Holocaustu rok 2006.

Holocaustu rok 2006.

Mowa o stosowaniu broni chemicznej, tortur, masowych bombardowaniach celów cywilnych, szkół i stacji benzynowych, chronieniu handlarzy bronią, palestyńskich chłopcach mordowanych celnym strzałem w głowę za rzut kamieniem w czołg, rannych dziewczynkach, którym izraelskie wojsko blokuje dostęp do ambulansu oraz strzelaniu do demonstracji i pogrzebów.

23 grudnia 2006 izraelska armia w Ramallah napadła na jeden z palestyńskich domów. 20 letniego syna walnęli kolbą w głowę, nałożyli przepaskę na oczy, a babci chorej na nerki na złość nie pozwolili skorzystać z ubikacji. Wojskowi przepytywali syna o jego poglądy polityczne i walili jego głową o drzwi. Pojazdy woskowe przed domem cały czas świeciły reflektorami po mieszkaniach innych ludzi. Po godzinie pojazdy odjechały, lecz wojskowi zostali w mieszkaniu i rozwalali ściany kolbami. Cały czas było słychać odgłosy strzałów.

Po godzinie pojazdy wróciły odebrać przesłuchujących. Nikogo nie pojmano, ale rano sąsiedzi widzieli na ścianach krew.

19 grudnia 13-letnia Doa Nasr Saleh Abdul-Qader została zastrzelona przez izraelskich żołnierzy w czasie, gdy zmierzała do babci swojej przyjaciółki niedaleko muru apartheidu.

13 grudnia 17-letni Ala Ahmad Muhammad Makawi został zastrzelony, gdy przekraczał granicę Strefy Gazy.

3 grudnia 2006 14-letni Jamil Abdul-Karim Jamil Jabji rzucał kamieniami w izraelski pojazd bojowy. Izraelscy żołnierze za karę strzelili mu w głowę. Do morderstwa doszło w obozie uchodźców Askar. Oto zdjęcie tego małego zamordowanego chłopczyka:

http://occupiedlove.blogspot.com/2006/12/in-palestine-1948-friday-colonial.html

30 listopada 2006 roku w okolicach Nablusu 17-letni Shadi Isam Nayef Bani-Shams rzucał kamieniami w atakujących Izraelczyków, za co został zastrzelony.

25 listopada 2006 roku w Dżabli w Gazie 10-letni Ayman Abdul Qader abu-Mahdi został postrzelony przez izraelskich żołnierzy strzałem w głowę w czasie, gdy bawił się niedaleko domu. Zmarł 2 grudnia.

24 listopada w Beit Lahya w Gazie izraelski czołg zabił 8-letniego (!) Abdul-Aziz Salman Muhammad Salman.

Kolejni zamodowani Palestyńczycy.

AP/Hatem Moussa.

22 listopada 2006 roku 17-letni Adham Khaled al-Sahabani został zabity strzałem w głowę w czasie, gdy jechał samochodem.

21 listopada 2006 roku Izraelczycy ranili 16-letniego Nader Kamal Ahmad w czasie żydowskiego ataku na Beit Lahya. Nader wskutek odniesionych ran zmarł 3 lutego 2007 roku.

Tego samego dnia Izraelczycy zabili 73-letnią kobietę imieniem Sa’diyah Hassan ‚Atallah Harzallah.

19 listopada izraelski pocisk zabił 72-letniego Palestyńczyka imieniem Rabah ‚Othman Mustafa Haji.

18 listopada 17-letni Thaer Hasan Abed al-Masri został zastrzelony przez izraelskich żołnierzy w czasie, gdy zajmował się swoją gospodarką.

Co z tego, że w Libanie Izraelczycy eksterminowali libańskich cywili? Nie wolno przeciw Izraelowi złego słowa powiedzieć! Chyba, że jesteś bezwzględnym antysemitą!

http://www.informationclearinghouse.info/article14179.htm

6 listopada izraelscy żołnierze ranili 24 letnią studentkę Najwa ‚Awad Rajab Khalif, która szła na wykład. Zginęła 18 listopada.

Od 1 do 7 listopada Izrael przeprowadził w Strefie Gazy Operację Jesienne Chmury w ramach, której zamordowano 15 palestyńskich cywili.

8 listopada 2006 roku izraelscy żołnierze w Beit Hanoun, w północnej Strefie Gazy zamordowali 19 Palestyńczyków w tym 8 dzieci. Rannych było 60 osób.

Tego dnia izraelscy artylerzyści postanowili zgładzić z zimną krwią całą 16 osobową rodzinę al-Athamna, w tym dzieci i 73-letnią kobietę. Oto niektórzy zamordowani członkowie tej rodziny (wszyscy zabici w czasie snu!!!):

Maisa Ramez Masoud al-Athamna, miała 6 miesięcy;

Maram Ramez Masoud al-Athamna, miała 2 latka;

Saad Majdi Said al-Athamna, miał 8 lat;

Mahmoud Amjad al-Athamna, miał 10 lat;

Mahdi Said Abdullah al-Athamna, miał 13 lat;

Muhammad Said Abdullah al-Athamna, miał 14 lat;

Fatima Masoud Abdullah al-Athamna, miała 16 lat.

Żadnych procesów, żadnych oskarżonych…

Oto jedno ze zdjęć zamordowanych dzieci:

http://www.aljazeera.net/mritems/images/2006/11/8/1_654196_1_34.jpg

Inni zabici cywile to m.in.:

Bassem ‚Abd al-Hadi ‚Abd al-Majid al-Kafarneh, miał 40 lat;

Saqer Muhammad Ibrahim ‚Adwan, miał 45 lat;

Manal Muhammad Muhammad al-‚Athamneh, miała 29 lat;

‚Arafat Sa’ed ‚Abdallah al-‚Athamneh, miał 19 lat;

Na’ama Ahmad Muhammad al-‚Athamneh (Abu Rukbeh), miała 57 lat;

Muhammad Ramadan Hussein al-‚Athamneh, miał 29 lat;

Fatma Ahmad Saleh al-‚Athamneh, miała 84 lata;

Nihad Muhammad ‚Abdallah al-‚Athamneh, miała 33 lata;

Sana’ Ahmad ‚Abdallah al-‚Athamneh, miała 33 lata;

Sabah Mahmoud Hassan al-‚Athamneh, miała 44 lata.

Samir Ma’sud ‚Abdallah al-‚Athamneh, miał 26 lat;

Ma’sud ‚Abdallah Muhammad al-‚Athamneh, miał 55 lat;

Zdjęcia z tej masakry, włącznie ze zdjęciem zamordowanej rodziny są tu zamieszczone.

Beit Hanoun zostało ogłoszone „zamkniętą strefa wojskową”. Wielu Palestyńczyków zginęło w wyniku bombardowania, inni w wyniku działań rozjuszonych izraelskich żołnierzy. Izraelczycy w czasie akcji całkowicie zniszczyli infrastrukturę tego miasta, odcięli dopływ wody i odłączyli telefony. Istnieją wskazówki, że w tej masakrze swój udział mieli amerykańscy oficerowie. Międzynarodowy Czerwony Krzyż skrytykował Izrael m.in. za zabicie dwóch medyków w jasno i wyraźnie oznaczonym ambulansie. Potępienie popłynęło też ze stron Narodów Zjednoczonych i Unii Europejskiej.

Przedstawiciel ONZ John Ging określił atmosferę w Beit Hanoun jako „śmierć, destrukcja i rozpacz”. Działacze izraelskiej organizacji broniącej prawa człowieka B’Tselem nazwali masakrę zbrodnią wojenną, a aktywiści innych pokojowych izraelskich organizacji Peace Now i Gush Shalom oraz członkowie partii Meretz i Hadash urządzili pokojową manifestację w Tel Awiwie. Deputowany do izraelskiego parlamentu Knessetu Talab El-Sana powiedział, że „Masakra w Beit Hanoun udowadnia, że izraelski rząd popełnia zbrodnie wojenne przeciw cywilom. Palestyńskie dzieci i kobiety zostały zamordowane w ich domach i w ich łóżkach. Olmert, Peres i Halutz to zbrodniarze wojenni (…)”

Wczoraj strzelali do ludzi szukających schronienia. Ludzi, którzy nie byli uzbrojeni. Strzelali im w plecy. Jednego ranili, a kiedy próbował jeszcze uciekać, zabili go. Ci, którzy chcieli potem zabrać ciało, też byli dla żołnierzy ruchomym celem. Karetkom rzadko udaje się wedrzeć do naszej „zamkniętej strefy” z pomocą dla rannych. Jeśli rodzice na chwilę spuszczą oko z dziecka, i wyjrzy ono przez okno, to izraelscy żołnierze je zabiją. Strzelają do niego z dachów i balkonów domów, które zajęli.
Mają teraz zielone światło od Busha, i tych wszystkich polityków, którzy twierdzą, że „Izrael ma prawo do obrony”, co przecież znaczy: „Izrael ma prawo nas wybijać”. Używają jakieś takiej broni, że ranni i martwi wyglądają potwornie. Rany spowodowane ich pociskami robią niesamowite wrażenie. Ręce, nogi, stopy, dłonie odcięte równo jak skalpelem, tak przerażające jak rany od M-16. Żołnierze mają rozkaz, żeby mierzyć w górne partie ciała. Strzelają w klatkę, w głowę.
Ofiary to w większości cywile. Zabici, lub ranni. Postrzeleni w gardło, szyję, klatkę piersiową, głowę, nawet ci, którzy chowali się w domach. Strzelają do ludzi uciekających w panice, żeby się stąd uratować. Straciliśmy rachubę czasu. Nie wiemy już jak długo ta wojna nas więzi. Jesteśmy zagubieni. Samoloty zrzucają na nas bomby wyrzutnie wystrzeliwują pociski ponad naszymi głowami. Kontrolują cała strefę. Słyszymy dźwięk pocisków
” mówi młoda Palestynka z tego miasta. Jej zeznanie niestety jest potwierdzone przez wygląd ofiar, w tym wielu dzieci, które widzimy na zamieszczonych tu zdjęciach.

Kolejny Palestyńczyk z Beit Hanoun zabity bronią made in USA.

http://sabbah.biz/mt/archives/2006/11/13/us-officers-planned-the-beit-hanoun-massacre/

6 listopada 2006 roku 16-letni Ramzi Mowafaq al-Shrafi zginął w drodze do szkoły w wyniku uderzenia izraelskiego pocisku.

Tego samego dnia inny izraelski pocisk uderzył w młodzieżowy klub w obozie uchodźców Dżabla. 17-letni Mahmoud Hussein Mustafa abu-Hamada wskutek odniesionych ran zmarł 6 dni później.

4 listopada izraelski buldożer najechał i wyburzał dom rodziny Nasr. Biedna 13-letnia Walah Talal Abdul-Karim Nasr była w domu w momencie wyburzania. Gdy uciekała z domu została zamordowana strzałem w głowę przez izraelskich żołnierzy. Piszę to z wściekłością, bowiem właśnie teraz nasza kochana telewizja dostaje orgazmu mogąc poinformować, jak to zły zezwierzęcony Palestyńczyk porwał buldożer i rozjechał trzech Izraelczyków (miało to miejsce 2 lipca 2008 roku). Szlak mnie trafił! O rzezi w Beit Hanoun telewizja milczała! O mordowanych masowo dzieciach też milczy! O tym, jak całe palestyńskie mienie jest niszczone przez izraelskie buldożery też milczy! Ale jak jakiś desperat z Palestyny, który Bóg raczy wiedzieć, jakie piekło wcześniej przeżył, i co widział, wkurza się i atakuje swojego okupanta jedną z najgorszych jego broni – buldożerem – telewizja pieje i wrzeszczy!

Poza tym tegoż samego 4 listopada 2006 roku izraelscy żołnierze zastrzelili 15-letniego chłopca imieniem Muhammad Ibrahim Abed Balousha.

4-letnia Rawan Abu Zeid zamordowana przez Izraleczyków. http://www.thewe.cc

3 listopada 2006 roku izraelskie buldozery (znów ta zmora Palestyńczyków) niszczyły domy w al-Saf niedaleko Betlejem. 16-letni Abdul-Karim Khalil Ayyad Subih zaczął rzucać w nie kamieniami, za co został zabity przez izraelskich żołnierzy strzałem w głowę.

Tego samego dnia odbywała się pokojowa demonstracja, na której izraelscy żołnierze – jak to często się tam zdarza – otworzyli ogień do tłumu zabijając m.in. 15-letniego Ahmad Ismael Sahweel, 16-letniego Hamdi Ramadan Muhammad Abdul-Dayem (tylko dlatego, że jego dom był niedaleko miejsca demonstracji) oraz 17-letniego Hamza Muhammad Ayub Karsua. I znów komuna mi się przypomina… Choć ideologicznie bardziej południowoafrykański apartheid – to mówiąc poprawniej politycznie, a mniej poprawnie – hitlerowskie Niemcy.

Również 3 listopada w wyniku izraelskiego nalotu zginął 15-letni Raed Ali al-Majid Yasin.

W tym samym dniu Izraelczycy zastrzelili 15-latka imieniem Ibrahim Muhammad Ibrahim Sanakra, który pomagał swojemu rannemu bratu.

Tego samego dnia izraelski śmigłowiec ranił 17-latka imieniem Ibrahim Jamal Hasan al-Bassiuni, który zmarł dzień później.

Tego samego dnia Izraelczycy ranili 83-letnią kobietę imieniem Fatma ‚Abd al-Fatah Ahmad Zaharan. Zginęła 2 dni później.

2 listopada 2007 roku Izraelczycy zabili 17-latka imieniem Muhammad Samir Husseini Mahmoud, który pomagał ludziom rannym po izraelskim ataku.

Tego samego dnia Izraelczycy zabili 71-latka imieniem Diab Ahmad Jaber al-Bassiuni.

1 listopada 2007 roku Izraelczycy zabili 3-letniego (!) chłopczyka imieniem Bara Riyad Muhammad Fayyad. Do morderstwa doszło w czasie ostrzału jego domu. Siedem członków jego rodziny zostało rannych.

27 października 2006 roku Izraelczycy w czasie walk w obozie uchodźców Fara zabili16-letniego chłopca imieniem Mustafa Mustafa Jaber Jaber.

26 października Izraelczycy w czasie walk w Gazie zabili 17-latka imieniem Ahmad Kamal Muhammad al-Barim.

12 października mała 2-letnia (!) Iman Usama Fadel al-Harazin była na spacerku ze swoim tatą w mieście Gaza. Zginęła w izraelskim ataku lotniczym.

Tego samego dnia izraelski pocisk uderzył w dom 13-letniego chłopca imieniem Suhaib Adel Zerei Mahmoud Qudaih w Abasan al-Kabira w Gazie, oczywiście zabijając go.

3 października 2006 roku w wyniku izraelskiego ostrzału rakietowego na sąsiednie domy zginał 15-letni Naji Khaled Ismael al-Bardawil.

29 września 2006 roku dwaj bracia, 13-letni Hamam Abdul-Ghani Muhammad Hamdan i 16-letni Anwar Abdul-Ghani Muhammad Hamdan zginęli w wyniku izraelskiego ostrzału rakietowego. W momencie śmierci jeździli razem na rowerze.

4-letnia Rawan Abu Zeid zamordowana przez Izraleczyków. http://www.thewe.cc

27 września 2006 roku Izraelczycy wpadli na wprost genialny pomysł. Tego dnia zbombardowali dom handlarza bronią Sammy al Szaera w Rafa na południu Strefy Gazy. Genialność Izraelczyków leży w tym, że uprzedzili go na 15 minut przed nalotem! W tym czasie handlarz zwiał z całą rodziną. Problem w tym, że wiele bomb i pocisków spadło na sąsiednie budynki mieszkalne, zamieszkane przez zwykłych cywili. Ich oczywiście nikt przed nalotem nie ostrzegł. W końcu po co? Taki handlarz bronią jest przydatny, dzięki niemu jest, z kim walczyć! A cywile? Zwykli ludzie chcący żyć? Oni są nie potrzebni. Tym bardziej, że to Palestyńczycy. W nalocie ostatecznie zginęła 14-letnia Palestynka Damaliz Ahmad Muhammad Hamad, a 13 cywili, w większości dzieci, zostało rannych.

Tego samego dnia podano, iż w ciągu 6 lat intifady zginęło 4 348 Palestyńczyków, a 30 638 zostało rannych. 19,5% zabitych to Palestyńczycy poniżej 18 roku życia, a zabici powyżej 50 roku życia stanowią 5,6%. Intifada zaczęła się w 2000 roku po tym, jak izraelski snajper zabił palestyńskiego nastolatka a izraelski premier Ariel Szaron nieodpowiedzialnie i bezczelnie przechadzał się po Wzgórzu Świątynnym – Częstochowie palestyńskich muzułmanów.

21 września 2006 roku w Gazie izraelskie pocisk zabiły 15-letniego Ala Saqer Dahrouj abu-Dahrouj, 16-letniego Zidan Rafiq Muhammad abu-Rashid i 17-letnego Muhammad Selmi Muhammad Masalha w czasie, gdy zajmowali się oni swoimi owcami.

12 września 13-letni Muhammad Omar Awad Shoriya rzucał kamieniami w izraelskich żołnierzy niszczących domy sąsiedniej wioski. Jak nietrudno się domyślić, zastrzelili go.

6 września Izraelczycy przypuścili atak na Khuzah w Gazie. Jedną z ofiar był 15-letni Ismael Majed Hamdan abu-Ruk, zabity przez izraelskiego snajpera.

2 września w czasie izraelskiego ataku na Beit Hanoun izraelscy żołnierze zamordowali brata i ojca 15-letniej dziewczyny imieniem Hanan Muhammad Ismael abu-Odeh. Ona w czasie, gdy niosła im pomoc, odniosła rany wskutek których zginęła 14 września.

30 sierpnia w mieście Gaza izraelski snajper zabił 14-latka imieniem Nidal Abdul Aziz al-Dahdouh.

29 sierpnia izraelski pocisk zabił 14-latka imieniem Muhammad Abdullah Suleiman al-Ziq.

27 sierpnia izraelski czołg ranił 12-latka imieniem Hussam Ahmad Muhammad al-Sarsawi, który zmarł trzy dni później.

26 sierpnia 2006 roku w palestyńskim Nablusie izraelscy okupanci najechali na palestyńskie osiedle, gdzie zamordowali 15 letniego chłopca, ranili 12 innych, i zburzyli 20 domów. Okupanci przyjechali o drugiej w nocy. Wkroczyli do domu państwa Labbada wybudowanego w 1927, oraz do domów ponad siedemnastu innych rodzin. Mieszkańcy w ciągu minuty musieli wyjść z domu, co zostało ogłoszone przez megafony, a gdy stali na ulicach, okupanci strzelali ponad ich głowami.

Palestyńczyk zabity w Beit Hanoun.

http://sabbah.biz/mt/archives/2006/11/13/us-officers-planned-the-beit-hanoun-massacre/

O 4:00 nad ranem wszyscy byli wolni prócz jednego, którego wiek mówi sam za siebie – Izraelczykom chciało się przetrzymywać 80 letniego starca… Przedtem, o 3:00 buldożery niszczyły domy mieszkańców. Okupanci zajęli sobie dom należący do państwa Tamimi, a na dachu urządzili sobie stanowisko snajperskie. O 9:30 5 członków tej rodziny wzięto na dach jako żywe tarcze.

W czasie budzenia mieszkań buldożery chyba dla zabawy rzuciły trzy samochody na jeden z domów.

Okupanci zajęli również pobliską szkołę, skąd brutalnie otworzyli ogień do ludzi, którzy zaczęli demonstrować przeciw niszczeniu ich domów. Okupanci strzelali amunicją ostrą i gumową. Wtedy to zabili 15 letniego chłopca o imieniu Muntasir Sulaiman Muhammad Ukah. Zabójstwo było karą za rzucanie kamieniami w buldozery. Było też wielu rannych, oto ich lista:

Abed Al-latif Tahseen Agha, 9 lat, raniony szrapnelem w szyję.

Mahdi Atif Shrooti, 13 lat, postrzelony w biodro.

Ramadan Husam Al-ajori, 13 lat, postrzelony w nogę.

Ahamd Zayad Solayman, 15 lat postrzelony w plecy.

Ammar Nizar Saed, 16 lat, postrzelony w rękę.
Jaber Naser Abd-Alrahman, 16 lat, raniony szrapnelem.

Ayman Abed Al-kareem Al-Khayat, 17 lat, postrzelony w nogę.

Rani Mohammad Al-akhbar, 18 lat, postrzelony w nogę.

Issam Fathi Joma’a, 27 lat raniony szrapnelem w prawe ramię,
Fathi Mohammad, 80 lat, postrzelony w nogę.
Abed Al-aziz Khalel Jebril, 18 lat, postrzelony gumową kulą w prawą dłoń.
Fadi Ahmad, 18 lat, postrzelony gumową kulą w głowę.
Za zabicie 15-latka, ranienie 9-latka, dwóch 13-latków, 80-latka i wielu innych gratulujemy bezczelności i bezwzględności. Hitler też strzelał do 9-latków. Też walczył z terroryzmem.

23 sierpnia izraelski żołnierz zabił 17-latka imieniem Mustafa Hassan Ahmad Monsur. Do zabójstwa doszło w czasie walk na granicy Strefy Gazy.

16 sierpnia 2006 roku Izraelczycy powiadomili telefonicznie 70-letniego Palestyńczyka imieniem Hussein Radwan Shahin Sha’th o tym, że zaraz wyburzą jego dom. Gdy wychodził z domu, zginął w gradzie kul z izraelskiego śmigłowca.

Palestyńska codzienność – prezent od dobrodusznych Izraleczyków. http://www.thewe.cc/weplanet/news/middle_east/palestine/lest_we_forget.html#this_is_real.

14 sierpnia Izraelczycy dokonali rakietowego ostrzału gęsto zaludnionego miejsca w okolicy działania palestyńskiego ruchu oporu, zabijając między innymi 13-letniego chłopca imieniem Ahmad Yousef Abed Ashour.

9 sierpnia 2006 roku izraelski pocisk spadł na miasto Gaza zabijając 3-letnią (!) dziewczynkę imieniem Raja Salam abu-Shaban (jej zdjęcie jest zamieszczone w tej książce).

Tego samego dnia w wyniku ostrzału z izraelskiego śmigłowca zginął 16-letni Ahmad Hussein Muhammad al-Mishal, który był wtedy w pracy.

5 sierpnia Izraelczycy zabili 13-latka imieniem Ibrahim Suleiman al-Rumailat. Zginąl w wyniku ostrzału czołgowego gdy stał obok swojego domu.

4 sierpnia 2006 roku w wyniku izraelskiego ataku na Rafah w Strefie Gazy zginął 3-dniowy (!!!) Shahed Saleh Omar al-Sheikh Eid. Został zabity, gdy z mamą szukał schronienia przed atakującymi Izraelczykami.

Tego samego dnia w ataku na Rafah zginęły dwie siostry, 14-letnia Kifah Raja Ya’Kub a-Natur i 16-letnia ‚Amar Raja Ya’Kub a-Natur. Zginęły w gradzie kul ze śmigłowca w czasie, gdy szukały ze swoją rodziną jakiegokolwiek schronienia przed dzikim ogniem izraelskiego wojska.

3 sierpnia w wyniku izraelskiego dzikiego ostrzału ze śmigłowca w Rahah zginał 11-letni Anis Salem Jadua abu-Awad.

1 sierpnia Izraelczycy dokonali ataku na Beit Hanoun, gdzie zabili 14-letniego chłopca imieniem Aref Ahmad Eid abu-Qaida, który przebywał w tym czasie w domu dziadka.

31 lipca w wyniku ostrzeliwania przez Izraelczyków terenu w okolicy jego domu, zginął 16-letni Nahid Muhammad Fawzi al-Shanbari.

27 lipca Izraelczycy dokonali ataku na Beit Hanoun zabijając między innymi 15-letniego chłopca imieniem Ahmad Ismael Saber abu-Amsha.

26 lipca 2006 roku pociski z izraelskiego śmigłowca trafiły w głowę 2-letniej (!!) dziewczynki imieniem Bara Ahmad Hussein Habib. Oto ona:

http://www.thewe.cc/contents/more/archive/atrocities.htm

Tego samego dnia Izraelczycy dokonali inwazji na obóz uchodźców w Dżabli w Gazie, zabijając między innymi 8-miesięczną (!!!) Shahid Samir Ata Oukal, jej 5-letnią (!) siostrę imieniem Maria Samir Ata Oukal, raniąc 13-letnią dziewczynkę imieniem Somaya Samir Ata Oukal (zmarła 5 dni później), oraz zabijając matkę tych dzieci 34-letnią Asmaa ‚Ali ‚Abd a-Rasul ‚Okal.

Tego samego dnia w wyniku czołgowego ostrzału Dżabli rany odniósł 11-letni Anas Khaled Abdul-Salam Zamlat, który zmarł dzień później.

Szok! Ci wszyscy zabici to na pewno niebezpieczni terroryści! Trzymaj tak dalej ludu wybrany! Wszyscy się za to kochamy i wspieramy!

25 lipca w Gazie izraelscy żołnierze strzelili w plecy i zabili 14-letniego chłopca imieniem Ashraf Abdullah Awad abu-Zaher.

24 lipca 2006 roku Izraelczycy dokonali ostrzału w Gazie mordując m.in. 10-letniego chłopca imieniem Nadi Habib Abdullah al-Attar i jego 60-letnią babcie w czasie, gdy jechali spokojnie na powozie.

W tym samym dniu Izraelczycy dokonali ostrzału Beit Hanoun, zabijając 11-letnią Khitam Muhammad Rebhi Tayeh w czasie, gdy szła spokojnie do sklepu.

Wtedy też w Beit Hanoun zginął 14-letni Saleh Ibrahim Abdul-Rauf Nasr, który był wtedy w domu.

Rankiem tego samego dnia Izraelczycy ostrzelali dom mieszkalny, zabijając jedną osobę, i raniąc 15 innych, w tym trzy ciężko.

Tego samego dnia Izraelczycy zabili Palestyńczyka w obozie dla uchodźców w Rafah.

Jak myślisz, co czują Palestyńczycy po takim dniu?

21 lipca Izraelczycy zaatakowali miasto Gaza, zabijając m.in. 16-letniego chłopca imieniem Muamen Jaber Hamdi Harara, jego brata i kuzyna.

20 lipca izraelski snajper zastrzelił 14-letniego chłopca imieniem Muhammad Awad Muhammad Muhra.

Kolejny Libańczyk. http://www.informationclearinghouse.info/article14137.htm

19 lipca izraelski ostrzał obozu uchodźców Maghazi w Gazie zabił 13-latka imieniem Ali Kamal Muhammad al-Najar.

Tego samego dnia pocisk z izraelskiego samolotu bezzałogowego zabił w Gazie 13-latka imieniem Ahmad Rohi Hassan Abdu.

Tego samego dnia izraelscy żołnierze ranili 13-latkę imieniem Fadwa Faysal Suleiman al-Arrouqi (zmarła dzień później) oraz zabili jej matkę.

Również tego dnia Izraelczycy ranili 16-latka imieniem Mahmoud Muhammad Hamdi Omar abu-Qadama, który zmarł 27 lipca.

17 lipca izraelscy żołnierze w czasie akcji w Beit Hanoun zabili 16-latka imieniem Muhanad Saad Ahmad Musleh w czasie, gdy był w swojej sypialni.

15 lipca 2006 roku Izraelczycy zabili 17-latka o imieniu Khalil Ibrahim Abed abu-Maghseeb.

Tego samego dnia Izraelczycy ostrzelali dom rodziny Al Yaziji w mieście Gaza. Zabili dwie osoby, 30-letniego Omara Mahmouda Younisa i 7-miesięcznego (!!!!) Talala Narada. Pozostali mieszkańcy domu odnieśli rany, a 11-letni Ahmad Al Jadba był w stanie krytycznym.

Porównanie sił. Jenin / Zachodni Brzeg. AFP/Saif Dahlah

12 lipca izraelskie lotnictwo zbombardowało dom państwa abu-Salmeya w mieście Gaza, zabijając rodziców i ich dzieci: 7-latka (!!) imieniem Nasrallah Nabil Abdul-Latif abu-Salmeya, jego 9-letnią (!) siostrę imieniem Aya Nabil Abdel-Latif abu-Salmeya, jej 10-letniego brata imieniem Yehya Nabil Abdel-Latif abu-Salmeya, jego 12-letnią siostrę imieniem Iman Nabil Abdul-Latif abu-Salmeya, jej 13-letnią siostrę imieniem Huda Nabil Abdul-Latif abu-Salmeya, jej 16-letnią siostrę imieniem Basma Nabil Abdul-Latif abu-Salmeya, oraz jej 17-letnią siostrę imieniem Somaya Nabil Abdul-Latif abu-Salmeya.

Tego samego dnia izraelski śmigłowiec na checkpoincie abu-Holi w Gazie zabiła m.in. 15-latka imieniem Mahmoud Muhammad Khalil al-Asar, 15-latka imieniem Ibrahim Ali Mustafa Qatush, kolejnego 15-latka imieniem Ibrahim Ali Ibrahim al-Nabahin, 16-latka imieniem Ahmad Abdul-Menem Muhammad abu-Hajaj, oraz 17-latka imieniem Salah Hassan Hammad abu-Maktomah.

Co byś zrobił, gdyby to Polakom urządzano takie dni?

10 lipca izraelski pocisk uderzył w zewnętrzną część szkoły Hayel Abdul-Hamid, zabijając 15-latka imieniem Mahfouz Farid Saber Nusir, dwóch 16-latków o imionach Ahmad Ghalib Nimer abu-Amsha i Ahmad Fathi Odeh Shabat oraz raniąc 16-latka imieniem Raji Omar Jaber Daifallah, który wskutek tego zmarł trzy dni później.

8 lipca Izraelczycy zbombardowali stację benzynową w mieście Gaza. W wyniku wybuchu zginęli m.in. 6-letni (!!!) Rawan Farid Shaban Hajaj oraz jego starszy brat.

6 lipca izraelski pocisk uderzył na miasto Gaza, raniąc 12-latka imieniem Walid Mahmoud Ahmad El-Zeinati, który wskutek odniesionych ran zmarł 5 dni później.

Tego samego dnia Izraelczycy otwarli ogień na palestyńskim pogrzebie, raniąc m.in. 16-latka imieniem Amr Mustafa Abdul-Rahman Hanoun, który zmarł dzień później.

5 lipca izraelscy żołnierze w czasie akcji w Beit Hanoun ranili 12-latka imieniem Anwar Ismael Abdul-Ghani Atallah.

4 lipca w Jeninie w czasie od izraelskich kul poległ 16-latek imieniem Fidah Nimer Muhammad abu-Kandil.

Wiele z wyżej wymienionych masakr miało miejsce w ramach trwającej od 29 czerwca „Operacji Letni Deszcz”. W akcji tej Izraelczycy stosowali broń chemiczną i promieniotwórczą. Sprawą zajął się Dr Dżomaa Al Sakka, który mówił Radiu Głos Palestyny: “Tkanka obumiera, nie przeżywa, co zmusza nas do amputacji rąk i nóg, a rentgen nie znajduje odłamków, które wbijają się w ciało. Wchodząc w ciało zachowują się jak broń palna w momencie wystrzału, ale to nie reakcja chemiczna. Wydaje się, że są promieniotwórcze”. W wyniku stosowania tej chorej broni dochodziło do bardzo poważnych i dziwnych poparzeń ciała. Badania zwłok ludzi zabitych przez izraelską broń masowego rażenia zostały utrudnione, ponieważ Izraelczycy zbombardowali laboratorium.

Palestyńczycy wzywali wtedy społeczność międzynarodową do zbadania tej sprawy, ale jak zauważył dr Al Sakka: “Nikt nie kiwnął palcem”.

Ogólnie przeciw izraelskim akcjom w Strefie Gazy wypowiedział się Sekretarz Generalny ONZ Kofi Annan, a izraelska organizacja pacyfistyczna Szalom Achszaw i izraelscy Arabowie wzywali Izrael do pokoju.

Izrael 3 lipca 2006 roku został skrytykowany przez Szwajcarię, depozytariusza konwencji genewskich, którego MSZ stwierdziło, że izraelskie działania „musza być postrzegane jako formy zbiorowego karania, które jest zabronione”. MSZ Szwajcarii mówiło, iż „Nie ma wątpliwości, że Izrael nie przedsięwziął środków zapobiegawczych wymaganych przez prawo międzynarodowe, by chronić ludność cywilną i infrastrukturę”.

Izrael został skrytykowany przez Unię Europejską, która to od Izraela żądała „powściągliwości” w działaniach w Gazie i wyraziła „ubolewanie” z powodu zniszczeń spowodowanych przez armie Izraela.

21 czerwca 2006 roku izraelski pocisk uderzył w gęsto zaludnione rejony Strefy Gazy mordując maleńką 12-godzinną (!!!!) dziewczynkę imieniem Majzarah Shaban Abdul-Qader Ahmad, oraz jej matkę.

Tego samego dnia kolejny izraelski pocisk uderzył w również gęsto zaludnione rejony Strefy Gazy raniąc m.in. 15-miesięcznego (!!!) chłopczyka imieniem Khaled Nidal Abdul-Karim Wahbah, który zmarł 10 lipca.

Czy dziewczynka mające zaledwie pół doby życia to niebezpieczna terrorystka zagrażająca Izraelowi? A może ten piętnastomiesięczny chłopak? W końcu był starszy i do tego mężczyzna! Izrael dając Palestyńczykom takich małych swoistych męczenników potęguje w nich nienawiść do siebie zapełniając szeregi ruchu opory, który i tak jest żałośnie słaby biorąc choćby pod uwagę izraelskie straty w dzieciach w 2007 roku (jeden Izraelczyk zabity przez… izraelskiego żołnierza). Następnie zdjęcia i historie tych paru godzinnych czy parudniowych męczenników są emitowane przez arabskie telewizje, które w przeciwieństwie do naszych nie stosują w tej kwestii cenzury (nawet gdyby chciały, to nie muszą, bo w tym przypadku krwawa prawda przerasta każdą smutną fikcję). Ostateczny efekt to potęgowanie nienawiści do Izraela i jego sponsora USA w całym świecie islamu.

20 czerwca w mieście Gaza 5-letnia (!!) Samia Mahmoud Ziad al-Sharif i 4-letni (!!) Muhammad Jamal Shukri Ruqa zostali zamordowani w drodze do sklepu przez izraelski pocisk. Pocisk zabił również 16-latka imieniem Bilal Jaser al-Hisi, który był wtedy w pracy.

13 czerwca 2006 roku dwie izraelskie rakiety spadły na to samo miejsce w odstępstwie kilku minut zabijając 9 Palestyńczyków w tym 8-latka (!) imieniem Maher Ashraf Farouq al-Mughrabi, jego brata 14-latka imieniem Hisham Ashraf Farouq al-Mughrabi, ich ojca oraz 17-latka imieniem Rafiq Muhammad Faraj al-Mubayed. Powracając do rakiet, to pierwsza uderzyła w samochód, a kiedy wokół niego zebrali się ludzie niosący pomoc, uderzyła w niego druga rakieta. Izraelczycy są sprytni, co nie?

9 czerwca 2006 roku izraelskie bomby i pociski artyleryjskie spadły na plażę w Strefie Gazy, zabijając 10 ludzi, w pięcioosobową rodzinę: 5-miesięcznego (!!!) chłopczyka imieniem Haithem Ali Eisa Ghalya, jego 1,5-roczną (!!!)siostrę imieniem Hanadi Ali Eisa Ghalya, jej 4-letnią (!!!) siostrę imieniem Sabrin Ali Eisa Ghalya, jej 15-letnią siostrę imieniem Ilham Ali Eisa Ghalya, jej 17-letnią siostrę imieniem Alia Ali Eisa Ghalya, oraz ich mamę i tatę.

Oto zdjęcie Haithema (AP/Wesam Saleh):

Rzecznik prasowy Sekretarza Generalnego ONZ Kofiego Annana powiedział: „sekretarz generalny ONZ jest głęboko zaniepokojony mordowaniem cywili, w tym kobiet i dzieci… i domaga się, żeby wreszcie przeprowadzono prawdziwe dochodzenie”. Warto zwrócić uwagę na słowa „prawdziwe dochodzenie”, bowiem kilka dni po masakrze Izraelczycy w obliczu tego, że jedna z ich masakr wreszcie zyskała pewien światowy rozgłos, ubzdurali sobie marną oficjalną teorię, wedle której najpierw spadły izraelskie rakiety, a siedem minut później w odległości 250 metrów od ich impaktu zginęli Palestyńczycy w wyniku wybuchu miny. Teoria ta jest śmieszna, bowiem nikt normalny, zaraz po bombardowaniach nie wychodzi w rejon ataku na spacer. Tym bardziej, że Palestyńczycy dobrze wiedzą, iż Izraelczycy lubią bombardować i ostrzeliwać z przerwami czasowymi. Przykładem czegoś takiego może być atak z 13 czerwca, o którym przed chwilą czytałeś. Organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch oceniła izraelskie „śledztwo” jako „mało wiarygodne”, oraz stwierdziła, iż „śledztwo, w którym nie bierze się pod uwagę sprzecznych przesłanek z trudem może być uznane za wiarygodne”.

26 maja izraelski niewypał zabił 17-letniego Arafa Bashir Zindah.

20 maja izraelski pocisk uderzył w miasto Gaza zabijając 6-letniego (!!) chłopca imieniem Muhanad Hamdi Farouq Aman, jego mamę 27-letnią Na’imah Mahmoud Hamdi Aman i babcię 46-letnią Hanan Muhammad Hussein Aman.

11 maja 2006 roku izraelscy żołnierze razem z ponad 20 wozami bojowymi wkroczyli do Jeninu na Zachodnim Brzegu. Okupanci otworzyli ogień do grupy dzieci wracających ze szkoły. Na szczęście były to ołowiane kule pokryte gumą, przez co rannych zostało dwoje dzieci.

5 maja 2006 roku 68-letni Mussa Salim ‚Awad a-Sawarkah został zabity przez Izraelczyków strzałem w głowę, gdy zajmował się swoją trzodą owiec.

17 kwietnia w wyniku izraelskiego ataku zginął 15-letni Mamdouh Muhammad Khalil Obaid, który w tym czasie grał w piłkę obok domu.

10 kwietnia 2006 roku Izraelczycy dokonali ostrzału artyleryjskiego Beit Lahija w Strefie Gazy, w wyniku czego zginęła 7-letnia (!) Hadeel Muhammad Rabih Abdullah Ghaben, która w tym czasie robiła zadanie domowe. 12 osób w tym 7 dzieci zostało rannych.

8 kwietnia 2006 roku 15-letni Amir Maher Muhammad Shawahna rzucał w izraelskich żołnierzy kamieniami. Za karę ci go postrzelili, ale iż najwidoczniej mieli dobry humor, to był to wyjątkowo tylko nabój pokryty gumą. Mimo tego wskutek odniesionych ran Amir zmarł trzy dni później.

7 kwietnia Izraelczycy zabili pociskiem rakietowym 6-letniego (!) Bilal Iyad Muhammad Abu al-‚Anin i jego ojca. Pocisk uderzył w ich samochód w Rafah.

6 kwietnia 17-letni Sameh Nizar Adel al-Shafi w drodze do szkoły w czasie walk rzucał w izraelskich żołnierzy kamieniami. Za karę go postrzelili, przez co zmarł trzy dni później.

3 kwietnia izraelscy żołnierze zastrzelili 15-latka imieniem Muhammad Farid Hasan Zayed.

30 marca 2006 roku zginęła połowa dziecięcych strat Izraela w 2006 roku, mianowicie 16-letni Shaked Laser zginął w czasie odwetowego wybuchu spowodowanego przez palestyńskiego samobójcę w okolicach nielegalnego osiedla żydowskiego Kedumim. Dwa dni wcześniej również zginęła połowa izraelskich strat w tym roku, bowiem 16-letni Izraelczyk Khalid Salaam Ziadin zginął wskutek detonacji… izraelskiego niewybuchu na pustyni Negew, skąd ostrzeliwano Strefę Gazy. Te trzy dni w czasie których zginęły wszystkie dziecięce ofiary Izraela w 2006 roku wstrząsnęły narodem izraelskim. Palestyńczycy mają to na co dzień.

25 marca 16-letni Hamad Hamdan Mahmoud Musleh zginał od izraelskich kul na granicy Strefy Gazy.

17 marca 2006 roku izraelscy okupanci zaatakowali wioskę Yamoun na Zachodnim Brzegu. Zginęła 7-letnia (!!) dziewczynka imieniem Akaber Abdul-Rahman Izzat Zayd. Mord ten został potępiony przez Ministra Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii, który w wywiadzie dla The Daily Telegraph powiedział: „Izraelskie działania na okupowanych terytoriach muszą być zgodne z międzynarodowym prawem.” 7-letnia dziewczynka została trafiona kulą w głowę. Następnie 30 izraelskich żołnierzy blokowało dostępu do ciała, bowiem znaleźli się Palestyńczycy z nadzieją, że da się ją jakimś cudem uratować. Karetka czerwonego krzyża musiała czekać przez dwie godziny, by móc zabrać ciało zabitej dziewczynki. Izraelczycy najwidoczniej chcieli mieć pewność, że mała dziewczynka będzie martwa.

6 marca 2006 roku Izraelczycy dokonali ostrzału rakietowego miasta Gaza w wynik którego zginęli 11-letni Raed Ahmad Adel al-Batash, jego 16-letni brat Mahmoud Ahmad Adel al-Batash oraz 14-letni Ahmad Nasr Muhammad al-Swaisi.

3 marca 16-letni Amr Hasan Hasan Basiouni został zabity strzałem w twarz przez izraelskich żołnierzy w czasie walk w obozie uchodźców Ayn Beit al-Ma.

19 lutego w czasie walk w obozie uchodźców Balata Izraelczycy zabili dwóch przyglądających się 16-latków, Ibrahima Muhammada Ahmad al-Shiekh Ali i Muhammada Ahmada Muhammada al-Natour.

15 lutego 2006 roku w czasie izraelskiego ataku na Qabatia na Zachodnim Brzegu Izraelczycy zabili 15-letniego chorego umysłowego chłopca imieniem Mujahid al-Samadi, który bawił się zabawkowym pistoletem, a do rozpętania protestujących przeciw okupacji ludzi użyli ostrej amunicji i gazu. A tak a propos gazu. 4 listopada 2000 roku Izraelczycy zagazowali na śmierć 23-dniowego (!!!) chłopczyka imieniem Hind Nidal Jamil Qauider. Co Izraelczyków nie zabiło, to wzmocniło w eksterminacji Palestyńczyków!

9 lutego Izraelczycy zabili 17-letniego chłopaka imieniem Marwan Ahmad Salman Amar

5 lutego 2006 roku Izraelczycy ostrzelali klub sportowy al-Shams w mieście Gaza. 16-letni Nasr Ramadan Said Marshud postanowił zawieść rannego przyjaciela do szpitala. Niestety w drodze do szpitala jego samochód został ostrzelany przez izraelski śmigłowiec. Nasr zmarł.

26 stycznia 2006 roku izraelscy żołnierze z przejścia granicznego Kissovim w wiosce Garara w Strefie Gazy zabili 8-letnią (!) dziewczynkę imieniem Aya Al Astal. Oto jej zdjęcie (REUTERS/Ibraheem Abu Mustafa):

23 stycznia 2006 roku izraelskie wojsko stacjonujące przy nielegalnym żydowskim osiedlu Shiloh w okolicach Ramallah zabiło strzałem w plecy 13-letniego Munadel Muhammad Saleh abu-Elia i raniło jego kolegę. W tym samym czasie izraelskie wojsko wkroczyło do Ramallah, łamiąc tym samym obietnicę opuszczenia palestyńskich miast na czas wyborów.

21 stycznia Izraelczycy zabili 15-letniego chłopca imieniem Muamen Majed Khalil Washah, gdy ten próbował przekroczyć granicę Izraela.

Prezydent Izraela Szymon Peres z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozy i jego żoną Carlą Bruni. (Photo by Handout/Getty Images Europe).

Copyright by Tergiwersacja 2011

Autor zaznacza, że fakt udostępnienia w Internecie nie oznacza, iż prawo autorskie przestało obowiązywać. Rozpowszechnianie i powielanie na użytek komercyjny oraz jakikolwiek inny, który zaszkodziłby autorowi, jest zabroniony, jednakże autor zezwala na zamieszczanie obszernych fragmentów bądź całości w Internecie na użytek niekomercyjny i niezarobkowy, celem rozpowszechniania wyżej wymienionych faktów i poglądów. Kontakt tergiwersacja@vp.pl

 

Na podstawie szczegółowej listy dziecięcych ofiar Konfliktu Palestyńskiego organizacji Remember These Children

http://www.rememberthesechildren.org/remember2005.html

http://www.rememberthesechildren.org/remember2006.html

http://www.rememberthesechildren.org/remember2007.html

http://www.rememberthesechildren.org/remember2008.html

oraz danych Izraelskiego Centrum Praw Człowieka B’Tselem http://www.btselem.org/English/.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: