Strona główna > 9/11 > I. I. Atak.

I. I. Atak.

11 września 2001 roku o 8:46:40 samolot Lotu 11 uderza w północną ścianę Wieży Północnej, wlatując w rejon pomiędzy piętrami 94 a 98.

O 9:03:02 samolot Lotu 175 niedokładnie i krzywo uderza w Wieżę Południową, w rejon od 78 do 94 piętra. Znacznie większa część paliwa wybucha poza budynkiem, a części samolotu przebijają się i wychodzą po stronie północnej i wschodniej. Pożar obejmuje tylko połowę piętra. Mimo, że Wieża Południowa została zaatakowana znacznie słabiej od Północnej i później, zawala się jako pierwsza, co zmusza nas do pytań i wątpliwości. Upadek następuje o 09:59:04, po 56 minutach pożaru. Wieża Południowa staje się jako pierwszym w dziejach ziemi wieżowcem, który uległ zawaleniu przez pożar. Upadek trwał ok. 10-15 sekund.

29 minut później o 10:28:31, po znacznie dłuższym pożarze, zawala się ofiara pierwszego ataku –  Wieża Północna. Mimo, że długość pożaru i obrażenia były inne, upadek również trwa ok. 10-15 sekund i przebiega prawie identycznie. Był to drugi w historii przypadek zawalenia się wieżowca przez pożar.

Uderzenie w Wieżę Południową.

Wieże – zwane David i Nelson na cześć braci Rockefellerów – składały się z prawie 200 000 ton stali i 325 000 metrów sześciennych betonu, 103 wind, 43 600 okien i anteny telewizyjnej mającej 110 m. Rdzeń każdej wieży miał wymiary 27 na 42 metry, obejmował 47 kolumn o grubości 40 na 90 centymetrów. Rdzeń dalej dzielił się na część wewnętrzną z 23 kolumnami i zewnętrzną z 24 kolumnami, które bezpośrednio utrzymywały piętra. Ponadto wieże miały po 240 kolumn obwodowych zaprojektowanych tak, by utrzymać budynek bez pomocy znacznie potężniejszego rdzenia. Oznacza to, że nawet całkowite zniszczenie rdzenia nie stanowiłoby zagrożenia do budynku.

David i Nelson Rockefellerowie pokazują palcami na makietę nazwanych ich imieniem wież WTC. http://proudprimate.com/Home_files/image004.jpg

Wieża Północna miała 417 metrów, a Południowa 415 metrów. Budynki od samego początku były zaprojektowane, by stawić opór uderzeniu 4-silnikowego Boeinga 707 z 23,900 galonami paliwa lecącego 960 km/h. W WTC uderzyły dwa 2-silnikowe Boeingi 767 z kolejno 10,000 i 9,100 galonami paliwa, lecące z prędkościami kolejno 708 i 870 km/h.

Twin Towers przez 30 lat były własnością publiczną. Na miesiąc przed wyburzeniem wydzierżawił je biznesmen Larry Silverstein. Dopiero co zapłacił kilka milionów dolarów, gdy wieże zniszczono, za co zażądał 7,2 miliarda USD. W marcu 2008 roku zażądał kolejne 12,3 miliarda USD od firm lotniczych i lotnisk uczestniczących w zamachu. Gdyby nie zamach, Larry musiałby wydać blisko miliard USD na remont wież ze względu na użyty w nich azbest.

Ochroną Twin Towers od 1993 roku zajmowała się firma Securacom, której dyrektorem do czerwca 2000 roku zajmował się Marvin Bush, młodszy brat ówczesnego prezydenta Georga juniora.

Lewa i środek: w przypadku Lotu 11 większość paliwa została w WTC, w przypadku Lotu 175 większość paliwa spłonęła na zewnątrz wieży. http://www.serendipity.li/wot/psyopnews1.htm

Oficjalnie pożar spowodował osłabienie się kolumn i doprowadzenie do upadku poszczególnych pięter. Warunkami byłby długotrwały pożar przekraczający temperaturę co najmniej 800 st. C obejmujący powierzchnię całych pięter. Teoria ta upada przy krytyce, gdyż temperatura była znacznie niższa, a pożar w przypadku Wieży Południowej nie objął w całości ani jednego piętra. Dowody jednoznacznie wskazują na kontrolowane wyburzenie.

www.ara.com/offices/SVO/NIST_WTC.htm Uszkodzenie Wieży Południowej.

Po lewej Wieża Południowa, której słaby pożar nie był w stanie objąć całych pięter.

Pożar Wieży Południowej (po prawej) był tak słaby, iż nie przeszedł na drugą stronę piętra. Widok od strony zachodniej na chwilę przed upadkiem Wieży Południowej. Aman Zafar http://911research.com/wtc/evidence/photos/wtcfires12.html

Zniszczenia Wieży Północnej: uszkodzonych zostało od 31 do 36 z 240 kolumn obwodowych. Od 204 do 209 kolumn było nietkniętych. http://911review.com/attack/wtc/impacts.html.

Zniszczenia Wieży Południowej: zniszczonych zostało ok. 23 kolumn obwodowych – 217 kolumn było nietkniętych.

http://911review.com/attack/wtc/impacts.html.

W przypadku każdej Wieży samolot uderzył z tym samym przechyleniem.

Dość małe ale i dziwne patrząc na to, które kolumny zostały zniszczone, uszkodzenia Wieży Południowej spowodowane uderzeniem samolotu. http://911review.com/coverup/imgs/st_damage.jpg.

Copyright by Tergiwersacja 2011

Autor zaznacza, że fakt udostępnienia w Internecie nie oznacza, iż prawo autorskie przestało obowiązywać. Rozpowszechnianie i powielanie na użytek komercyjny oraz jakikolwiek inny, który zaszkodziłby autorowi, jest zabroniony, jednakże autor zezwala na zamieszczanie obszernych fragmentów bądź całości w Internecie na użytek niekomercyjny i niezarobkowy, celem rozpowszechniania wyżej wymienionych faktów i poglądów. Kontakt tergiwersacja@vp.pl

 

Źródła, uwagi – patrz wstęp.


Reklamy
Kategorie:9/11
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: