed Hamid z Tugu w okolicach Betlejem dostaje kulę w serce, za to że śmiał rzucić kamieniem uzbrojona po zęby armię okupacyjną.

5 września 2008 roku ginie NOWORODEK Abu-Ride z Nablus. Jego rodzice chcieli zawieść go do szpitala. Niestety przeklęci żydowscy żołnierze zatrzymali ich na checkpoincie. Wyobraź sobie, że właśnie urodził Ci się syn. Jesteś szczęśliwy, ale jeśli synek nie trafi do szpitala – zginie. Rzucasz wszystko i jedziesz jak najszybciej do szpitala. Niestety po drodze trafiasz na izraelski wojskowy checkpoint. A tam, kilku morderców w mundurach z gwiazdą Dawida odmawia Ci ratowania dziecka. Zatrzymują Cię. Twój ukochany syn powoli umiera. Powoli przestaje oddychać. A ci przeklęci dalej nie chcą Cię puścić do szpitala. Jak myślisz, co rodzice tego dziecka czuli widząc, że ich dziecko umiera, bo okupacyjna armia nie pozwala na zawiezienie go do szpitala? Co czuł ojciec tego dziecka, gdy trzymał na rękach martwe dziecko? Co wtedy myślał o Izraelczykach? O całym Zachodzie? Jak czuła się matka tego dziecka, jadąc z martwym, dopiero co narodzonym synem w dniu jego przyjścia na świat? Co, do cholery, poczuła cała ich rodzina, gdy Żydzi kolejny raz zabili bez użycia kuli małego Palestyńczyka, tym razem noworodka z ich rodziny?

Palestyńskie dzieci mordowane są w czasie zabawy swoimi zabawkami. http://www.thewe.cc/contents/more/archive/atrocities.htm

31 sierpnia 2008 roku 5-miesięczny (!!!) Muhammad Ala al-Sarhi umiera na chorobę serca po tym, jak Izrael odmówił mu wypuszczenia z Getta Gaza celem leczenia.

21 sierpnia 2-letni (!!!) al-Mutasim Bila Muhammad Jundiya umiera na paraliż mózgu, gdyż Izrael nie wypuścił go z Getta Palestyńskiego z Gazie.

14 sierpnia 27-dniowy (!!!) Ali al-Dahdouh umiera na chorobę serca po tym, jak Żydzi nie wypuścili go z Getta Gaza.

10 sierpnia 15-letni Ahmad abu-Amsha umiera na chorobę serca po tym, jak Izraelczycy nie wypuścili go z Getta Gaza w celu odbycia leczenia.

31 lipca 3-miesięczny (!!!) Ahmad Eid abu-Amra umiera na chorobę serca po tym, jak Izrael odmówił mu wypuszczenia z Getta Gaza celem leczenia.

Ojciec niesie 6-miesięcznego Palestyńczyka zabitego przez Izraelczyków. 28 Luty 2008 (AP Photo/Khalil Hamra)

29 lipca 11-letni Ahmad Husam Yusuf Musa z Nileen niedaleko Ramallah dostaje od izraelskiego żołnierza kulę w głowę za to, że śmiał wziąć udział w demonstracji przeciwko budowie muru Apartheidu.

17 lipca 10-miesięczny (!!!) Wasim Iyad Hamdan umiera w wyniku niezidentyfikowanej choroby, a 6-letni (!) Imad Ismail al-Oweini umiera na chorobę nerek. Obojgu państwo żydowskie odmówiło wypuszczenia z Getta Gaza w celu leczenia.

13 lipca 2008 roku 19-miesięczny (!!!) Hadeel Jawad al-Haddad umiera na chorobę serca po tym, jak żydowscy okupanci odmówili mu wypuszczenia z Getta celem leczenia.

5 lipca 16-letni Tariq Abed Ataywa Adwan ginie w wyniku ran odniesionych po eksplozji izraelskiego niewypału, jakimi usiane jest Getto.

Palestyńczyk unosi zakrwawione ręce po tym, jak ratował życie rannego kolegi postrzelonego przez siły okupacyjne. Zdarzenie miało miejsce na pogrzebie trzech innych Palestyńczyków zabitych przez izraelskie siły okupacyjne.

AP Photo/Majdi Mohammed

29 czerwca 16-letni Muhammad Nasr Said Daraghma zostaje śmiertelnie ranny w czasie izraelskiego ataku na terenie Getta.

28 czerwca 8-miesięczna (!!!) Ayat Anwar Daheik umiera w wyniku choroby serca na terenie GG po tym, jak Izrael odmówił wypuszczenia jej z terytorium getta na leczenie w Izraelu.

26 czerwca 2008 roku, 16-letni Muhammad Anwar Jamil abu-Sara al-Alami z Beit Hanoun dostaje w serce od izraelskiego żołnierza w czasie izraelskiego ataku na tereny Autonomii.

17 czerwca 2008 roku 17-letnia Manal Odeh Odeh po bezskutecznym błaganiu izraelskiego reżimu o możliwość opuszczenia Getta Gaza na leczenie umiera na raka. A co, skoro z gett żydowskich Europy nie wypuszczano, to czemu teraz Żydzi mieli by wypuścić jakąś tam Palestyneczkę?

Palestyńskie dziecko po tym, jak izraelski Apache otworzył ogień do samochodu w gęsto zaludnionej miasta Gaza.

16 maja 2004. Suhaib Salem/Reuters

11 czerwca 2008 roku izraelscy żołnierze zamordowali 6-letnią (!) Hadeel Abdul-Karim Suleiman al-Sumairi w al-Qarara, niedaleko Khan Younis w Strefie Gazy. Zabito ją w momencie, gdy bawiła się obok domu.

Tego samego dnia w Dżabli dziki grad kul ze śmigłowca zabił 65-latka imieniem Muhammad Hassan Muhammad ‚Asaliyah.

5 czerwca 2008 roku Izraelczycy zabili 8-letnią (!) Aya Hamdan Hamdan al-Najjar w Khuza niedaleko Khan Younis w Strefie Gazy. Podobnie jak jej zabitą rówieśniczkę, ją też zabito, gdy bawiła się obok domu.

29 maja 2008 roku Izraelczycy zabili w Khan Kunic 66-letnią kobietę imieniem Yusra Ibrahim Msalam Qdeih.

22 maja 2008 roku izraelscy żołnierze zabili 16-letniego Hussein Abdul-Karim Ramadan Ahel w mieście Gaza. Do zabójstwa doszło w czasie 5-tysięcznej demonstracji. Aż przypominają mi się czasy, gdy u nas, w komunistycznej Polsce w stanie wojennym wojsko również otwierało ogień w stronę demonstracji.

Tego samego dnia Izraelczycy zabili 63-letniego Palestyńczyka imieniem Salem ‚Attwah Allah ‚Odeh Bahabseh.

20 maja 2008 roku izraelscy żołnierze zamordowali 11-letniego Majid Ziad Muhammad Okal w obozie dla uchodźców w Strefie Gazy.

19 maja 2008 roku izraelscy żołnierze zamordowali 15-letniego Fahmi Abdul-Jawad Hussein al-Darduk. Do zabójstwa doszło w czasie, gdy chłopiec ten na rozkaz izraelskich żołnierzy dźwigał koszulkę na izraelskim checkpoincie Hunawara.

7 maja 2008 roku Izraelczycy zranili 17-letniego Sami Jamil Abdul-Aziz abu-Anza i 15-letniego Muntasser Muhammad Juma abu-Anza. Pierwszy umarł dzień później, drugi 11 maja.

Zamordowane ciało palestyńskiej 13-letniej dziewczynki Iman Al Hams w czasie jej pogrzebu 5 X 2004 roku.

http://www.thewe.cc/contents/more/archive/atrocities.htm

28 kwietnia 2008 roku izraelski czołg wystrzelił pocisk w stronę domu rodziny Meatik, zabijając w nim czworo dzieci: 2-letnią Hanę; 4-letnią Rudinę; 15 miesięcznego Mousaba; 4-letniego Saleha, oraz ich mamę 40-letnią Meyasar. Oficjalnie czołg strzelał do Palestyńskiego bojownika, choć ten znajdował się 400 metrów (!) od tego domu. W momencie zabójstwa rodzina jadła śniadanie.

26 kwietnia izraelscy żołnierze zamordowali 14-letniego Maryam Mustafa Hassan Marouf. Do morderstwa doszło w Beit Hanoun w Strefie Gazy.

16 kwietnia 2008 roku izraelski pocisk wystrzelony w czasie ataku na Juhor al-Deek w Gazie zabił wielu Palestyńczyków w tym 14-letnią Talha Hani Fathi abu-Ali, 15-letniego Abdullah Maher Muhsin Abu-Khalil, 15-letniego Islam Hussam Ali al-Isawi oraz 15-letniego Tariq Farid Jamil abu-Taqiya. Pocisk zabił również 13-letniego Bayan Samir Mahmoud al-Khalidi, który niósł pomoc rannym.

Tego samego dnia, w wyniku ostrzału czołgowego zginęli 12-letni Ghassan Khaled Salama abu-Otaiwi, 13-letni Ahmad Aref Frajallah Frajallah oraz dziennikarz pracujący dla Reutersa imieniem Fadel Shana.

Również tego dnia izraelscy żołnierze ranili 16-letniego Ahmad Abdul-Majid Hassan al-Najar i 17-letniego Bilal Saed Ali al-Dahini. Obydwoje zginęli 20 kwietnia.

11 kwietnia 2008 Izraelscy żołnierze wkroczyli do Strefy Gazy i dokonali ostrzału czołgowego w wyniku, którego zginęło 8 osób w tym 11-letni Riad Sharif Muhammad al-Awaisi, 14-letni Yusuf Ibrahim Muhammad Sarhan, również 14-letni Dia Ayish Yusuf al-Awawdeh oraz 17-letni Khaled Abdul-Nasr Mahmoud Abdul-Hadi.

Iman, palestyńska dziewczynka zamordowana przez izraelskich żołnierzy.

http://picasaweb.google.com/moummh/qjZeBF02/photo#5196131006846435650

9 kwietnia 2008 roku w okolicach miasta Gaza izraelscy żołnierze ostrzelali palestyński dom, w którym zginęli 16-letni Ahmad Nasr Musbah al-Gharabli wraz z jego wujkiem, właścicielem domu.

20 marca Izraelczycy zabili w Bani Suheila 71-letniego Palestyńczyka imieniem Hussein Hamdan Muhammad Abu ‚Abed.

16 marca były pracownik żydowskiej szkoły religijnej Mercaz Harav yeshiva, Palestyńczyk, wkracza na teren szkoły zabijając czterech uczniów. Giną 15-letni Neria Cohen, 15-letni Segev Peniel Avihail, 16-letni Yonatan Yitzhak Eldar oraz 16-letni Avraham David Mozes. Pierwszy to mieszkaniec Jerozolimy, trójka pozostałych to mieszkańcy nielegalnych żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu. Są to jedyne dziecięce ofiary po stronie Izraela w tym roku.

4 marca izraelski żołnierz w czasie walk w Deir al-Balah w Gazie strzelił w głowę 20-dniowej dziewczynki imieniem Amira Khaled Faraj abu-Aser.

Libańskie dziecko zabite w wyniku izraelskiego bombardowania. http://indexresearch.blogspot.com/2006/08/death-in-lebanon.html

2 marca 2008 roku izraelscy żołnierze zastrzelili w Strefie Gazy 15-letniego chłopca imieniem Muhammad Imad Faiq Halawah, oraz 17-letniego Luay Jamal Farhat Jendeyeh, podczas gdy ci przenosili truskawki. Tego samego dnia izraelscy żołnierze zastrzelili 15-letniego Mahmoud Muhammad Ahmad Masalama w czasie demonstracji niedaleko izraelskiego muru apartheidu w okolicach Hebronu na Zachodnim Brzegu. Tego samego dnia w Strefie Gazy izraelski pocisk zabił 16-letniego Luay Ismail Ibrahim Taha. Również tego dnia, również w Strefie Gazy w wyniku ostrzału zginął 17-letni Abdul-Rahim Muhammad Abdul-Fatah Saleh.

Tego samego dnia w  Dżabli Izraelczycy zabili 53-letniego Palestyńczyka imieniem Yusef Muhammad Madi Abu Wardeh. W momencie morderstwa trzymał białą flagę.

Co za dzień…

1 marca 2008 roku izraelski pocisk zabił bawiącą się w ogrodzie 2-letnią Salsabeel Majid Muhammad abu-Jalhoum.

W tym samym dniu izraelscy żołnierze ranili 11-letnią Safah Raed Ali Said abu-Saif. Ambulans który chciał ratować jej życie został powstrzymany przez izraelskich żołnierzy wskutek czego ta dziewczynka umarła. O zgrozo jest to normalna praktyka w izraelskim wojsku.

Tego samego dnia izraelski pocisk zabił 13-letnią dziewczynkę imieniem Salwa Zaidan Muhammad Ghali Assaliya wraz z jej starzą siostrą po tym, jak uderzył w ich dom.

Również w tym dniu izraelscy żołnierze zastrzelili rodzeństwo, 16-letnią Jacqueline Muhammad Husni Rashid abu-Shbak i 15-letniego Iyad Mohammed Husni Rashid abu-Shbak.

Tego samego dnia izraelscy żołnierze zastrzelili 16-letniego Mahmoud Bassam Muhammed Obaid wraz z jego ojcem.

Tego samego przeklętego dnia Izraelu żołnierze zabili 17-letniego Muhammad Hani Hussein al-Mabhuh. Jego ojciec próbował go ratować i transportował go do szpitala, ale w tym czasie ranili go izraelscy żołnierze.

W tym cholernym dniu izraelski pocisk uderzył i zabił grupkę trzech przyjaciół, 12-letniego Nael Zuhair Shukri abu-Oun, 16-letniego Abdul-Raouf Abdul-Karim Mahmoud Odeh i 17-letniego Abdullah Abdul-Karim Mahmoud abu-Shaira.

Tego samego pokojowego (bo tak przedstawiany w mediach jest Izrael) dnia izraelski pocisk uderzył w grupę ludzi zebranych wokół płonącego samochodu z ciałami. Zginęli m.in. 14-letni Abdul-Karim Husseini Abdul-Latif al-Haw, 16-letni Ahmad Naim abu-Salama oraz troje 17-latków imieniem: Ismail Arafat Mustafa abu-Sultan, Ahmad Ziad Abdul-Qader Rayan, oraz Khaled Munther Abdul-Qader Rayan.

W tym samym dniu w wyniku ostrzału czołgowego zginął 16-letni Muhammad Fuad Khalil Hijazi.

Tego samego dnia w wyniku ostrzału z izraelskiego śmigłowca zginał 17-letni Mahmoud Naim Ahmad al-Attar.

Do powyższych zdarzeń doszło w obozie dla uchodźców Jabalya w najbardziej zatłoczonym miejscu Bliskiego Wschodu, Strefie Gazy. Oczywiście to nie koniec tego jakże miłosiernego i dobrotliwego ze strony Izraela dnia.

Tego dnia w mieście Gaza izraelski pocisk zabił 17-letniego Ahmad Nimer Abdul-Latif Zughra. Inny izraelski pocisk zabił tego dnia w Beit Lahya w Strefie Gazy 16-letniego chłopca imieniem Mahmoud Nayef Hamattu Hunaidiq.

Tego samego dnia w mieście Gaza Izraelczycy zabili 60-letnią kobietę imieniem Su’ad Rajab Yusef ‚Atallah.

Zaiste obfity dzień dla żydowskich rzeźników. Szczerze mówiąc po takim dniu i po takich przeżyciach gdybym był Palestyńczykiem, to zrobiłbym wszystko by tylko jak najbardziej zniszczyć Izrael.

13-letni Ahmand Mughayer i jego siostra, 16-letnia Asma Mughayer karmili gołębie na dachu swojego domu, gdy zostali namierzeni przez izraelskiego snajpera. Zabici 18 maja 2004 roku. Kevin Frayer for AP http://lawrenceofcyberia.blogs.com/news/2006/05/quote_of_the_we_1.html

28 lutego 2008 w wyniku ostrzału z izraelskiego śmigłowca w Strefie Gazy zginęło czworo dzieci: 6-letni Ali Munir Muhammad Dardunah, 10-letni Dardunah Deeb Khalil Dardunah, 13-letni Muhammad Naim Mahmoud Hamuda oraz 14-letni Omar Hussein Muhammad Dardunah. Byli to chłopcy grający w piłkę na odsłoniętym terenie w Dżabalii, w północnej Strefy Gazy. Śmiali się, biegali, kopali piłkę aż nadlecieli Izraelczycy…

Również tego dnia 17-letni Ala Ayman Omar al-Burno rozmawiał sobie z palestyńskim policjantem. Aż nadleciał izraelski helikopter i go ciężko ranił. Zginął następnego dnia. Dwa razy tego samego dnia izraelskie śmigłowce otworzyły ogień i pozbawiły sensu życie kilka palestyńskich rodzin. Czyżby izraelscy żołnierze mieli zezwolenie na strzelanie do kogo popadnie w tym do małych dzieci grających w piłkę? Wygląda na to, że tak.

Tego samego dnia Izraelczycy ostrzelali pogrzeb w mieście Gaza zabijając m.in. 16-letniego chłopca imieniem Amjad Hafiz Khaydar al-Sakani.

Palestyńskie dziecko. http://www.thewe.cc/contents/more/archive/atrocities.htm.

27 lutego 2008 roku Izraelczycy zbombardowali miasto Gaza. Zginał m.in. 7-miesięczny Muhammad Nasr Abdul-Aziz al-Boray.

Tego samego dnia w Strefie Gazy załoga izraelskiego śmigłowca (niech szlag trafi izraelskie śmigłowce!) zabiła 13-letniego Muhammad Khalil Suleiman Hamada i 14-letniego Bilal Kamel Fakhri Hijazi.

Tego samego dnia Izraelczycy zabili 52-latka imieniem Hammad Murshed ‚Atiyyah al-Masalhah w czasie, gdy zajmował się swoją trzodą.

19 lutego 2008 roku w czasie ataku w Wadi al-Salqa w Gazie izraelski żołnierz strzelił w głowę i zabił 9-letniego Tamer Muhammad Abdul-Riziq abu-Shar.

23 stycznia 2008 roku Izraelczycy zabili 59-latka imieniem Isma’il Ahmad Isma’il al-‚Attar, który w tamtym czasie zbierał drewno ze swoim synem.

Jak podał PAP 18 stycznia 2008, Izraelczycy zbombardowali siedzibę palestyńskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Strefie Gazy, zabijając jedną kobietę, 60-letnią Hanneyeh Hussein Muhammad ‚Abd al-Jawad. Budynek był pusty wskutek innych bombardowań, ale stoi w centrum dzielnicy mieszkalnej. Wcześniej Izraelczycy ostrzelali go rakietami. Prócz jednej zabitej kobiety, ofiarami są ranni, których liczba wacha się od około 30 do 46 cywili, w tym gości wesela, które odbywało się w pobliżu zbrodni (zamordowana również była z tego wesela).

Tego samego dnia 16-letni Qusay Suleiman Muhammad al-Afandi szedł do sklepu swojego ojca aż zabili go izraelscy żołnierze.

W okresie od 15 do 18 stycznia 2008 wskutek Izraelskich bombardowań i ataków naziemnych w Strefie Gazy zginęło 32 Palestyńczyków.

Na zdjęciu libańska dziewczynka spalona żywcem, w ogniu izraelskiej broni chemicznej – białego fosforu, stosowanej przez Izrael w ostatniej wojnie z Libanem http://photos1.blogger.com/blogger/2517/1150/1600/sidon1.jpg

16 stycznia 2008 roku izraelski pocisk zamordował 5-letniego chłopca imieniem Amir Muhammad Hashem Muhammad al-Yazji. Zginęli też jego starszy brat i wujek. Zabici znajdowali się w samochodzie.

15 stycznia 2008 roku w wyniku izraelskiej blokady Strefy Gazy powodującej osłabienie opieki medycznej zginął 9-letni Shirin Ismail Abdullah abu-Shawareb.

Tego samego dnia w czasie pracy na polu Izraelczycy zabili 66-letniego Palestyńczyka imieniem Ass’ad ‚Issa Shhadeh Tafesh.

Tak samo tego dnia zginął 52-letni Sa’id Mustafa Sa’id a-Samuni.

9 stycznia 2008 roku w Beit Hanoun w Gazie izraelski pocisk zabił 16-letniego Maher Fathi al-Kafarna.

6 stycznia 2008 doniesiono o izraelskim ataku na palestyński obóz dla uchodźców al-Burajdż, wskutek czego zginęło 4 Palestyńczyków (w tym 16-letni Ziad Ismail Abul Rukba), a 50 zostało rannych. Palestyńczycy bronili się, i zranili kilku izraelskich żołnierzy. To świetnie pokazuje straty po obydwu stronach.

Olmert i Bush http://www.bollyn.info; Olmert i Putin Xinhua/AFP Photo; Olmert i Jintao AFP/Getty Images

Wszyscy liderzy tego świata są współodpowiedzialni za zamordowanie mojej żony. Cały świat nie robi nic by powstrzymać izraelskie barbarzyństwo – Shukri Maqadma, którego żona będąca w 9 miesiącu ciąży została zamordowana przez izraelskich żołnierzy w czasie ich ataku na obóz uchodźców Bureij 4 marca 2003 roku.


 

Copyright by Tergiwersacja 2011

Autor zaznacza, że fakt udostępnienia w Internecie nie oznacza, iż prawo autorskie przestało obowiązywać. Rozpowszechnianie i powielanie na użytek komercyjny oraz jakikolwiek inny, który zaszkodziłby autorowi, jest zabroniony, jednakże autor zezwala na zamieszczanie obszernych fragmentów bądź całości w Internecie na użytek niekomercyjny i niezarobkowy, celem rozpowszechniania wyżej wymienionych faktów i poglądów. Kontakt tergiwersacja@vp.pl

 

Na podstawie szczegółowej listy dziecięcych ofiar Konfliktu Palestyńskiego organizacji Remember These Children

http://www.rememberthesechildren.org/remember2005.html

http://www.rememberthesechildren.org/remember2006.html

http://www.rememberthesechildren.org/remember2007.html

http://www.rememberthesechildren.org/remember2008.html

oraz danych Izraelskiego Centrum Praw Człowieka B’Tselem http://www.btselem.org/English/.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: