Strona główna > 9/11 > I. VI. Wyburzenie WTC 1: Lekcja Odrobiona.

I. VI. Wyburzenie WTC 1: Lekcja Odrobiona.

„Powodem, przez który zawaliły się dwie wieże w Nowym Yorku i upadły do gruntu było kontrolowane wyburzenie, a nie tylko uderzenie dwoma samolotami.”

William Christison, były oficer wywiadu i dyrektor wydziału CIA zajmującego się analizą wywiadowczą poszczególnych państwa, gdzie służył przez 29 lat.

„Zniszczenie WTC zakończono świetnie zaplanowanym i zaprojektowanym ‘kontrolowanym wyburzeniem’”.

Inżynier Bruce F. Haas.

„Dowody materialne na kontrolowane wyburzenie wież WTC i budynku 7 są niezaprzeczalne.”

Kanadyjski inżynier Mike S. Bondi.

Etienne Sauret kręciła film dokumentalny „pierwsze 24 godziny”. 12 sekund przed zawaleniem film statyw zaczyna się trząść i coś odpada od Północnej Wieży. Pokazane jest to choćby na filmie Loose Change.

Wstrząsy są też na filmie z upadku tej wieży na

http://whatreallyhappened.com/IMAGES/wtcshake.wmv.

Mamy wielu świadków potwierdzających to, iż czuli wstrząsy zaraz przed zawaleniem się Wierzy Północnej. Strażak Paul Curran stał niedaleko Wieży Północnej: “(…) nagle ziemia zaczęła się trząść. Czułem jakby pociąg przejeżdżał pod moimi stopami.”

Porucznik Bradley Mann dwukrotnie czuł wstrząs, raz w czasie zawalania się pierwszej wierzy i drugi raz zaraz przed zawaleniem się drugiej: „ziemia ponownie zatrzęsła się i słyszeliśmy kolejny potworny hałas (…)”.

Kontrolowana detonacja.

Jay Jonas który był na 4 piętrze Wierzy Północnej: „[Zaraz przed zawaleniem czułem] olbrzymie wibracje i wstrząsy; podłoga zaczęła się trząść”.

Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego (FEMA) i American Society of Civil Engineers (ASCE) zauważyła, że zaraz przed upadkiem Wieży Północnej zatrzęsła antena znajdująca się na dachu tej wieży. Widać to też na nagraniach z upadku wieży. Jedynym wytłumaczeniem upadku anteny jest to, że budynek rozpoczęto wyburzać od centralnego rdzenia, który wspierał antenę. Totalnie nie pasuje to do wersji oficjalnej i świadczy o wyburzeniu rdzenia.

Upadek Wieży Północnej rozpoczął się od anteny. http://physics911.net/stevenjones

Również naukowcy uważają, iż miały miejsce wstrząsy zaraz przed wyburzeniem. Upadek WTC został zarejestrowany przez obserwatorium Columbia University w Palisades w stanie Nowy York. Południowa Wieża spowodowała trzęsienie ziemi o sile 2.1, a Północna Wieża o sile 2.3. Won-Young powiedział Chrisowi Boldyn, że sejsmografy rejestrowały eksplozje z kamieniołomu odległego o 20 mil. Wybuchy 36 ton azotanu powodują trzęsienie ziemi o sile pomiędzy 1 a 2. Zamachu na WTC w 1993 roku nie odnotowano w ogóle, ponieważ nie było połączenia z ziemią. Podczas upadku, większość energii spadających szczątków pochłonęły same wieże i sąsiednie konstrukcje, obracając je w gruz i pył lub powodując inne zniszczenia, ale nie znaczące trzęsienie ziemi.

Zapis sejsmiczny upadku Wieży Północnej z Palisades. Zaraz przed upadkiem widzimy małą serię wstrząsów wskazującą na detonacje ładunków. http://911research.com/essays/demolition/seismic.html

Jak wykazały sejsmografy, wstrząsy miały również miejsce zaraz przed upadkiem Wieży Południowej. „Zacząłeś słyszeć ten huk. Słyszysz ten huk. Wszystko wibruje – mówił paramedyk Jody Bell – (…) myśleliśmy, że będziemy zbombardowani”.

Paramedyk Lonnie Penn: „Poczuliśmy wstrząs ziemi. Mogłeś zobaczyć kołysanie wież i wtedy to zaczęło się zawalać i nikt nie patrzył w tył odkąd zacząłem biec.”

Wstrząsy były na tyle silne, że odczuto je nawet na Moście Brooklyńskim. „(…) w środkowej części mostu czuliśmy huk jak daleki grzmot (…) Wieża Południowa z World Trade Center wibrowała (…)” – Architectural Record.

Wróćmy do wyburzenia rdzenia i górnych pięter WTC1.

Po lewej i prawej klatki z filmu przedstawiającego upadek Wieży Północnej. Klatka po prawej została uchwycona półtorej sekundy później niż na po lewej. Widzimy tu, iż upadek nie zaczął się od miejsca uderzenia samolotu, ale od anteny, która jak widać po tych klatkach, zawaliła się symetrycznie w dół obniżając się i tworząc chmurę dymu u jej podstawy. Oznacza to, że początek wyburzania WTC1 to niszczenie rdzenia podtrzymującego antenę. Widzimy też symetryczne obniżenie pięter powyżej miejsca uderzenia samolotu co oznacza, że po zniszczeniu rdzenia zaczęła się symetryczna implozja pięter nad miejscem pożaru, nad miejscem uderzenia samolotu. Mówiąc prościej, całkowicie sprzecznie do wersji oficjalnej, w przypadku WTC1 początkowo implodowano piętra nad pożarem, dopiero później kontynuowano wyburzenie od pożaru w dół.

Zdjęcie z http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/911_smoking_gun.html.

http://heiwaco.tripod.com/nist.htm

Górna czerwona linia to normalna wysokość wieżowca, a dolna to strefa pożaru. Jak widać, nastąpiło idealnie symetralne wyburzenie i implozja górnych pięter, dokładnie jak w klasycznym, typowym kontrolowanym wyburzeniu.

http://media.photobucket.com/image/wtc%20holography/gibbwke/Torin/WTCCore_falls_first.jpg.

Tutaj jeszcze lepiej widzimy zapadającą się w dół antenę, co świadczy o wyburzeniu rdzenia. Zdjęcie u góry po lewej pokazuje jeszcze stojącą antenę, a na dalszych zdjęciach widzimy jej coraz większy spadek w dół i implozję szczytowych pięter.

To samo widzimy na klatkach nagrania z http://911research.com/wtc/evidence/videos/north_tower.html:

Całość:

Fragmenty:

Implozja szczytowych pięter, dokładnie jak w kontrolowanym wyburzeniu, doprowadziła do zmielenia betonu, który widzimy w postaci ogromnych wydmuchów szarego pyłu. Jeszcze lepiej widać to na poniższych czterech chronologicznych klatkach:

http://gordonssite.tripod.com/id2.html

Sanitariusz Julio Marrero: “Słyszałem głośny trzask. Spojrzeliśmy w górę i zobaczyliśmy, że budynek zaczął się walić.”

Sanitariusz David Timothy: „(…) Zacząłeś słyszeć więcej eksplozji. Domyślam się, że to było wtedy, gdy druga wieża zaczęła się walić”.

Reporter Mike Sheehan: “[słyszałem] kolejną ogłuszającą eksplozję. Spojrzałem w górę i zobaczyłem, że szczyt Wieży Północnej, maszt, zaczął się walić”.

Sanitariusz Gregg Brady z batalionu 6: „Usłyszałem trzy głośne eksplozje. Spojrzałem w górę i Wieża Północna zaczęła się walić.”

http://www.rense.com/general67/9118.htm.

Symetralne, kontrolowane wyburzenie jednego ze szczytowych pięter WTC1. Żywo przypomina to sceny z klasycznych, kontrolowanych wyburzeń:

http://www.rense.com/general67/9118.htm.

Kontrolowane detonacje. http://www.explosive911analysis.com/.

Anthony Saltalamacchia, pracownik WTC, 9/11 znajdował się w piwnicy Wieży Północnej:

„To było jak zbiorowa eksplozja, czułem różne ładunki. To brzmiało tak, jakby różne ładunki eksplodowały w budynku. (…) Była jedna główna eksplozja po czym następowały różne eksplozje aż do czasu, gdy wyszliśmy.”

Marvin Jackson, zatrudniony w komisji handlu surowcami na 36 piętrze Wieży Północnej:

„Byłem cztery czy pięć bloków stamtąd, gdy nagle wstrząsało całą ulicą i poczułem, usłyszałem coś jak eksplozję. Pomyślałem ‚O mój Boże’. Powiedziałem ‚właśnie wybuchła bomba’.”

Kontrolowane detonacje.  http://911conspiracytruth.com/WTC1&2TwinTowers.php

Wszystkie zeznania świadków, które były podawane przez telewizje w doniesieniach i o których później dziwnie zapomniano, oraz filmy ukazujące moment zawalenia wskazują na jedno, mianowicie w budynku były bomby. Samoloty miały służyć jako wytłumaczenie zawalenia, choć tu też przesadzano, np. wszelkie zdjęcia ukazujące jeszcze stojące wieże przed zawaleniem ukazują tylko czarne dziury w miejscach, gdzie wbił się samolot. Płomienie były małe albo nie widoczne, a gdyby pożar rzeczywiście był tak wielki, to widzielibyśmy gigantyczne płomienie na większej liczbie pięter. Na jednym ze zdjęć ukazujących dziurę po wbiciu się samolotu Lotu 11 w Wieżę Północną, widać czarną dziurę, żywa kobietę stojącą w tej dziurze, która nie żyłaby gdyby pożar rzeczywiście był wielki, a nie daleko niej znajduje się mężczyzna.

Następne kontrolowane detonacje. http://doingmypart.wordpress.com/2007/12/19/sight-1-twin-towers/

Copyright by Tergiwersacja 2011

Autor zaznacza, że fakt udostępnienia w Internecie nie oznacza, iż prawo autorskie przestało obowiązywać. Rozpowszechnianie i powielanie na użytek komercyjny oraz jakikolwiek inny, który zaszkodziłby autorowi, jest zabroniony, jednakże autor zezwala na zamieszczanie obszernych fragmentów bądź całości w Internecie na użytek niekomercyjny i niezarobkowy, celem rozpowszechniania wyżej wymienionych faktów i poglądów. Kontakt tergiwersacja@vp.pl

 

Źródła, uwagi – patrz wstęp.

Reklamy
Kategorie:9/11
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: