Masakra Gazy 2008/2009

23 Dni Męki. Pacyfikacja Getta Palestyńskiego.

Copyright by Tergiwersacja 2010

Autor zaznacza, że fakt udostępnienia w Internecie nie oznacza, iż prawo autorskie przestało obowiązywać. Rozpowszechnianie i powielanie na użytek komercyjny oraz jakikolwiek inny, który zaszkodziłby autorowi, jest zabroniony, jednakże autor zezwala na zamieszczanie obszernych fragmentów bądź całości w Internecie na użytek niekomercyjny i niezarobkowy, celem rozpowszechniania wyżej wymienionych faktów i poglądów. Kontakt tergiwersacja@vp.pl

 


„Izrael narodził się z żydowskiego terroryzmu. (…) Moja babcia leżała jeszcze chora w łóżku, gdy przyszedł niemiecki żołnierz i zastrzelił ją. Babcia nie umierała po to, by dostarczyć usprawiedliwienia izraelskim żołnierzom mordującym palestyńskie babcie w Gazie. Obecny rząd Izraela bezlitośnie i cynicznie wykorzystuje trwającą winę pogan za rzeź Żydów w czasie Holocaustu jako usprawiedliwienie dla morderstw na Palestyńczykach.”

Gerald Kaufman, ortodoksyjny Żyd i członek brytyjskiej Izby Gmin w odpowiedzi na masakrę Gazy. http://www.youtube.com/watch?v=qMGuYjt6CP8&feature=player_embedded

„Od teraz jestem za Hamasem. Wybieram opór!”

Abdel Minaim Hasan, przeszukując gruzy w celu odnalezienia zwłok 10-letniej córki, Liny.  http://www.nytimes.com/2009/01/08/world/middleeast/08scene.html?_r=1&em

„Dobrze mi z tym, że to zrobiliśmy.”

Tzipi Livni, minister spraw zagranicznych Izraela, 20 stycznia 2009 roku.

Płynny Ołów.

Na przełomie 2008 i 2009 roku miejsce miała masakra Getta w Gazie, nazwana przez żydowskich żołnierzy Operacją Płynny Ołów. Izrael przeprowadził rzeź pod pretekstem ostrzału rakietowego ze strony Hamasu – aż przypomina się przedwojenna niemiecka prasa opisująca ataki polskich bandytów na biednych Niemców w Wolnym Mieście Gdańsk.

Głowa 4-letniej Kaukab Al Dayah zabitej w bombardowaniu miasta Gaza 6 stycznia 2009 roku. Getty Images. http://lawrenceofcyberia.blogs.com/news/2009/05/nakba-day-2009.html

By zrozumieć, jak do tego doszło, należy spojrzeć na kontekst. W czerwcu 2007 roku Izrael i kupiony za amerykańską broń Egipt zablokowały granice z Gettem, a w 2008 roku odcięto dostawy paliwa i prądu, niszcząc jako taką gospodarkę. Getto stało się obszarem zamkniętym, będąc jednocześnie jednym z najgęściej zaludnionych obszarów świata. Gęstość zaludnienia w 2007 roku wynosiła 4118 osób na kilometr kwadratowy, co jest jednym z najwyższych wyników świata. Dla porównania gęstości zaludnienia innych, uznanych za gęsto zaludnione obszary to  336,3 w przypadku Japonii; 397,6 w Holandii; 346 w Belgii; 1099 w Bangladeszu; czy 1877  w Watykanie. Tak, Gaza ma ponad dwukrotnie większą gęstość zaludnienia od Watykanu!  Terytoria Palestyńskie na liście 241 państw i autonomii mają 14 miejsce pod względem zaludnienia. Gdyby umieścić na niej Strefę Gazy, zajęłaby szóste miejsce, między wspomnianym Watykanem a Gibraltarem. Odgrodzony od świata gęsto zaludniony obszar – czyż nie jest to definicja Getta?

Od czasu zamknięcia, grupy aktywistów wielokrotnie próbowały dotrzeć tam z pomocą humanitarną od strony morza, lecz ich statki zawsze były zawracane przez izraelską marynarkę wojenną. Swoją drogą, działania izraelskiej marynarki dotykają również palestyńskich rybaków, żeby wspomnieć tylko o jednym zabitym w sierpniu 2009 roku.

Palestyńskie rodzeństwo Al-Samouni zamordowane w wyniku izraelskiego ostrzału czołgowego 5 stycznia 2009 roku. Getty Images.

Jak nietrudno się domyśleć, odcięty od świata gęsto zaludniony obszar stał się miejscem katastrofy humanitarnej. Katastrofa ta odbiła się nie tylko na sytuacji ekonomicznej, ale przede wszystkim na służbie zdrowia. Wskutek tego doszło do tragicznej sytuacji, w której wielu rodziców ciężko chorych palestyńskich dzieci błagało Izrael o wypuszczenie z Getta celem leczenia. Dzieci te umierały jedno po drugim, jak te żydowskie w gettach w Warszawie czy Łodzi. Przykłady opisuje w rozdziale poświęconym 2008 roku, ale chciałbym wymienić je tutaj pokrótce, razem z podobnymi sytuacjami, w których dziecko umiera, ponieważ ambulans czy samochód jadący do szpitala bądź po rannego zostaje zatrzymany przez izraelskich żołnierzy na checkpoincie.

Ofiary izraelskiego ostrzału szkoły ONZ i okolic z 6 stycznia. Abid Katib/Getty Images http://www.nytimes.com/2009/01/08/world/middleeast/08scene.html?_r=1&em

1 marca 2008 roku izraelscy żołnierze ranili 11-letnią Safah Raed Ali Said abu-Saif. Ambulans który chciał ratować jej życie został powstrzymany przez izraelskich żołnierzy, wskutek czego dziewczynka zmarła. 17 czerwca po bezskutecznych, błagalnych prośbach na raka w Getcie umiera 17-letnia Manal Odeh Odeh. 28 czerwca 8-miesięczna Ayat Anwar Daheik umiera na chorobę serca. To samo 13 lipca 2008 roku spotyka 19-miesięcznego Hadeela Jawada al-Haddad. Obojgu omówiono wypuszczenia z Gazy. 17 lipca umierają 10-miesięczny Wasim Iyad Hamdan i 6-letni Imad Ismail al-Oweini. Pierwszy w wyniku nieznanej choroby, drugi na nerki. Dalej cała seria zgonów na choroby serca. 31 lipca 3-miesięczny Ahmad Eid abu-Amra. 10 sierpnia 15-letni Ahmad abu-Amsha. 14 sierpnia 27-dniowy Ali al-Dahdouh. Wszyscy zginęli w wyniku odmowy Izraela na opuszczenie Getta. 21 sierpnia na paraliż mózgu umiera 2-letni al-Mutasim Bila Muhammad Jundiya. 31 sierpnia znów choroba serca. Tym razem umiera 5-miesięczny Muhammad Ala al-Sarhi. 14 października 3-letni Hadi al-Hassainah umiera z braku protein w mózgu. 2 listopada 18-miesięczny Muhammad Ramzi al-Imawi umiera na atrofię mózgu. 8 listopada 8-letni Odeh Saleh Abdul-Al umiera w wyniku chorób serca i płuc. 10 listopada kolejna atrofia mózgu – umiera 10-miesięczny Abdul-Rahman Hani Akram Khuziq. Wszystkie rodziny błagały Izrael o litość. Błagały o leczenie poza Gettem. Państwo Żydowskie nie ugięło się, skazując te dzieci na śmierć.

Satyra na problem palestyńskich rakiet Qassam i izraelskiej machiny zagłady. Odwetowe rakiety Palestyńczyków są jak pistolety na wodę w porównaniu z niosącymi śmierć izraelskimi rakietami, artylerią i bombami. Latuff http://gutterpoetry.wordpress.com/2009/01/21/354/

Iluś ojców oglądało śmierć syna. W iluś rodzinach zabrzmiał głos płaczu i rozpaczy. Na sam koniec tej fali śmierci – jakby Izraelowi było mało – 2 grudnia izraelska armia odpaliła rakiety w stronę marnego szpitalika (!) w Rafah w Getcie. Giną 15-letni Omar Musa al-Hams i 16-letni Ramzi Ibrahim al-Duhaini. Kolejny płacz. Podwójny pogrzeb. Miarka się przebrała. Nerwy puściły. Kogoś szlag trafił. Ktoś załamany nie wytrzymał i odpalił marną rakietkę w stronę Izraela. Izrael twierdzi, że Palestyńczycy zaczęli w dniu wygaśnięcia rozejmu, 19 grudnia. Ktoś miał odpalić 2 rakiety. Dziwnym zbiegiem okoliczności tyle, ile dzieci zginęło 2 grudnia. Trzeci ranny chłopiec, 14-letni Hani umiera 27 grudnia – o zgrozo w dniu rozpoczęcia Operacji Płynny Ołów.

Dlaczego nas atakują? Ponieważ zabijamy ich i okupujemy ich ziemię?! – mówi amerykański zdobywca indiańskich ziem. Zamierzałem zapytać cię o to samo! – odpowiada izraelski żołnierz. Autor słusznie porównuje indiańskie strzały do rakiet Qassam z tym, że indiańskie strzały były skuteczniejsze. Problem wyniszczania Palestyńczyków, ich eksterminacji, deportacji i izolacji przypomina holocaust Indian obu Ameryk, wyniszczanie narodów Kaukazu przez Rosjan czy apartheid i walkę z Czarnymi w Republice Południowej Afryki. Latuff.

Operacja Płynny Ołów była topieniem Gazy we krwi. Na najgęściej zaludniony teren całego świata arabskiego spadały bomby, rakiety, pociski artyleryjskie i pociski z białym fosforem.

Zginęło blisko półtorej tysiąca Palestyńczyków. Oceny wahają się od 1,166 (oficjalna izraelskiej armii), przez 1,385 (izraelska organizacja praw człowieka B’Tselem),  1,417 (Palestyńskie Centrum Praw Człowieka) do 1440 (Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia). Zamordowanych dzieci było od 89 (śmieszna wersja armii Izraela, poniżej prezentuje znacznie dłuższą listę nazwisk) przez 313 (Palestyńskie Centrum Praw Człowieka, listę nazwisk prezentuję poniżej), 318 (B’Tselem), po 431 (Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia). Z tych 300 – 400 dzieci tylko czwórka 17-latków brała udział w obronie. Kontekst śmierci dzieci prezentuje typowy przekrój Palestyńskiego społeczeństwa. Dziewczynki ginęły przy matkach w czasie bombardowań domów, chłopcy ginęli w większym rozproszeniu na podwórkach i w czasie zabawy.

Po stronie izraelskiej było 13 ofiar, w tym 6 żołnierzy zabitych przez palestyński opór, 4 izraelskich żołnierzy zabitych omyłkowo przez innych izraelskich żołnierzy w czasie dzikiego ataku, 3 cywili i 0 (słownie: zero) dzieci.

Zdjęcie kostnicy ze szpitala Shifa w Gazie z czasu Masakr. http://www.movietome.com/users/abdullah2220/show_blog_entry.php?topic_id=m-100-25606571

13 lutego 2009 roku jeden z dowódców jednostki na polu walki z czasu Masakry zdradził w czasie wykładu na Oranim Academic College kilka szczegółów dotyczących zachowania Izraelskiej armii i jej zezwierzęcenia, co przedrukował izraelski dziennik Haaretz. Oto słowa jego słowa:

„Mieliśmy chodzić od piętra do piętra, każda osoba którą zauważyliśmy – miała zostać zastrzelona. Początkowo zapytałem siebie: Gdzie w tym logika? (…) Było to dozwolone, ponieważ każdy, kto pozostał w tym sektorze i wewnątrz miasta Gaza był realnie skazany jako terrorysta, ponieważ nie zdążył uciec. Nie zrozumiałem tego: Z jednej strony nie mieli gdzie uciec, ale z drugiej strony mówili nam, że nie uciekli, więc jest to ich wina.”

http://livefromoccupiedpalestine.blogspot.com/2009_04_01_archive.html

Czytając to, przypomniały mi się rosyjskie zaczystki w czasie II wojny czeczeńskiej. Z małymi różnicami – Rosjanie brali do obozów a Izraelczycy strzelali od razu, no i Rosjanie wprowadzili określenia terrorystów na podstawie wieku, płci czy wzrostu – dla Żydów każdy był terrorystą.

Kostnica szpitala Shifa, 15 stycznia. Reuters/ Mohammed Salem. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

Stany Zjednoczone całkowicie poparły działania Izraela, o czym świadczy specjalna rezolucja popierająca Izrael z 9 stycznia. Poparło ją 100% senatorów i 99% członków Izby Reprezentantów. Izrael miał również poparcie większości Państw Członkowskich UE. Dla kontrastu, przewodniczący Zgromadzenia Generalnego ONZ Miguel D’escoto Brockmann wezwał do bojkotu i nałożenia sankcji na Izrael tak, jak miało to miejsce w przypadku rasistowskiego RPA.

Palestyńskie dziecko ranione w czasie żydowskiego ostrzału czołgowego 5 stycznia w Gaza City. AP, Ashraf Amra. http://thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_mass_war_crimes.html

Nazwiska, zdjęcia oraz adresy niektórych żydowskich zbrodniarzy wojennych znajdują się na

http://s242816488.onlinehome.us/criminals/. Kopiujcie i zapisujcie, póki jeszcze możecie.

Mniej szczegółowa lista: http://www.kawther.info/wpr/2009/01/26/names-and-photos-of-israeli-war-criminals-in-gaza.

Kolejni zbrodniarze uczestniczący w innych ludobójstwach: http://www.kawther.info/ga2/main.php?g2_itemId=10560&g2_page=1.

Poniżej niepełna lista dziecięcych ofiar ze strony organizacji Remember These Children http://www.rememberthesechildren.org/remember2008.html oraz http://www.rememberthesechildren.org/remember2009.html.

13-letnia Maysa Salalfa, raniona w ataku na Gaza City 19 stycznia. AP, Lefteris Pitarakis. http://thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/recovering.html#this_is_real

27 grudnia.

Pierwszego dnia katorgi wraz z 14-letnim Hanim ginie trzynaścioro dzieci.

16-letni Mustafa Khader Saber abu-Ghanima zostaje zabity w mieście Gaza.

16-letni Ahmad Rasmi Muhammad abu-Jazar ginie w Rafah.

5-letni Tamer Hassan Ali al-Akhras w mieście Gaza.

14-letni Khaled Sami Taraf al-Astal ginie niedaleko Khan Younis.

13-letnia Kamilia Rafat al-Bardini zostaje zabita Deir al-Balah.

13-letnia Yahya Ibrahim Farouq al-Hayek zostaje zamordowana w mieście Gaza.

15-letni Abdul-Hamid Jamal Khaled al-Sawi zostaje zabity w Gazie.

3-letni Ahmad Riyad Muhammad al-Sinwar zostaje zabity w al-Zahra City.

15-letnia Haneen Wael Dhaban wraz z siostrą, 17-letnią Yasmin Wael Dhaban giną w Gazie.

6-letni Uday Abdul-Hakim Rajab Mansi zostaje zabity w Deir al-Balah.

15-letni Mazen Ahmad Muhammad Matar zostaje zabity w obozie dla uchodźców Shati.


 

Palestyńskie dziecko ranione w wyniku ostrzału czołgowego Gazy leczone w szpitalu Shifa, 5 stycznia, Reuters, Suhaib Salem (GAZA)

18 stycznia, impreza u premiera Izraela Ehuda Olmerta; szanowni Europejczycy i Bilderbergowie – prezydent Francji Nicolas Sarcozy i premier Hiszpanii Jose Zapatero. Avi Ohayon, Handout. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

28 grudnia

Cztery siostry, 6-letnia Samar Anwar Khalil Balousha, 7-letnia Dina Anwar Khalil Balousha, 8-letnia Jawaher Anwar Khalil Balousha oraz 14-letnia Ikram Anwar Khalil Balousha spały w swoim domu w obozie dla uchodźców w Dżabli. Na ich dom spadł izraelski pocisk. Wszystkie zginęły.

Reszta ofiar tego dnia:

8-letnia Ibtihal Abdullah Tawfik Kishku ginie, gdy na jej dom spadł izraelski pocisk.

14-letni Muhammad Akram Ibrahim abu-Daqqa i jego brat, 15-letni Ibrahim Akram Ibrahim abu-Daqqa giną w Abasan al-Kabira.

16-letni Nabil Mahmoud Muhammad abu-Tayema zostaje zabity niedaleko Khan Younis.

Tego samego dnia na Zachodnim Brzegu miała miejsce demonstracja przeciwko likwidacji ludności Getta. Izraelska armia zrobiła dokładnie to, co w takiej samej chwili zrobiliby naziści. Otwarli ogień. Zginął 17-letni Muhammad Husain Hamed.

Dla tych dzieci koszmar życia w Getcie się skończył. 5 stycznia, WAFA, http://www.corrierecaraibi.com/FIRME_ARebecchi_090106_In-foto-e-in-video-la-carneficina-rituale-talmudica.htm

18 stycznia, impreza u premiera Izraela Ehuda Olmerta, który ściska się z popierającą go Panią Bilderberg, kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Avi Ohayon, Handout. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

29 grudnia.

Troje braci, 4-letni Sidqi Ziad Mahmoud al-Absi, 12-letni Ahmad Ziad Mahmoud al-Absi, 14-letni Muhammad Ziad Mahmoud al-Absi giną, gdy na ich rodzinny dom w Rafah w Getcie spadł izraelski pocisk.

14-letni Shadi Yusef Ramadan Ghaben zginął w izraelskim bombardowaniu.

6-letni Muath Yasir al-Abed abu-Teir został zabity w Abasan al-Kabira.

12-letni Wisam Akram Rabi Eid zostaje zamordowany w północnej części Getta.

13-letni Mahmoud Nabil Deeb Ghabayen ginie w północnej części Getta.

15-letni Imad Jamal Shehada abu-Khater zostaje zabity w północnej części Getta.

17-letni Muhammad Basil Mahmoud Madi zostaje zamordowany w północnej części Getta.

15-letni Diya Aref Farhood abu-Khubeiza ginie niedaleko obozu dla uchodźców Nuseirat.

Palestyńska kobieta czuwa przy rannym prawnuczku w szpitalu Shifa w Gazie 5 stycznia. AFP Photo/Mahmud Hams (Photo credit should read Mahmud Hams/AFP/Getty Images)

18 stycznia, ciąg dalszy imprezy Olmerta, który tym razem ściska dłoń premiera UK Gordona Browna, w tle premier Czech Jiri Topolanek. Stefan Rousseau, Pool. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

30 grudnia.

2 siostry i ich brat, 4-letnia Lama Talal Shehada Hamdan, 12-letnia Haya Talal Shehada Hamdan oraz 9-letni Ismail Talal Shehada Hamdan stali obok domu w Beit Hanoun. Na nieświadome dzieci spadł izraelski pocisk rakietowy. Dziewczynki zginęły na miejscu. Ciężko ranny chłopiec zmarł dzień później.

Tego samego dnia ginie 17-letni Muhammad Majed Ibrahim Kabar.

Codzienność czasu wojny. 5 stycznia, WAFA. http://www.corrierecaraibi.com/FIRME_ARebecchi_090106_In-foto-e-in-video-la-carneficina-rituale-talmudica.htm

Cypi Livni, minister spraw zagranicznych Izraela całuje się z Condoleezą Rice, doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Busha juniora, 16 stycznia. Reuters, Jonathan Ernst. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

31 grudnia.

Tego dnia ginie tylko jedno dziecko – 16 letni Tariq Yasir Muhammad Afana ginie w wyniku eksplozji pocisków rakietowych odpalonych z izraelskiego śmigłowca. Tego samego dnia umiera troje dzieci w wyniku wcześniej odniesionych ran. Poza 9-letnim Ismailem umiera dwoje dzieci ranionych 27 grudnia. 16-letni Shaban Adel Hamed Hanif został raniony w szkole prowadzonej przez ONZ-owski UNRWA w Gaza City. Izraelczycy nie pierwszy i nie ostatni raz odpalili rakiety w cele należące do ONZ. Tego dnia umiera również 17-letni Mahmoud Majed Mahmoud abu-Nahla raniony w izraelskim ostrzale rakietowym.

Palestyńczyk ranny niedaleko szkoły ONZ w Dżabli. http://www.movietome.com/users/abdullah2220/show_blog_entry.php?topic_id=m-100-25606571

Impreza Olmerta, nad nim premier Włoch Silvio Berlusconi, po lewej Sarcozy, po prawej Topolanek. Amos Ben Gershom, Handout. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

1 stycznia.

Na powitanie Nowego Roku żydowscy terroryści urządzili Palestyńczykom morze krwi. 3-letni Al-Muez Ledinallah Jihad al-Nasla oraz jego 16-letnia siostra Ayoun Jihad Yusef al-Nasla szli do sklepu, gdy zaczęło się izraelskie bombardowanie. Oboje zginęli.

Tego samego dnia Izraelczycy postanowili odpalić pocisk na dom Nizara Rayana, jednego z liderów Hamasu. Syjoniści uwielbiają piec jak najwięcej pieczeni na jednym ogniu, dlatego zabili go gdy był w domu z całą rodziną. Zginęli 2-letni Asad, 2-letnia Aisha, 3-letni Usama, 5-letnia Halima, 5-letnia Reem, 5-letnia Maryam, 6-letni Abdul-Rahman, 12-letnia Ayah, 12-letni Abdul-Qader, 15-letnia Zainab, 16-letni Ghassan.

Tego samego dnia 17-letni Muhammad Husam Radwan Eleyan zginał w wyniku eksplozji rakiety z bezzałogowego samolotu, a 16-letni Muhammad Maher abu-Sweireh został zabity w al-Sawarha.

Palestyński lekarz niesie ciało palestyńskiej dziewczynki zamordowanej w izraelskim nalocie 6 stycznia. Reuters, Mohammed Salem

2 stycznia.

Dwójka braci – 8-letni Abed-Rabo Iyad Abed-Rabo al-Astal i 12-letni Muhammad Iyad Abed-Rabo al-Astal, oraz ich kuzyn, 10-letni Abdul-Satar Walid Abdul-Rahim al-Astal wracali z pola trzciny cukrowej. Tego dnia mieli pecha. W pobliżu przelatywał izraelski samolot bezzałogowy. Odpalił rakiety. Dwoje dzieci zginęło na miejscu, trzeci w drodze do szpitala.

Tego samego dnia 15-letnia Christine Wadi Estandi al-Turk dostała śmiertelnego zawału serca po eksplozji izraelskich rakiet odpalonych ze śmigłowca na pobliską ptasią farmę.

Również 2 stycznia Izraelczycy zabili 15-letniego Hamada Ibrahim Ali Msabeh.

5 stycznia, WAFA. http://www.corrierecaraibi.com/FIRME_ARebecchi_090106_In-foto-e-in-video-la-carneficina-rituale-talmudica.htm

3 stycznia.

Izraelczycy postanowili urządzić większą jatkę. Zaczekali, aż Palestyńczycy zbiorą się w meczecie w Dżabli na wieczornych modlitwach. Wtedy odpalili rakiety. Jakimś cudem zginęło tylko 15 osób, w tym czworo dzieci: 6-letni Hani Muhammad Musa al-Silawi, 10-letni Muhammad Musa Ismail al-Silawi, 15-letni Ahmad Asad Deeb Tubail oraz 16-letni Hassan Nasim Amer Hijo.

Tego samego dnia Izraelczycy użyli ostro krytykowanej wyprodukowanej w USA broni odłamkowej, pocisków, które eksplodują wystrzeliwując tysiące ‘strzałek’ (ang. Flechette) wielkości gwoździ. Ofiarą była 16-letnia Sharif Abdul-Moti Suleiman al-Ermeliat, która znajdowała się w domu. Również tego dnia Izraelczycy zabili 14-letniego Sujud Hamdi Juma al-Dardasawi.

Palestyński ojciec niesie ranną córeczkę do szpitala al-Shifa w Gazie 5 stycznia. AFP Photo/Mahmud Hams (Photo credit should read Mahmud Hams/AFP/Getty Images)

4 stycznia.

10-letnia Shatha al-Abed Muhammad al-Habbash oraz jej 13-letnia kuzynka, Isra Qusay Muhammad al-Habbash zginęły, gdy w ich dom w Gazie uderzył izraelski pocisk.

1-roczna Farah Amar Fuad al-Helu umiera wraz z dziadkiem w gradzie kul rozszalałych, podnieconych żydowskich soldatów, którzy wreszcie będą mogli przenieść marzenia i rzeczywistość gier komputerowych na realny świat.

11-letnia Suheir Ziad Ramadan al-Nimr i jej 14-letni braciszek Abdul-Karim Ziad Ramadan al-Nimr giną gdy na ich dom spadł deszcz żydowskiej artylerii.

14-letni Yusef Abed Hasan Muhammad Barbakh, jego dwóch starszych braci, ojciec oraz kuzyn, 16-letni Musa Yusef Hasan Barbakh giną gdy na ich dom spada izraelska rakieta.

5 stycznia, szpital Shifa, AFP. http://www.corrierecaraibi.com/FIRME_ARebecchi_090106_In-foto-e-in-video-la-carneficina-rituale-talmudica.htm

Inne ofiary artylerii bądź rakiet tego dnia:

10-letni Ziad Muhammad Selmi abu-Snaima z al-Nasr obok Rafah

12-letnia Asma Ibrahim Husain Afana z Gazy

3-letni Mahmoud Sami Yahya Asaliya z Dżabli

12-letni Hamza Zuhair Riziq Tantish z Beit Lahya.

17-letni Ahmad Khader Diab Subeih z Gazy.

15-letni Ismail Abdullah Suleiman abu-Snaima ginie w dzikim ostrzale czołgowym al-Shouka obok Rafah.

Ofiary żydowskiego gradu kul w Beit Layha tego dnia:

3-letni Wadi Amin Omar Omar

9-letni Ibrahim Kamal Subhi Awaja

16-letni Iyad Nabil Abdul-Rahman Saleh

17-letni Adham Naim Muhammad Abdul-Malik

Ranna Palestynka w drodze do szpitala Shifa, 15 stycznia. Reuters, Mohammed Salem. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

Zamordowani w gradzie izraelskich kul w Gazie i okolicach tego dnia:

8-letni Baha Muayad Kamal abu-Wadi

14-letni Ayad Imad Jamal Khira

16-letni Muhammad Faraj Ismail Hasouna

14-letnia Ruba Muhammad Fadel abu-Ras

9-letni Jihad Samir Fayez Erhayem

13-letni Mahmoud Khaled Eleyan al-Mashharawi

16-letni Atiya Rushdi Khalil al-Khuli

17-letni Jihan Sami Sadi al-Helu

Tego samego dnia w wyniku ciężkich ran z izraelskiego ataku na Jabalya  29 grudnia umiera 17-letni Thaer Shakr Shaban Qarmout.

Ojciec niesie ranne dziecko do szpitala w Gazie 4 stycznia 2009 roku. AFP/Getty

5 stycznia.

Jeden z najbardziej przeklętych dni. Żydzi dokonują bombardowania Gazy.

Od czwartego stycznia miała miejsce tzw. Masakra Zeitoun. Żydzi tego dnia łapią całą rodzinę Al-Samouni, przemieszczając ich do jednego budynku. Następnie przenoszą ich do kolejnego, który zaczynają wyburzać. Na dom spadają pociski i bomby, a izraelscy żołnierze rozpoczynają dziki ostrzał. Na pozostawionych domach napisano ‘Dobry Arab to Martwy Arab’ oraz ‘Śmierć Arabom’.

Giną 22 osoby (inne źródła – ‘The Smell of Death’, Newsweek – mówią o 29). Oto dzieci pomordowane przez Żydów w tym domu, wraz z stopniem pokrewieństwa:

1-miesięczny Al-Mutasem Bilah Muhammad Ibrahim al-Samouni, kuzyn pozostałych dzieci.

6-miesięczny Muhammad Helmi Talal al-Samouni, kuzyn pozostałych dzieci.

4-letni Ahmad Helmi Atiyah al-Samouni, kuzyn pozostałych dzieci.

6-letnia Azza Salah Talal al-Samouni, kuzynka pozostałych dzieci.

7-letni Huda Nael Faris al-Samouni, kuzyn pozostałych.

17-letni Walid Rashad Helmi al-Samouni, kuzyn pozostałych dzieci.

Rodzeństwo, kuzyni pozostałych:

5-letni Nasr Ibrahim Helmi al-Samouni

14-letni Ishaq Ibrahim Helmi al-Samouni

15-letni Ismail Ibrahim Helmi al-Samouni

Rodzeństwo, kuzyni pozostałych:

13-letnia Rezqa Wael Faris al-Samouni

14-letni Faris Wael Faris al-Samouni

 

Dziecko z rodziny Al-Samuoni zamordowane 5 stycznia 2009 roku. Getty Images.

 

Tego samego przeklętego 5 stycznia inteligentny izraelski pocisk spada na dom przypadkowej rodziny abu-Eisha. Ginie ojciec oraz trójka jego dzieci:

8-letnia Ghaida Amr abu-Eisha

10-letni Muhammad Amr abu-Eisha

12-letni Sayed Amr Riziq Saber abu-Eisha.

Przeklęta izraelska artyleria spada na dom rodziny Eleiwa w al-Shejaya. Ginie rodzeństwo:

7-letni Ismail Haider Eleiwa

10-letnia Lana Haidar Eleiwa

12-letni Muamen Haidar Eleiwa

13-letni Mutasem Haidar Eleiwa.

Trójka dzieci zamordowanych w izraelskim ostrzale czołgowym Gazy 5 stycznia 2009 roku. http://empire.blogsome.com/2009/08/02/palestijnse-kinderen/

Dalej 5 stycznia.

12-letni Arafat Muhammad Arafat Abdul-Dayem wraz całą rodziną uczestniczą w pogrzebie kuzyna, lekarza zamordowanego w czasie służby przez żydowskich żołnierzy 4 stycznia. Pogrzebu nie mogli przegapić ich koledzy. Zawitali z gradem kul. 12-letni Arafat padł.

Wystraszona 13-letnia Hanadi Basem Kamal Khalifa modliła się we własnym domu w Gazie. Można sobie wyobrazić, jak zapłakana błagała o litość i pokuj. Namierzył ją przeklęty żydowski snajper. Nacisnął na spust. Kolejne dziecko-trofeum. Kolejna chwała i zwycięstwo żydowskiej machiny eksterminacji i wyniszczenia.

5 stycznia, szpital Shifa, AFP. http://www.corrierecaraibi.com/FIRME_ARebecchi_090106_In-foto-e-in-video-la-carneficina-rituale-talmudica.htm

Ofiary żydowskiej artylerii:

4-miesięczna Fatheia Ayman Salim al-Dabbari z Rafah.

6-letnia Aya Usama Nayif al-Sersawi.

12-letni Muamen Mahmoud Talal Allaw z Gazy.

14-letnia Nadia Musbah Saad z Gazy.

15-letni Naji Nidal Salam al-Hamlawi z Bureij.

16- letni Al-Said Jawad Muhammad al-Siksik z Jablya.

16-letni Ibrahim Rohi Muhammad Aqel z Bureij.

Ofiary izraelskich żołnierzy:

3-letni Shahid Muhammad Amin Hiji.

4-letni Muhammad Salam Awad al-Tarfawi z Jablya.

6-letnia Nada Radwan Naim Mardi z Beit Lahya.

15-letni Mahmoud Muhammad Khamis abu-Qamar z Jablya.

13-letnia Ayat Yusef Muhammad al-Dufda z Gazy.

16-letni Khalil Muhammad Khalil Hels z al-Shejaya.

16-letni Muhammad Samir Hiji z Gazy.

Tego dnia umiera 2-letni Wiam Jamal Mahmoud al-Kafarneh raniony przez izraelskich żołnierzy dzień wcześniej w Beit Hanoun.

Trójka dzieci zamordowanych w izraelskim ostrzale czołgowym Gazy 5 stycznia 2009 roku. AP Ashraf Amra http://gazanews.wordpress.com/tag/jews/.

6 stycznia.

Kolejne zmasowane bombardowanie jednego z najgęściej zaludnionych obszarów świata. Kolejna przypadkowa rodzina przeznaczona do eksterminacji. Pech chciał, że izraelska bomba spadła na dom rodziny Hashim al-Daia w Gaza City. Podobnie, jak al-Samouni, myśleli, że razem raźniej przetrwają ten żydowski mord. Przynajmniej razem, w tej samej chwili, zginęli.

Zginęło 19 osób – sądząc po wieku pomordowanych dzieci, było to kilka młodych małżeństw wraz z dziećmi. Oto te dzieci (bracia, siostry, kuzyni) pomordowane przez Żydów w tym domu:

5-miesięczna Khitam Iyad Fayez Misbah Hashim al-Daia

5-miesięczna Salsabil Ramez Fayez Misbah Hashim al-Daia

7-miesięczny Muhammad Iyad Fayez Misbah Hashim al-Daia

2-letnia Bara Ramez Fayez Misbah Hashim al-Daia

2-letni Yusif Muhammad Fayez Misbah Hashim al-Daia

3-letnia Arij Muhammad Fayez Misbah Hashim al-Daia

5-letnia Qamr Muhammad Fayez Misbah Hashim al-Daia

5-letni Sharafeddin Iyad Fayez Misbah Hashim al-Daia

6-letnia Raba Iyad Fayez Misbah Hashim al-Daia

6-letnia Amani Muhammad Fayez Misbah Hashim al-Daia

7-letnia Ala Iyad Fayez Misbah Hashim al-Daia

10-letni Ali Iyad Fayez Misbah Hashim al-Daia

Jedno z zabitych dzieci z rodziny al-Daia. AP Photo/Hatem Moussa.

Ten sam dzień i kolejna pomordowana rodzina. Tym razem to artyleria. Żydowscy artylerzyści, jak i  cała armia dowiedli, że nienawidzą jednej organizacji tego świata. ONZ. Celem okazała się szkoła ONZ al-Fakhoura w Jabalya. Izraelskie rakiety spadły na szkołę i okoliczne domy, mordując zdaniem ONZ 42 osób, w tym 41 cywili i jednego bojownika, który znajdował się poza (!) szkołą. 41:1. Przelicznik niczym z pacyfikacji Warszawy w 1944 roku.

Jeden z pocisków spadł na dom rodziny Shafiq Deeb w Jabalya. Zginęły same dzieci – czworo rodzeństwa i kuzyn. Oto one:

3-letni Nur Muin Shafiq Deeb

10-letnia Aseel Muin Shafiq Deeb

13-letni Mustafa Muin Shafiq Deeb

13-letni Isam Samir Shafiq Deeb

16-letni Muhammad Muin Shafiq Deeb

Pomordowane dzieci z rodziny Shafiq Deeb. http://empire.blogsome.com/2009/08/02/palestijnse-kinderen/

Inne dzieci zabite obok oraz w szkole al-Fakhoura w czasie bombardowania tego budynku ONZ:

9-letni Muhammad Basem Ahmad Shaqoura

10-letnia Lina Abdul-Monim Nafez Hasan

14-letni Ahed Iyad Muhammad Qadas

16-letni Ismail Adnan Hasan Hweila

17-letni Bilal Hamza Ali Obeid

Ranny 11-letni Abdullah Muhammad Shafiq Abdullah umrze dzień później.

New York Times cytował słowa ojca 10-letniej Liny, gdy ten szukał jej zwłok w gruzach szkoły: „Od teraz jestem za Hamasem. Wybieram opór!”.

Palestyńczycy zmasakrowani obok szkoły ONZ w Jabalya 6 stycznia 2009 roku. Reuters, Ismail Zaydah. http://gazanews.wordpress.com/tag/jews/

Dalszy ciąg kolejnego dnia katorgi. Izraelscy żołnierze atakują al-Mughraqa. Wśród zabitych jest ojciec z dwójką dzieci. Oto one:

20-miesięczny Hassan Ata Hassan Azzam

13-letni Muhammad Ata Hasan Azzam

8-letni Abdul-Jalil Hasan Abdul-Jalil al-Hels myślał, że stojąc obok policyjnego radiowozu w Shati będzie bezpieczniejszy. Mylił się. W radiowóz uderzyła izraelska rakieta.

15-letni Rafiq Abdul-Basset al-Khudari i 16-letni Amjad Majdi Ahmad al-Bayed jechali motocyklem przez Gaza City. Może tak czuli się bezpieczniej. Uderzyła w nich izraelska rakieta. Zginęli na miejscu.

Ortodoksyjni Żydzi oglądający eksterminacje Gazy 6 stycznia 2009 roku. EPA/Pavel Wolberg

Dzieci pomordowane przez izraelskich żołnierzy w czasie najazdu na Jabalya:

3-letni Adam Mamoun Saqr Ramadan al-Kurdi

8-letni Shahid Husein Nazmi Sultan

12-letni Ranin Abdullah Ahmad Saleh

14-letni Bashar Samir Musa Naji

14-letni Imad Muhammad Fuad abu-Askar

15-letni Ibrahim Ahmad Hasan Marouf

Dzieci zabite przez izraelskich żołnierzy w czasie ataku na Gazę:

17-letni Sahar Hatem Hisham Daoud

Dzieci zabite przez izraelskich żołnierzy w czasie ataku na inne miasta:

12-letni Ibrahim Suleiman Muhammad Baraka z Baani Sheila

Szkoła ONZ po bombardowaniu. http://northshorewoman.blogspot.com/2009/01/for-mohammed-and-bilal.html

Dzieci pomordowane w innych miejscach w wyniku ostrzału czołgowego, rakietowego, artyleryjskiego bądź bombardowania:

5-letni Marwan Hasan Abdul-Muamin Qdeih z Abasan al-Kabira

5-letni Zakaria Yahya Ibrahim al-Tawil

12-letni Islam Odeh Khalil abu-Amsha z Gazy

Tego samego dnia umiera dwoje dzieci:

6-letni Ahmad Jabr Jabr Hweij z Gazy po ranach z 27 grudnia

10-letni Ahmad Shaher Fayq Khudair z Beit Lahya po ranach z 3 stycznia

7 stycznia.

Następny dzień piekła. Następny dzień oblężenia Getta. 2-letnia Amal Khaled Muhammad Abed-Rabo, 7-letnia Suad Khaled Muhammad Abed-Rabo, ich siostra, mama i tata z Beit Hanoun spragnieni wzięli białe flagi i machając nimi, wyszli na poszukiwanie wody, po czym zostali zatrzymani przez grupę żołnierzy. Dwie kilkuletnie, palestyńskie dziewczynki z siostrzyczką, mamusią, tatusiem i z białymi flagami? Gratka dla izraelskiego snajpera! Żaden nie zdążył. Namierzył ich jakiś wojak. Zaczął strzelać. Amal i Suad zginęły.

Sprawa została szeroko przebadana przez organizacje pozarządowe, jej analiza pojawiła się w raporcie Amnesty International z lipca 2009 roku oraz w raporcie ‘White Flag Deaths’ Human Rights Watch. Zbrodnia została również opisana w raporcie Goldstone’a, finałowym raporcie komisji ONZ powołanej do zbadania ludobójstwa w Gazie.

Oto słowa ojca zabitych córek, Khaleda Abed-Rabo:

„Cały czas staliśmy na zewnątrz czekając na to, co powiedzą lub zasygnalizują żołnierze, co mamy robić. Dwoje stało obok czołgu jedząc chipsy i czekoladę, ignorowali nas. Staliśmy tak przez kilka minut. Nagle jeden żołnierz wychylił się z czołgu. Wychylił się od pasa w górę, wziął nas na cel i zaczął strzelać. Moja córka Amal dostała dziewięć kul w klatkę piersiową. Trzymała pluszowego misia na wysokości piersi, który został zniszczony przez kule. Moja córka Souad  dostała 11 czy 12 kul, również w klatkę piersiową, córka Samar również dostała kilka kul w piersi i brzuch, moja matka również dostała.”

Zamordowana 2-letnia Amal. http://4.bp.blogspot.com/_GpIxDFP7tdQ/SXo7ZdcCmpI/AAAAAAAAAsM/fW7d1rT4Pmc/s1600-h/amal+abed+rabbo,+two,+shot+at+Izbit+Abed+Rabbo,+Jan+7.jpg

12-letni Tawfiq Khaled Ismail al-Kahlout, jego brat 14-letni Habib Khaled Ismail al-Kahlout, ich ojciec oraz kuzyn jechali samochodem przez Beit Lahya. Trafiła w nich izraelska rakieta. Wszyscy zginęli.

Kolejna rakieta zabija dwójkę braci w Gazie:

11-letni Abdul-Rahman Muhammad Radwan Ashour

12-letni Radwan Muhammad Radwan Ashour

Palestyńczyk niesie do szpitala ranne dziecko. Reuters, Saleh Salem. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

Inne ofiary ataku na Gazę:

15-letni Abdullah Jihad Husein Juda

16-letni Muhammad Farid Ahmad al-Masawabi

17-letni Ahmad Fawzi Hasan Lubbad, który pomagał w obronie Gazy ruchowi oporu. Jedyna ofiara dziecięca, która brała udział w walce tego dnia i od początku ataku na Getto. Zginął na polu chwały, walcząc o wolność swojego narodu.

Inne dzieci, które zmarły tego dnia:

12-letni Hussam Raed Rizq Subuh, który zginął, gdy pociski artyleryjskie uderzyły na tłum  ludzi w Beit Lahya.

17-letni Nadr Basam Ibrahim Qadoura z Jabalya, który dostał szrapnelem w głowę

8-letni Anas Aref Baraka z Wadi al-Salqa po ranach z 4 stycznia

11-letni Abdullah Muhammad Shafiq Abdullah z Jabalya po ranach z bombardowania szkoły ONZ 6 stycznia

2-letnia Faris Talat Asad Hamouda zabita 11 stycznia w czasie ostrzału Gazy. http://empire.blogsome.com/2009/08/02/palestijnse-kinderen/

8 stycznia.

Tego dnia w ostrzale czołgowym Gazy ginie 2-letni Yousef Awni Abdul-Rahim al-Jaru wraz z matką, obywatelką Ukrainy.

Ten dzień w porównaniu do poprzednich był mniej krwawy. Inne dzieci pomordowane tego dnia:

5-letnia Basma Yasser Abed-Rabo al-Jilawi, która zginęła po oberwaniu szrapnelem z izraelskiej bomby w Jabalya

7-letnia Bara Iyad Samih Shalha zabita przez izraelskich żołnierzy w Beit Lahya.

10-letni Amr Ibrahim Khalil Balousha zabity w al-Zahra.

17-letni Matar Saad abu-Halima zamordowany w czasie ostrzału czołgowego Beit Hanoun.

17-letni Muhammad Khader Abed Rajab zabity przez izraelskich żołnierzy w Gazie.

14-letni Ibrahim Muin al-Abed Juha, który zmarł w wyniku ran odniesionych po ataku na Gazę 5 stycznia.

16-letni Islam Jaber Arafat Abdul-Dayem zmarł po trzech dniach walki o życie po tym, jak został ranny w czasie ostrzału artyleryjskiego Beit Hanoun.

9 stycznia.

Izraelska rakieta uderzyła w przypadkowy dom. Ginie 7 członków rodziny Salha w Gazie. Patrząc na poprzednie dni, stało się to już normą, codziennością oblężonego Getta.

Rodzina Salha chciała opuścić dom w obawie przed izraelskim bombardowaniem, ale wiedzieli, że jeśli wyjdą dużą grupą z domu, zostaną natychmiast namierzeni i zamordowani izraelskimi rakietami. Dlatego postanowili uciekać dwoma mniejszymi grupami. Zaraz po wyjściu pierwszej z nich, w domu uderzyła izraelska rakieta. Wśród zabitych byli 34-letnia matka Randa oraz czwórka jej dzieci:

2-letnia Rula Fayez Muhammad Salha

5-letnia Baha Fayez Muhammad Salha

12-letnia Rana Fayez Muhammad Salha

14-letni Diya Fayez Muhammad Salha

Zamordowani członkowie rodziny Salha. http://empire.blogsome.com/2009/08/02/palestijnse-kinderen/

Tego dnia izraelscy żołnierze zabijają w Beit Hanoun 1,5-rocznego chłopca o imieniu Shahid Saadallah Matar abu-Halima.

Inne dzieci zabite tego dnia:

11-letnia Fatima Raed Zaki Jadallah ginie, gdy na jej dom spadają izraelskie pociski

11-letnia Ghainma Sultan Fawzi Halawa zostaje zabita w Jabalya

13-letnia Ala Ahmad Fathi Jabr umiera w wyniku ostrzału czołgowego Jabalya

16-letni Nariman Ahmad Abdul-Karim abu-Odeh umeira, gdy izraelska kula trafia go w pierś gdy był w swoim domu w Beit Hanoun

17-letnia Wedad Muhammad al-Qaran została zabita w al-Zawayda

16-letni Suhaib Muhammad al-Qaran ginie w al-Zawayda

17-letni Ismail Ayman Jamil Yasin został zabity w Gazie

17-letni Ibrahim Mustafa Said poległ, gdy pomagał ruchowi oporu w Gazie. Jest to druga dziecięca ofiara broniąca Getta na tej liście.

L: Palestyńczycy wyciągają zwłoki spod gruzów, 18 stycznia. AP Khalil Hamra.

P: 12-letnia Hamada w szpitalu al-Najar w Rafah, 17 stycznia. AP Ben Curtis.

http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

Przeklęty Izrael. XXI wiek, nowoczesne bogate państwo, obecny członek OECD. Imię po imieniu, nazwisko po nazwisku. Te dziecko zostało zarżnięte z artylerii. Temu strzelili w głowę. Ta oto dziewczynka, oraz dwoje braciszków i ojciec. Powód? Izraelska rakieta. O! A tu mamy nawet zdjęcie. Mózg wypłynął. Izraelski żołnierz strzelił jej prosto w głowę. Miała z 12 – 14 lat. Spójrz tam! Zwłoki matki, a na niej trójka pomordowanych dzieci. Musieli spać, gdy bomby spadły na ich dom. I kolejne imiona, te same nazwisko. Wyrżnęli całą rodzinę. Ale jak to tak? W telewizji tego nie pokazują… W XXI wieku? To przecież bogate państwo… Nasz sojusznik? Przecież to zachodnia cywilizacja… Największy odbiorca zielonych z Waszyngtonu? Tak, tak – dokładnie tak. Dlaczego?! Bo Hitler chciał ich wyrżnąć! Ich bracia z za Oceanu milczeli, jak wyżynano ich w Europie. Ba! Bez nich Hitler nie miałby pieniędzy na partię i kampanię! A teraz ich sługusy płacą, by ich wnukowie mogli wyżynać innych. Taki recycling. Wyżynano Ciebie? Ty wyżynasz następnego. A co jeśli wyżynany nie przeżyje? Jak te rodziny zagazowane w Auschwitz? Albo te z Gazy, które kładły się spać, a nad ranem wyciągają ich zwłoki z gruzów? Co, gdy kiedyś zabraknie tych do wyżynania?

Imię, nazwisko, wiek, rakieta.

Imię, nazwisko, wiek, kula.

Imię, nazwisko, wiek, artyleria.

Imię, nazwisko, wiek, buldożer.

Imię, nazwisko…


Al-Ayyam, 4 marca 2008 roku (Bahrajn) http://www.adl.org/Anti_semitism/gaza_cartoons.asp

Dlaczego mnie to wzrusza? Napisałem już setki imion i nazwisk. Opisałem dziesiątki ludobójstw. Darfur – norma. Irak – no może raz się wzruszyłem. Afganistan – jak maszyna. Kambodża – w jeden dzień. Bangladesz – to jeszcze muszę skończyć. Czeczenia – dobra, dobra. Wtedy zaczynałem. Tybet. Ujgurstan. Koniuchy. I Izrael. Palestyna. Getto. Zachodni Brzeg. Najdłuższe ludobójstwo. O Deir Yasin czy Kufr Qasim nikt już nie pamięta.

Przecież ten naród miał być wybity. Miało nie być ani jednego. Ten naród przeżył więcej koszmarów niż jakikolwiek inny. Wydał największe głowy, największych naukowców. Lista noblistów. Nie jakichś tam politykierów, ale naukowców, za fizykę, za ekonomię. W samym Izraelu nie ma tylu Żydów. I miało ich nie być. Po prostu – jeden naród mniej. Podobno przetrwał. I mógł stać się najwspanialszym narodem świata. Wzorem. Wzgardzany i tępiony, mógł dać wzór miłości i szacunku. Mógł przetrwać. Ale przegrał. Izrael przegrał. Żydzi nie przeżyli holocaustu. Hitler zwyciężył. Żydzi nie przetrwali shoah. Himmler i Goebbels mogliby świętować. Z krwią pierwszego zabitego w Koniuchach, Nalibokach, z pierwszymi zabitymi w Qibya, z wymordowanymi rodzinami w Deir Yasin i Kufr Qasim. Wtedy III Rzesza zwyciężyła. Przetrwała. NSDAP odniosło sukces. 1000 letnia Rzesza trwa. Ideały, cele – żyją. A Żydzi? A co to za naród? Ich już chyba nie ma. Dawno już przepadli. Przegrali. Kolejny przegrany naród.


Filastin, 3 marca 2008 roku (PA)

A może to tylko nawrót historii? Śmiech sprzed tysięcy lat? Niewolnicy, psy – ale nie z pogromów średniowiecz, carskiej Rosji, czy eksterminacji w Niemczech – z Egiptu, niewolnicy Faraona. Zbuntowali się. Przetrwali 40 lat pustyni. Naród zwycięzców. Po to, by przy rozlewie krwi Kaananu, by przy kolejnej  bitwie i masakrze Filistynów – Faraon mógł powiedzieć: zwyciężyłem. Naród gorszy od oprawców to naród przegrany. Nawet miejsce się zgadza – wtedy ziemia Filistynów, dziś Getto Gaza. Wtedy niewola – dziś holocaust. Naród miał nie istnieć – i przestał istnieć. Kiedyś Faraon wygrał nad Izraelitami. Teraz Hitler nad Żydami. Niechaj razem stukają kieliszkami śmiejąc się z wyżynanych Filistyńczyków i Palestyńczyków. Kaanan i Arabowie. Z ich sukcesu. Z kontynuacji ich dzieła zniszczenia.

Al-Ghad, 3 marca 2008 roku (Jordania)

10 stycznia.

Przeklęty 10 stycznia. Kolejny dzień piekła. Ali Kamal Ali al-Nethur. Lat 11. I jego starszy brat. Amr Kamal Ali al-Nethur. Lat 15. Byli w domu, gdy zgładziła ich izraelska rakieta.

14-letnia Amina Nafeth Muhammad al-Helu. Beit Lahya. Rakieta. 17-letni Izaldeen Ali Awad al-Burs. Nuseirat. Artyleria. 16-letni Samed Mahfouz Mahmoud Abed-Rabo. Jabalya. Czołgi. 15-letni Abdul-Hakim Khader Muhammad al-Sultan. Jabalya. Izraelscy żołnierze. 16-letni Muhammad Jabr Muhammad Eleyan. Beit Lahya. Artyleria. 17-letni Muhammad Majid Ali Husein. Gaza. Izraelscy żołnierze. 4-letni Abdul-Rahman Ahmad Haboush. Gaza. Izraelscy żołnierze. 13-letni Bayan Khaled Ibrahim Khalif. Beit Lahya. Izraelscy żołnierze. 17-letni Wisam Ibrahim Musbah Nabhan. Jabalya. Znów żołnierze.

Palestyńscy lekarze ze szpitala Shifa w Gazie badają ciało Palestyńczyka zabitego przez Izraelczyków w Gaza City 6 stycznia. AP Photo/Ashraf Amra

11 stycznia.

16 letni Mahmoud Jamal Hassan Muhammadeen. Wyciągał zwłoki ze zgliszczy w al-Shejaya. Z szacunku do zmarłych? A może miał nadzieje, że uratuje kogoś żywego? Jeśli tak – nie zdążył. Izraelscy żołnierze zastrzelili go.

15-letnia Khawla Ahmad Ramadan Ghaben i jej siostra 17-letnia Sahar Ahmad Ramadan Ghaben z Beit Lahya. Może wolałyby umierać osobno, każda w wieku 80 lat, w ramionach długoletniego męża? One również nie zdążyły. Izraelska rakieta była szybsza.

3-letnia Tasnim Yasir Jabr al-Rafati z Jabalya. Drugi już przypadek na tej liście, kiedy dziecko mordowane jest, ponieważ celem był tatuś. A co zrobił jej tatuś? – sprawdzać nie będę. Bo po pierwsze, co do tego miała 3-letnia dziewczynka? Urodziła się dopiero trzy lata wcześniej! A po drugie, gdyby Twój naród cierpiał przez 70 lat, katowany przez tych samych oprawców, nie broniłbyś się? Broniłbyś się. Zamknęli by Cię za to w gęsto zaludnionym getcie. I zabili wraz z Twoim niewinnym, nieświadomym dzieckiem.

16-letnia Fatma Muhammad Rushdi Marouf. Atak rakietowy na Beit Lahya

11-letni Haitham Yasir Yousef Marouf, rakieta wystrzelona na Beit Lahya.

2-letni Faris Talat Asad Hamouda, zabity przez izraelskich żołnierzy w Gazie.

17-letni Muhammad Talat Asad Hamouda, zabity przez izraelskich żołnierzy w Gazie.

14-letni Musab Abdul-Muhsin Ali Khader, ostrzał artyleryjski Jabalya.

12-letni Amal Najib Muhammad Aloush, ostrzał artyleryjski Jabalya.

17-letni Usama Khaled Husein abu-Rajeila, ostrzał Khuza.

17-letni Muhammaed Younis Nasir abu-Jami, zabity przez IDF w Bani Sheila.

 

Ranny palestyński chłopiec leczony w Shifa w Gaza City po izraelskim ataku rakietowym z 5 stycznia. AP Photo/Hatem Moussa

 

12 stycznia

17-letni Iyad Taher Ahmad Shehada. Zabity przez armię Izraela w Jabalya.

16-letni Mahmoud Ahmad Faris Juha. Zabity przez IDF w Gaza City.

15-letni Abdul-Rahman Muhammad Atiya Ghaben. Bombardowanie Beit Lahya

12-letni Nashat Raed al-Firi. Atak rakietowy na Jabalya.

2-letni Fadallah Imad Hasan al-Najjar, atak rakietowy na Jabalya.

12-letnia Ayat Kamal Mahmoud al-Bana, atak czołgowy na Jabalya.

Palestyńczycy niosą rannego starszego człowieka do szpitala Kamal Adwan 14 stycznia. AP Khalil Hamra. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

13 stycznia.

7-letni Qasim Talat Jamil Abdul-Nabi i 12-letni Basim Talat Jamil Abdul-Nabi bawią się w zniszczonym domu w Jabalya. Nadleciała izraelska rakieta. Skończyła się zabawa. Skończyło się ich życie.

Kuzyni. 10-letni Muhammad Medhat Harb Eslim al-Bassous i 15-letni Majdi Nahid Harb Eslim al-Bassous. Izraelski atak rakietowy na al-Shejaya.

14-letni Muhammad Alaedeen Falah al-Sawafiri, ostrzał rakietowy Gaza City.

15-letnia Ala Khaled Khalil Hamdan Ahmad al-Najjar, jej dziadek i dwoje innych członków rodziny. Artyleria. Khuza.

15-letni Muhammad Jamil Abdullah Qudeih. Artyleria. Khuza.

17-letni Mamdouh Misaed Muhammad Qudeih. Artyleria. Khuza.

14-letni Abdul-Rahman Ibrahim Tawfiq Jaballah. Atak rakietowy na Jablya.

14-letni Mahmoud Muhammad Mahmoud Jaballah. Atak rakietowy na Jablya.

17-letni Firas Fayez Kamel abu-Samra. Gaza City. Atak rakietowy.

17-letni Muhammad Maher Ahmad al-Zenati. Zabity w Gaza City.

17-letni Yousif Muhammad Ahmad al-Farahta. Atak rakietowy na al-Shejaya.

17-letni Muhammad Nader Khalil abu-Shaban. Trzecie już dziecko zabite w czasie wspomagania zbrojnego oporu wobec wybijania Getta przez Izraelczyków. Chwała za odwagę!

 

Dzieci rodziny al-Samouni zabite przez Izraelczyków 5 stycznia. Ahmad Helmi Atiyah al-Samouni (4 latka), Muhammad Helmi Talal al-Samouni (6 miesięcy), Azza Salah Talal al-Samouni (6 lat). http://empire.blogsome.com/2009/08/02/palestijnse-kinderen/

14 stycznia.

Dzikie bombardowanie Beit Lahya. Jedna z bomba spada na dom rodziny abu-Halima. Ginie ojciec i trójka jego dzieci:

8-letni Hamza Saadallah Matar Masoud abu-Halima

10-letni Ziad Saadallah Matar Masoud abu-Halima

14-letni Abdul-Rahim Saadallah Matar Masoud abu-Halima.

Pozostali zamordowani:

4-letnia Aisha Ibrahim al-Said al-Najjar zabita przez żydowskich żołnierzy w Jabalya

9-letnia Hadeel Jabr Diab al-Rafati zamordowana przez izraelskich żołnierzy w Jabalya

12-letni  Khalil Muhammad Musa Bahar, zamordowany w ostrzale artyleryjskim Gaza City

13-letni Izaldeen Adel Khaled al-Farra zabity pociskiem rakietowym w czasie jazdy na rowerze w al-Qarara

15-letni Nur Izaldeen Waheed Musa zamordowany w czasie ataku rakietowego na Gaza City

17-letni Bilal Jamal Ismael abu-Awad zamordowany w ostrzale Jabalya

14-letni Mahmoud Khader Muhammad abu-Kamil zabity przez rakietę w al-Mughraqa

14-letni Hamam Muhammad Hasan al-Khudari, zamordowany w ataku rakietowym na Gaza City

 

Zabite palestyńskie dziecko. http://www.corrierecaraibi.com/FIRME_ARebecchi_090106_In-foto-e-in-video-la-carneficina-rituale-talmudica.htm

15 stycznia.

Przeklęty dzień. Ostrzał artyleryjski Beit Lahya. Jeden z pocisków spada na dom rodziny al-Ermaliat. Ginie matka i jej trzy córeczki:

2-miesięczna Arij Ata Hasan al-Ermaliat

1-roczna Bara Ata Hasan al-Ermaliat

14-letnia Sabreen Ata Hasan al-Ermaliat

Przeklęty dzień ciąg dalszy. Rozpoczął się ostrzał artyleryjski Gazy. Wiele rodzin chce uciec z tego przeklętego przez Żydów miasta. 15-letnia Ala Uday Salama al-Haddad, jej starszy brat, matka i ojciec biegną w stronę samochodu by uciec z Gazy. Niestety dosięga ich izraelska artyleria. Giną na miejscu.

Dalszy ciąg przeklętego dnia. Ostrzał artyleryjski Gaza City. 15-letnia Ismat Fathi Daoud Abd al-Qerem oraz 14-letni Ismat Fathi Daoud Abd al-Qerem dzwonią po ambulans dla ich ojca. Niepotrzebnie. Szlachetny żydowski morderca chciał ukrócić cierpieniom ich ojca. Nadlatują izraelskie pociski. Ojciec, 14-letni Ala i 15-letnia Ismat giną na miejscu.

Dalszy ciąg ostrzału artyleryjskiego Gazy. Pociski spadają na dom rodziny al-Jadba. Giną dwie siostry:

9-letnia Shaima Adel Ibrahim al-Jadba

15-letnia Yasmin Adel Ibrahim al-Jadba

Dzielnica mieszkalna Dżabli wyburzona przez Żydów. Zostali pozbawieni domów i dorobku życia ze względu na rasę, 18 stycznia. AP Hatem Moussa. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

Gaza City. Trzeci przypadek zabicia dzieci dlatego, iż celem był ktoś z ich rodziny. Giną 7-letni Husam Muhammad Shaban Eslim, jego brat 13-letni Ahmad Muhammad Shaban Eslim, oraz ich kuzyn 17-letni Sahar Ali Shaban Eslim.

Pozostałe dzieci zabite tego dnia:

7-letni Ahmad Usama Muhammad Kurtom zabity przez izraelskich żołnierzy w Gaza City

10-letni Haneen Fadel Muhammad al-Batran zabity przez Żydów w Gazie

14-letni Ali Kamal Badawi al-Barawi zabity przez Izraelczyków w Gazie.

17-letnia Isa Muhammad Jaber abu-Obeida zabita przez izraelskich żołnierzy w Jabalya

17-letni Samer Muhammad al-Abd abu-Asr zabity w ataku rakietowym na al-Shejaya

17-letni Imad Maher Saleh Ferwana zabity przez izraelskich żołnierzy w Gaza City.

17-letni Tamer Riyad Ibrahim Faza zabity w Gazie. Tamer to czwarte dziecko zabite w czasie wspomagania obrony Getta.

Dzieci ranione wcześniej, które zmarły tego dnia:

1-miesięczna Hala Isam Ahmad al-Mnei raniona w żydowskim ataku na Beit Lahya 13 stycznia

16-letni Kareem Misbah Muhammad abu-Sidu ranny w czasie izraelskiego ataku na Gaza City.

Modlitwy nad zwłokami 1-miesięcznej Hala Isam Ahmad al-Mnei, która zginęła 15 stycznia w wyniku ran odniesionych 13 stycznia po eksplozji izraelskiego pocisku. http://empire.blogsome.com/2009/08/02/palestijnse-kinderen/

16 stycznia.

Izraelski ostrzał miasta Bureij. Izraelczycy za sterami śmigłowca Apache ślepo odpalają rakiety. Jedna z nich masakruje rodzinę al-Batran. Ginie matka oraz jej 3 córki i 2 synów. Jeżeli Żydzi już wcześniej nie zabili ich ojca, to w jednym momencie stracił pięcioro dzieci, żonę i dom. Oto dzieci z tej rodziny wybite przez Żydów:

3-letni Izaldeen Isa Abdul-Hadi al-Batran

6-letni Bilal Isa Abdul-Hadi al-Batran

11-letnia Iman Isa Abdul-Hadi al-Batran

14-letni Ihsan Isa Abdul-Hadi al-Batran

14-letnia Islam Isa Abdul-Hadi al-Batran

Ostrzał rakietowy Beit Lahya. Izraelski pocisk trafia w dom rodziny abu-Eita. Giną

3-letnia Malak Salama Abdul-Hai abu-Eita

10-letni Ahmad Salama Abdul-Hai abu-Eita

7-letni Anwar Salman Rushdi Abdul-Hai abu-Eita

Babcia ściska martwego 7-letniego Anwara na pogrzebie 17 stycznia. Reuters, Mohammed Salem. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

W tym czasie rakiety spadają również na Izbat Abed-Rabo. Jedna z nich trafia w dom rodziny abul-Eish. Giną trzy siostry tym jedna dorosła oraz kuzynka. Dzieci zabite w tym domu:

14-letnia Aya Izaldeen Muhammad abul-Eish

15-letnia Mayar Izaldeen Muhammad abul-Eish

17- letnia Noura Shihabaldeen Muhammad abul-Eish

Inni pomordowani:

17-letni Musab Subhi Muhammad Modad, który zginął w domu pogrzebowym w Beit Lahya, gdy Żydzi odpalili na niego rakietę.

12-letni Muhammad Atef Muhammad abul-Husni, przez armię Izraela w Jabalya.

8-letni Muhanad Amr Khalil al-Jdeili, przez izraelski pocisk odpalony na Bureij

17-letni Abdullah Muhammad Abdul-Rahman al-Juju, przez izraelskich żołnierzy w Gazie

7-letni Rawan Ismail Muhammad al-Najjar, przez ostrzał artyleryjski Jablya

17-letni Ahmad al-Abed Ali Banar przez żydowskich żołnierzy w al-Shejaya

Styczniowa codzienność szpitala Shifa: Palestyńska matka wraz z dzieckiem ranionym w czasie izraelskiego ostrzału czołgowego 5 stycznia. Reuters, Suhaib Salem.

17 stycznia.

Tego dnia żydowska artyleria rozpoczyna ostrzał obszaru obok szkoły ONZ w Beit Lahya. Ginie dwójka braci:

4-letni Muhammad Muhammad Shehada al-Ashkar

6-letni Bilal Muhammad Shehada al-Ashkar

W tym samym czasie trwa izraelski ostrzał Jabalya. Wśród zabitych znajduje się braciszek z siostrzyczką:

5-letnia Fawzia Fawaz Ahmad Saleh

10-letni Ahmad Fawaz Ahmad Saleh

L: Palestyńczycy przy ciałach pomordowanych dzieci w szpitalu Kamal Odwan, 17 stycznia. Reuters, Ismail Zaydah.

P: Palestyńskie dziecko siedzi na gruzach swojego domu zniszczonego poprzez Żydów, 18 stycznia. Reuters, Suhaib Salem.

http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

Inni pomordowani tego dnia:

1-roczny Aseel Munir Matar al-Kafarna zabity przez Izraelczyków w Beit Hanoun

14-letni Anwar Marwan Fayiq Shehada zabity przez Żydów w Jablya

16-letni Muhammad Abdallah Salama abu-Etaiwi zabity w ogniu artylerii na Nuseirat

15-letni Munir Sami Amin Ahmad Sheibar, który zginął w wyniku ran z 7 stycznia po izraelskim ataku na  Gazę.

Trójka rannych dzieci w Shifa po izraelskim ataku 5 stycznia. AP Photo/Ashraf Amra

18 stycznia.

Izraelczycy niszczą Izbat Abed-Rabo. Jedna z rakiet trafia w dom rodziny al-Ir. Ginie dwóch małych braciszków oraz ich starsza siostra. Oto dzieci pomordowane w tym domu:

5-letni Rakan Muhammad Musa al-Ir

12-letni Ibrahim Muhammad Musa al-Ir

Inne ofiary tego dnia:

10-letni Angham Rafat Atallah al-Masri zginął w ataku rakietowym na Beit Hanoun

16-letni Abdul-Rahman Ahmad Abed-Rabo al-Atawna zabity przez Izraelczyków w Gazie

12-letni Isa Muhammad Iyada Rimeliat zabity przez Żydów w Rafah

Palestyńczycy niosą do szpitala Shifa ciało dziewczyny zabitej w izraelskim ataku z 6 stycznia. AP Photo/Hatem Moussa

19-29 stycznia.

W dniach po skończeniu ludobójstwa rozpoczęło się wymieranie rannych Palestyńczyków.

Oto dzieci, które zmarły w wyniku ran zadanych przez Izraelczyków w czasie eksterminacji:

7-letni Abdullah Nasr Abdullah al-Sdoudi zmarł 19 stycznia po ranach z 18 stycznia zadanych w czasie izraelskiego ataku na Nuseirat.

17-letni Tamer Omar Ismail al-Louh zmarł 21 stycznia po ranach z 12 stycznia odniesionych w Gaza City w czasie obrony przed Izraelczykami. Jest to czwarte i ostatnie dziecko zabite w czasie udziału w walce.

17-letni Abdullah Muhammad Hamdan abul-Ruq zmarł 23 stycznia po ranach z 11 stycznia z izraelskiego ataku na Khuza

6-miesięczna Nancy Said Muhammad Waked zmarła 25 stycznia po ranach z 18 stycznia z żydowskiego ataku na Gaza City.

11-letni Muhammad Yahya Said Baba zmarł 26 stycznia po ranach z ataku na Beit Lahya 10 stycznia.

4-letni Sundus Said Hasan abu-Sultan zmarł 28 stycznia po ranach z izraelskiej inwazji na Jabalya 17 stycznia.

17-letni Muhammad Rajab Abdu al-Awadi zmarł 29 stycznia po ranach z izraelskiego ataku na Gaza City z 27 grudnia.

Palestyńczycy wykopują zwłoki dziecka z rodziny al-Daia, na której dom spadły izraelskie pociski 6 stycznia. AP Photo/Fadi Adwan

Nic się nie zmieniło.

O zgrozo krótko po zakończeniu ludobójstwa doszło do sytuacji, przez którą doszło do odpalenia Qassamów. Kolejna ciężko chore dzieci zamknięte w Getcie. Kolejne odmowy na wypuszczenie z tego superwięzienia celem leczenia.

3-letni Muhammad Shadi al-Bahri ciężko chory na nieznaną chorobę. Jego rodzice błagali rząd Izraela o wypuszczenie z Getta. Żydzi nie zezwolili na wyjście z więzienia, w którym siedzi się za pochodzenie. 2 lutego chłopiec umiera.

Palestynka raniona w Dżabli 13 stycznia. Reuters, Ismail Zaydah. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

9 luty. Umiera rodzeństwo – 5-letnia Rawan abu-Tabaq i 17-letni Hasan abu-Tabaq. Siostrzyczka miała poparzenia, a brat ciężką chorobę mózgu. Do tej kumulacji nieszczęścia dochodzi to, że są Palestyńczykami. Przeklętymi przez Żydów. Błagania rodziców kierowane do państwa żydowskiego nie zdały się na nic. Dzieci umierają tego samego dnia.

3 czerwca umiera 7-miesięczny Zaynaldeen Muhammad Zurub. Zmarł z powodu infekcji płuc. Rodzice tygodniami błagali Izraelczyków o wypuszczenie ich kilkumiesięcznego dziecka z Getta.

11 listopada umiera 17-letnia Fidah Talal Salim Heji chora na raka. Ta prawie pełnoletnia dziewczyna błagała Żydów o wolność. Ci byli głusi na wołanie o pomoc. Najwidoczniej najlepsza Palestynka to martwa Palestynka.

Od lutego zmarło również wiele dzieci rannych w czasie Płynnego Ołowiu.

24 lutego w Gazie umiera 17-letni Abdullah Tabil Shaban Eslim raniony 15 stycznia.

3 marca umiera 5-letnia Dima Said Ahmad al-Zahal raniona przez Żydów 7 stycznia w Beit Lahya.

5 czerwca umiera 11-letni Muhammad Taysir Muhammad Zumlot raniony w czasie izraelskiego bombardowania Jabalyi 6 stycznia.

Ranne palestyńskie dziecko po ataku 15 stycznia. AP Khalil Hamra. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

Oczywiście dalej trwał rozlew krwi. Dzieci ginęły zarówno na Zachodnim Brzegu jak i w Getcie Gaza.

13 lutego 15-letni Izaldeen Radwan al-Jamal demonstrował przeciwko Masakrze Gazy w Hebronie. Żydzi zrobili to samo, co  czasie demonstracji robi każda dyktatura. Otwarli ogień. Izaldeen został śmiertelnie raniony w pierś.

14 lutego 13-letni Hamad Barak Salem Silmiya spędzał zwierzęta w okolicach Jablyi w Getcie. Upolowali go izraelscy żołnierze. Dostał prosto w głowę.

Chłopczyk raniony w brzuch. AFPTV. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

16 lutego 16-letni Jamal Abdul-Nasr Mustafa Fuqaha miał piknik niedaleko Tayaseer w okolicach Tubas. Natrafił na izraelski niewypał.

11 marca 17-letni Fayez Faris Ata śmiał rzucić kamieniem w samochód izraelskich osadników na terenie        Zachodniego Brzegu. Osadnicy żyją w nielegalnych osiedlach na skradzionej ziemi i poruszają się na drogach zakazanych dla Palestyńczyków, co jest jawną oznaką apartheidu. Z ten rzut kamieniem Fayeza zastrzelili izraelscy żołnierze.

2 kwietnia ginie jedyna izraelska ofiara dziecięca w całym 2009 i jak do tej pory 2010 roku. 16-letni Shlomo Nativ został zabity przez Palestyńczyka w okolicach nielegalnego żydowskiego osiedla Bat Ayin.

17 kwietnia 17-letni Rabah Hijazi Muhammad Rabah Seder został zabity w przez żydowskich osadników w okolicach Hebronu.

Tego samego dnia 16-letni Muhammad Ali Abdul-Fattah Nawara śmiał rzucić kamieniem w czasie demonstracji w sprawie palestyńskich więźniów sumienia. Izraelczycy ukarali go za to śmiercią.

Lekarz Palestyńskiego Czerwonego Krzyża niesie martwe palestyńskie dziecko, Beit Lahiya, 8 stycznia. AP, Fadi Adwan.

Ranna Palestynka, Beit Lahiya, 10 stycznia. AP, Fadi Adwan.

http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

2 lipca izraelskie bomby znów spadły na Getto. Zginęła 17-letnia Hiyam Salim Abdul-Aziz Ayesh z wioski Gaza Valley.

24 sierpnia 16-letni Said Ata al-Hussumi wraz ze starszym przyjacielem zbierali złom w Getcie. Oboje zostali upolowani przez izraelskich żołnierzy.

30 września izraelski jeep wojskowy przejechał 17-letniego Palestyńczyka imieniem Fuad Mahmoud Nayif Turkman.

12 października w Hebronie umiera raniony przez Izraelczyków 17-letni Thaer Said Muhammad abu-Ayash.

13 listopada 15-letni Mustafa Muhammad Sabri Wadi jechał powozem w okolicach granicy Getta. Został upolowany przez izraelskich żołnierzy. Dostał prosto w głowę.

Palestyńczyk niesie ranną dziewczynkę do szpitala Shifa. AFP, Yasser Saymeh.

Mała Palestynka raniona w czasie żydowskiego ataku. AFP, Yasser Saymeh.

http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_massacres.html

Rok 2010 jak do tej pory (czerwiec) jest najspokojniejszym rokiem całego XXI wieku w kwestii mordowania palestyńskich dzieci.

8 stycznia Izraelczycy bombardowali Rafah. Zginął 16-letni Uday Muhammad abu-Hish.

20 marca 16-letni Muhammad Ibrahim Abdul-Qader Qadous znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Wychodził z taksówki w czasie wymiany ognia między Izraelczykami a palestyńskim ruchem oporu. Izraelczycy zabili go trafieniem w serce.

Ofiary ataku czołgowego z 5 stycznia. AP, Ashraf Amra.  http://thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/israel_mass_war_crimes.html

7 maja w Beit Omar w okolicach Hebronu miała miejsce demonstracja. Jak to często ma miejsce, Izraelczycy rozpędzili ją ‘gazem łzawiącym’, który okazał się śmiertelny dla małej palestyńskiej dziewczynki. 7-miesięczna Hamza Samar Muhanna abu-Maria umiera dwa dni później.

13 maja 16-letni Aysar Yasser Fawaz al-Zeben śmiał rzucić kamieniem w samochód nielegalnych osadników żydowskich. Został za to ukarany śmiercią przez żydowskich osadników.

 

10-letnia Ayat właśnie dowiedziała się o śmierci wujka. Reuters, Anja Niedringhaus, Pool. http://thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/recovering.html#this_is_real

Reklamy
 1. kaspiam
  Lipiec 3, 2011 o 4:50 pm

  Ja płaczę

 2. mate1125@o2.pl
  Wrzesień 16, 2011 o 2:45 pm

  Oczy mam we łzach.
  Nie dziwie się Palestyńczyka, że mają takie podejście do Izraela.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: