Strona główna > 9/11 > I. IV Wyburzenie WTC 2 cz. 1: Zachwianie górnych pięter.

I. IV Wyburzenie WTC 2 cz. 1: Zachwianie górnych pięter.

– … więc co robimy? Wyszliśmy na zewnątrz, pokonaliśmy jedną przecznicę?

– Przeszliśmy co najmniej 2 przecznice i zaczęliśmy biec … buum buum buum buum. Piętro za piętrem zaczęło się zapadać. To było tak jakby go zdetonowali?

– Tak, wysadzili go w powietrze.

– Jak zaplanowane wysadzenie. Buum buum buum buum.

– Aż do samej ziemi, patrzyłem na to i biegłem. I wtedy widzisz tylko tę chmurę gówna, które cię ściga.

Wywiad ze strażakami ze słynnego filmu dokumentalnego braci Naudet, pokazywanego choćby przez nasze TVN.

Budynki Twin Towers wyburzano piętro po piętrze, a Wieże nawet nie zachwiały się, z wyjątkiem 30 pięter Wieży Południowej znajdujących się ponad miejscem, od którego zaczęto wyburzanie. Piętra te „wróciły” na swoje miejsce w tak symetryczny i idealny sposób, co przywodzi tylko zastosowanie odpowiednich materiałów wybuchowych. Wieża Północna – wyburzana jako druga – od początku do końca była niszczona symetrycznie i bez jakichkolwiek zachwiań.

Gulnara Samoilova, http://911research.com/wtc/evidence/photos/wtc2exp4.html.

FEMA oraz NIST nie są w stanie wyjaśnić zachwiania o 15 stopni górnych pięter Wieży Południowej zaraz po rozpoczęciu upadku. Tego typu zachwianie było niezgodne z prawami fizyki i nie miało prawa wystąpić w przypadku zwykłego zawalenia się budynku – gdyby budynek rzeczywiście upadał tylko dzięki grawitacji, górne 30 pięter wywróciłyby się i spadły w całości na gruzy. Jednakże w tym przypadku zaskakująco powróciły do prawidłowej pozycji i zamiast upaść na gruzy – dezintegrowały. W przeciwieństwie do zwykłych upadków, tego typu zachwianie często występuje przy kontrolowanej detonacji.

Zachwianie przyspieszało w ciągu 2,5 sekundy, kiedy to rozpoczęły się detonacje i wystrzały dymu i pyłu. Chwiejące się piętra zaczęły szybko opadać, by po sekundzie stabilnie, nie chwiejąc się, lecieć w dół. Zmniejszenie odchylenia i powrót do poprzedniego stanu biorąc pod uwagę grawitację jest niemożliwe, chyba że zastosowano ładunki wybuchowe.

 „To jasne, że nadzwyczajnie silne ładunki wybuchowe zostały użyte do zniszczenia Twin Towers.

Ostrożne badanie nagrań z upadku Wieży Południowej (WTC2) pokazuje wyższy segment (ponad miejscem uderzenia samolotu) przechylony, potem upadający, a potem znikający lub starty w pył. Zaraz przed tymi wydarzeniami, miejsce miała potężna eksplozja blisko poziomu gruntu.”

Profesor Bruce R. Henry, profesor matematyki i nauk komputerowych, były inżynier pracujący przy pociskach rakietowych Trident i Polaris.

Owo zachwianie zostało spowodowane przez wyburzenie pięter znajdujących się poniżej zachwianej części budynku. Widzimy to doskonale na zdjęciach z nagrania NBC. Biały dym wydostający się w jednej linii to detonowane piętro.

http://911research.com/wtc/analysis/collapses/explosions.html

Nagranie NBC przedstawiające upadek Wieży Południowej pokazuje nam jak detonowano poszczególne piętra, dlatego warto przyjrzeć się dwóm bardzo ważnym klatkom. Klatka 147 pokazuję detonację 79 piętra:

http://911research.com/wtc/evidence/videos/stc_frames.html

Klatka 203 pokazuje detonację 75 piętra:

http://911research.com/wtc/evidence/videos/stc_frames.html.

W przypadku obydwu klatek, na drugim zdjęciu detonowane piętro podkreślone jest na czerwono, a na trzecim zdjęciu podkreślone są obydwa piętra. 

Polecam przyjrzeć się klatkom innego nagrania tego samego momentu na http://911research.com/wtc/evidence/videos/wtc2_from_south.html.

Piętra detonowano po kolei, zaczynając od 79, potem 78, 77, 76, 75 i tak dalej. Dlaczego białą linię detonacji widzimy akurat przy 79 i 75 piętrze? Detonacje na tych piętrach były bardzo ważne w przebiegu wyburzenia i były silniejsze od innych. 4-tonowy fragment piętra 79 znaleziono 600 stóp od WTC co oznacza, że osiągnął prędkość 55 mil na godzinę w 0,09 sekundy – tego typu przyspieszenia powodowane są potężnymi eksplozjami (omówiłem to w odpowiednim rozdziale).

Wyburzenie 79 piętra było początkowe i było potężniejsze od innych. 75 było zaś środkowym z trzech mechanicznych pięter, które były bardzo ważne w konstrukcji budynku i trzymały jego stabilność. Piętra te są ciemniejsze od pozostałych, co widać choćby na powyższych zdjęciach. Wystarczy spojrzeć na stojącą obok Wieżę Północną, która również je posiada. Mechaniczne piętra 74, 75 i 76 nie miały okien (pełniąc funkcję stabilizacyjną dla całej konstrukcji), dlatego biały dym wychodzący w idealnej linii akurat z 75 pietra może pochodzić tylko z detonacji niszczącej ściany tego piętra.

Warto też przyjrzeć się dymowi z tych pięter. Jego barwa jest biaława, podczas gdy dym z wyższych walących się pięter jest ciemnoszary.

Copyright by Tergiwersacja 2011

Autor zaznacza, że fakt udostępnienia w Internecie nie oznacza, iż prawo autorskie przestało obowiązywać. Rozpowszechnianie i powielanie na użytek komercyjny oraz jakikolwiek inny, który zaszkodziłby autorowi, jest zabroniony, jednakże autor zezwala na zamieszczanie obszernych fragmentów bądź całości w Internecie na użytek niekomercyjny i niezarobkowy, celem rozpowszechniania wyżej wymienionych faktów i poglądów. Kontakt tergiwersacja@vp.pl

 

Źródła, uwagi – patrz wstęp.

Reklamy
Kategorie:9/11
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: