Wspólny Europejski Dom.

Wspólny Europejski Dom.

Pod koniec Zimnej Wojny gang Nowego Porządku Świata zaczął wysyłać pewne sygnały do Związku Radzieckiego i gangu bolszewików. Wiadomo, że na szczycie Grupy Bilderberg w Arizonie w 1976 roku znalazło się 15 osób ze Związku Radzieckiego. Dalsze kontakty nie są znane, aczkolwiek zdaniem wielu (jak Tomasz Sommer w ‘Absurdach Unii Europejskiej’) rozpoczął się powolny i mozolny proces jednoczenia ZSRR z (jeszcze nie) Zjednoczoną Europą, a patrząc dalej, z Nowym Porządkiem Świata. W 1985 roku na czele ZSRR stanął Michaił Gorbaczow, rozpoczynając budowę nowego Związku Radzieckiego. Trzy filary – pieriestrojka (przebudowa), czyli reforma ustrojowa, głasnost, czyli jawność, oraz uskorienie (przyspieszenie), będące reformą gospodarczą – miały przybliżyć Związek Radziecki do zachodu, ulepszyć jego gospodarkę, oraz, co najważniejsze, prowadzić do demokracji i pluralizmu, jednocześnie pozostawiając władze w rękach KPZR. W tym samym czasie lewica europejska cudownie zmieniła zdanie, i od eurosceptycyzmu przeszła na stronę totalnego euroentuzjazmu i często otwartego eurofederalizmu.

W tym samym roku Aleksiej Kowylow mówił w Kolorado na temat 12. Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów w Moskwie:

„Były tam trzy programy. Pierwszy dotyczył polityki i zajmował się różnymi zagadnieniami pokoju i rozbrojenia. Drugi był poświęcony ochronie środowiska, a trzeci nowemu międzynarodowemu porządkowi ekonomicznemu”. (Swoją drogą, tych samych słów użył Kissinger w aspekcie obecnego kryzysu finansowego).

http://www.michaeljournal.org/Nadzieja.htm

Zjednoczenie z Europą byłoby długotrwałym procesem powolnego i jednoczesnego upodabniania się ZSRR do UE i na odwrót, budując Wspólny Europejski Dom, jak brzmiała nazwa radzieckiej polityki zagranicznej przyjętej 26 marca 1987 roku. 29 listopada 1989 roku w Rzymie Gorbaczow mówił o Wspólnym Domu jako zależnej gospodarczo wspólnocie ‘niepodległych’ państw europejskich. Fuzja Unii Europejskiej z Unią Sowiecką musiała by przezwyciężyć dawne granice i wiele różnic, aczkolwiek, jak mówił sam Gorbaczow,

„tolerancja, to alfa i omega nowego porządku świata”.

New York Times 5 czerwca 1990 roku, http://query.nytimes.com/gst/fullpage.html?res=9C0CE3DD1F30F936A35755C0A966958260&sec=&spon=&pagewanted=all.

Tak, Nowego Porządku Świata. Odbierając Nagrodę Nobla w 1990 roku, Gorbaczow usłyszał od przewodniczącego komisji nagrody Gidske Andersena:

„Mamy nadzieję, że pokojowa nagroda Nobla dla Gorbaczowa umocni go w jego pracy nad stworzeniem nowego porządku świata.

Rok wcześniej George Bush senior mówił w czasie przemówienia dla studentów A&M:

„Ostatecznie naszym celem jest przyjęcie na powrót Związku Sowieckiego do światowego porządku. Prawdopodobnie światowy porządek przyszłości będzie prawdziwą rodziną narodów”

http://www.michaeljournal.org/Nadzieja.htm

W tym samym 1990 roku, w czasie inwazji Iraku na Kuwejt i Wojny w Zatoce, Bush senior i minister spraw zagranicznych Związku Radzieckiego zgadzali się, że kryzys ten to początek na drodze do Nowego Porządku Świata:

„Z tych trudnych czasów może wyrosnąć nasz piąty cel – Nowy Porządek Świata.”

George Bush senior 11 września 1990 roku. http://query.nytimes.com/gst/fullpage.html?res=9C0CE6DF113CF931A2575AC0A966958260

„Akt terroryzmu, który został popełniony przeciwko wyłaniającemu się Nowemu Porządkowi Świata

Eduard Szewardnadze o ataku Saddama na Kuwejt. http://www.michaeljournal.org/Nadzieja.htm

Transformacja ZSRR, UE i Ameryki Północnej trwałaby dekadami i mogłaby zakończyć się nawet w połowie XXI wieku, chyba że nastąpiłby silny czynnik katalizujący taki proces. Zmasowany zamach terrorystyczny przeciwko całemu zachodowi. Notabene zamachy terrorystyczne, które doprowadziły do I wojny czeczeńskiej zbiegły się z I Bojinką, a rosyjski wrzesień’99 można by skorelować z II Bojinką – 11 września.

Początek konkretnej transformacji to luty 1990 roku, kiedy KPZR zgodziła się na demokratyzacje wyborów. W efekcie wiele miejsc przypadło lokalnym nacjonalistom. W tym samym czasie silny ruch niepodległościowy eksplodował w państwach nadbałtyckich, szczególnie na Litwie która pierwsza proklamowała niepodległość od ZSRR. Siły zbrojne Unii Sowieckiej oraz KGB popełniły gigantyczny błąd otwierając ogień i mordując niewinnych cywili, zaogniając tym samym niepodległościowe tendencje. Jednym z kolejnych ciosów był również pucz moskiewski, próba zamachu stanu dokonana w sierpniu 1991 roku przez najtwardszych komunistów z KPZR.

17 marca 1991 roku przeprowadzono pierwsze w historii ZSRR referendum z zapytaniem o przedłużenie ZSRR jako odnowionej federacji. Zostało zbojkotowane w Mołdawii (z wyjątkiem Gagauzji i Naddniestrza), Gruzji (z wyjątkiem Abchazji i Osetii Południowej), Armenii, Czeczenii i państwach nadbałtyckich, aczkolwiek w każdej z pozostałych ponad 70% głosujących było za przedłużeniem i odnowieniem ZSRR.

Odnowiony ZSRR żyłby pod nazwą Związku Suwerennych Republik Radzieckich (ZSRR, w rosyjskim i angielskim również zachowano by skróty CCCP i USSR) bądź Związku Suwerennych Republik. Na czele ZSR stałby prezydent, a rząd centralny byłby odpowiedzialny za sprawy monetarne, zagraniczne i wspólną armię. Nie licząc wspólnych sił zbrojnych i większych kompetencji prezydenta, byłaby to taka Unia Europejska (jeszcze…).

Nowy porządek miał zostać wprowadzony wraz z wejściem wżycie Traktatu Nowo-Ogariowskiego, takiej ichniejszej Lizbony, tyle, że w drugą stronę. W tym samym czasie, od 1986 roku proponowano i negocjowano w USA, Kanadzie i Meksyku, i w 1992 roku podpisano traktat ustanawiający NAFTĘ – Północnoamerykańską Strefę Wolnego Handlu. Wreszcie, w tym samym czasie, w 1991 roku stworzono i w 1992 roku podpisano Traktat o Unii Europejskiej (z Maastricht), ustanawiający Unię (wtedy jeszcze składającą się z trzech filarów).

Unijni i sowieccy urzędnicy szybko uwierzyliby we Wspólny Europejski Dom. Dzisiejsze struktury unijne przesiąknięte są albo byłymi członkami systemu komunistycznego z Europy Wschodniej, albo ‘byłymi’ komunistycznymi sympatykami z Europy Zachodniej.

Jose Manuel Barosso, szef Komisji Europejskiej był jednym z przywódców Komunistycznej Partii Portugalskich Robotników. W jego obydwóch komisjach znalazło się wielu komunistów.

Estończyk Siim Kallas w latach 1972 – 1990 był członkiem Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, by w 1989 roku zostać członkiem Rady Najwyższej ZSRR. Gdyby nie rozpad i UE, z pewnością byłby ważnym oficjelem ZSR. Nim skończył jako unijny Komisarz ds. Administracji, Audytu i Zwalczania Nadużyć Finansowych, zdążył zaliczyć oskarżenie o korupcję, oraz składanie fałszywych informacji, co udowodniono mu.

László Kovács, Komisarz ds. Podatków i Unii Celnej, był członkiem Węgierskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej i przyjacielem dyktatora Kadara. Dalia Grybauskaite, kolejna członek Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, była Komisarzem ds. Programowania Finansowego i Budżetu w pierwszej komisji Barosso. Franco Frattini przed teką Komisarza Transportu zdążył być członkiem Włoskiej Partii Socjalistycznej. Po upadku ZSRR cudownie nawrócił się na liberalizm.

Na czele unijnej dyplomacji stoi baronessa Ashton, była skarbniczka ‘Kampanii na rzecz rozbrojenia nuklearnego’, finansowanej przez KGB organizacji, na czele której stało wielu członków Partii Komunistycznej. Ashtonowa była autorką wielu artykułów dla Marxism Today.

Ciekawostką jest poprzednik Barosso, Romano Prodi, podejrzewany o współpracę z KGB. Bardzo prawdopodobne, iż Sowieci wykorzystywali KGB do wspierania idei Wspólnego Domu po drugiej stronie kurtyny.

Na szczęście ruch niepodległościowy zabił ZSR, nim ten zdążył się narodzić, a „wschodnie płuco Wspólnego Europejskiego Domu po prostu zniknęło”, jak określił to Tomasz Sommer w Absurdach Unii Europejskiej.

Copyright by Tergiwersacja 2011

Autor zaznacza, że fakt udostępnienia w Internecie nie oznacza, iż prawo autorskie przestało obowiązywać. Rozpowszechnianie i powielanie na użytek komercyjny oraz jakikolwiek inny, który zaszkodziłby autorowi, jest zabroniony, jednakże autor zezwala na zamieszczanie obszernych fragmentów bądź całości w Internecie na użytek niekomercyjny i niezarobkowy, celem rozpowszechniania wyżej wymienionych faktów i poglądów. Kontakt tergiwersacja@vp.pl

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: